Bulterier Samson i ja

Wydawnictwo: W.A.B.

Dawid, chronicznie bezrobotny czterdziestolatek z niefrasobliwym podejściem do życia, otrzymuje nietypową propozycję. Jego sąsiedzi wyjeżdżają do Angli i szukają kogoś, kto za uczciwą zapłatą zaopiekuje się ich psem bulterierem Samsonem. z dnia na dzień życie Dawida nabiera rumieńców. Na spacerach z psem poznaje osiedlową śmietankę towarzyską: panny zawsze na wydaniu i byłego więźnia, który nie całkiem zerwał z przeszłością& Na forach internetowych dla psiarzy Dawid flirtuje z kobietami. Obecność bulteriera pomaga mu także odbudować relację z nastoletnią córką, wychowywaną z dala od ojca. Sielankę zakłóca jednak pojawienie się femme fatalle, która usiłuje osaczyć Dawida i nasyła na niego osiłków. Co gorsza, bohaterowi grozi niebezpieczeństwo ze strony międzynarodowych aferzystów& Bulterier Samson i ja nawiązuje do najlepszych wzorców współczesnej literatury angielskiej i łączy w sobie to, co dla niej najbardziej charakterystyczne: lekkość, humor i sporą dawkę wzruszeń.

Muminka | 2016-04-29
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Niespodziewanie dobra i sympatyczna lektura. polecana miłośnikom psów, a zwląszcza bulterieró. nie tak niesamowita jak "Kraina Chichów", ale całkiem interesująca opowieść o mężczyźnie na zakręcie. Dawid jest czterdziestolatnkiem, niezbyt dobrze dostosowanym do rynku pracy, za brak ambicji i przeciętność dostaje wymówienie, no i nie może znaleźć odpowiedniej dla siebie pracy. Ma doświadczenie, ale wiek nie ten, więc skazuje się powoli na niebyt, znów jest na garnuszku mamusi, a byłą żona interesuje się tylko alimentami. Kontakt z nastoletnią córką Julką też jest dość ograniczony. Jednym słowem kryzys wieku średniego i klapa na całej linii. Znajome małżeństwo proponuje mu płatną opiekę nad 15-miesięcznym bulterierem Samsonem. Przynoszą fachową lekturę o tej rasie, oswajają pupila bo postawili na intratny kontrakt w Anglii. Dawid zaznajamia się z podopiecznym, nawiązuje się nawet między nimi nić porozumienia. obiecuje prowadzić dziennik opisujący życie Samsona i mailowo informować o...

Diana Diana | 2014-05-26
Przeczytana: 26 maja 2014

,, Starszy pan wstawał zawsze skoro świt i przeglądając przy kawie poranną prasę, czekał aż obudzi się jego ulubieniec.Z trzech zamówionych grzanek jedna czekała na Donalda. Rozpieszczony pies miał zwyczaj długo wylegiwać się w pościeli,dopiero po dziewiątej przypominał sobie o naturalnych potrzebach i wtedy trzeba było się spieszyć. Pan , akceptując te zwyczaje,nie zasiadał do swego posiłku w piżamie i szlafroku,lecz umyty i ubrany, gotowy do wyjścia.Zachowywał się jak służący, był gotów na wezwanie,trwał w pogotowiu i co jakiś czas nasłuchiwał.,,
To wypisz , wymaluj mój Borys i ja , jego sługa!

AnneMarie | 2012-09-28
Przeczytana: wrzesień 2012

musze sie przyznać, że kupiłąm tą ksiażkę ze względu na okłądkę. Jest świetna, patrząc na nią wydaje się że w środku znajdziemy zabawną opowieść przedewszystkim o psie i jego opiekunie, napisane jezykiem przystępnym ale i lekko wyrafinowanym, a opowiadnanie lekko bedzie zawiewać górnolotnością.

z takim nastawieniem zaczełam czytać tą ksiażkę, jednak już po pierwszych stronach byłam zbulwersowana, bo na kartach ksiązki rozpościerał sie rysopis nudnego przecietnego człowieka, z niższych sfer w takim samym życiu i podobnym otoczeniu. byłam tak wsciekła ze postanowiłąm przeczytac tą ksiązkę do końca tylko po to by ją "obsmarować" tutaj, na portalu. i z taką determinacją przebrnełąm przez pierwsze 60 str. i cieszę, sie ze tego dokonałam, bo w głebi duszy wierzyłąm w tą opowieść,a uczucia te podsysała nadal okłądka. bardzo przypadła mi do gustu.

po przebrnięciu syfiasnego, znudzonego życia na 60 str. zaczeło byc ciekawie. a pod koniec ksiazki nawet polubiłam głównego bohatera i jego...

kalla | 2011-10-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 15 października 2011

Książka z humorem, dobra na jesienny wieczór. Jako, że mieszkam w Trójmieście, miło było przeczytać np "usiedliśmy w kawiarni przy molo w Brzeźnie" i z zachwytem prawie stwierdzać, że wiem która to :)

Korenia | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Zupełnie czegoś innego się spodziewałam. Myślałam, że będzie to książka o przygodach bullteriera z lekkim tłem człowieka, a było zupełnie na odwrót, ale nie była zła ;) Taka lekka, do poczytania wieczorami (chociaż ja czytam w autobusie jadąc do i z pracy - też się nada i tam :D), ale całkiem dobrze napisana.

Kasztan | 2013-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Przyzwoicie napisana, ale głupiutka. O 40-letnim chłopcu, który dostał zwierzątko, żeby nauczyć się odpowiedzialności. I nie nauczył się.

Tania | 2011-01-05

Kolejna książka świetnie oddająca bulterierowy charakter. Książka na jeden wieczór.

Apocalypse | 2016-01-11
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Słuchałam audiobooka. Bardzo przyjemna z humorem.

Aarionne | 2011-09-30
Przeczytana: 2009 rok

Lektura zdecydowanie warta polecenia. Ogólnie nie przepadam za książkami, w których głównym bohaterem jest zwierzę (mimo że kocham psy całym sercem), ale ta jest naprawdę niesamowita - pełna ciepła, a jednocześnie humoru. Mężczyzna, który musi nagle stanąć wobec obowiązku, jakim jest pies, nawet nie spodziewa się, że ten właśnie zwierzak tak bardzo zmieni jego życie. Końcówka trochę spłycona i infantylna, 90% książki to jakieś pół roku zdarzeń, a ostatnie 10% to nagle o wiele dłuższy czas. Ale nie czepiam się, ogólnie duży plus, mimo że jest to typowa książka do poduszki.

Paulus | 2015-06-17
Na półkach: Inne, Posiadam, Przeczytane

Bulterier to kosmita wśród psów; każdy kto ma świnkę wie o czym mówię :P - autor po części oddał jego urok. Mogłoby być więcej tego bulika... ale i tak każdy miłośnik rasy powinien przeczytać tę pozycję z uśmiechem na twarzy.