Na krawędzi życia i gór

Wydawnictwo: Stapis

We francuskiej Dolinie Chamonix mieści się największe centrum ratownictwa górskiego na świecie PGHM specjalny Oddział Żandarmerii Górskiej. Rocznie odbywa się tu około 1000 akcji ratunkowych. Zafascynowana pracą i odwagą ratowników-przewodników, lekarzy, pilotów i mechaników, przepełniona tą samą miłością do gór Anne Sauvy spędziła z nimi lato 1997 roku, dzieląc ich codzienne trudy jednego ratowniczego sezonu. Okres ten, początkowo dość spokojny, obfitował w wielkie dramaty, które autorce udało się ogarnąć spojrzeniem nie pozbawionym silnych emocji, a jednocześnie pełnym szacunku i przyjaźni. W ten sposób powstał pasjonujący, bardzo ludzki dokument poruszający wiele ważnych kwestii takich jak odpowiedzialność w górach, organizacja akcji ratowniczych, ich odpłatność, prewencja czy rola lekarza.

Arek | 2013-11-03
Przeczytana: listopad 2013

Tłumaczenie zakrawa o żart. Miejscami są zdania, które wyglądają jak tłumaczone przez google translator. Medyczna terminologia powinna była być jednak skonsultowana z kimś z dziedziny. Poza tym świetne przesłanie i fantastycznie opisany temat. Mimo wszystko warta przeczytania.

tomeczqu | 2011-04-24

Lektura tej książki faktycznie przeniosła mnie w Alpy. Lekki język, ciekawie opisana praca górskiego pogotowia operującego w masywie Mont Blanc. Kapitalne do czytania obok "Wołania z gór" Jagiełły. Polecam!

Klara | 2016-08-01
Anna Radomska-Gacki | 2016-03-04