Na krawędzi życia i gór

Anne Sauvy Wydawnictwo: Stapis literatura piękna
Stapis
literatura piękna
2006-01-01

"Setki tysięcy, którym nic się nie stało, setki tysięcy, które przeżyły w górach szczęśliwe chwile. I na tym przede wszystkim polega urok gór! A gdy mówi się o ratownictwie górskim, trzeba pamiętać, że ten smutny margines, zasługujący na ogromny szacunek jest niczym skrawek nieba na wielkim nieboskłonie szczęścia, jakie dają góry."
Fajna pozycja do przeczyta przede...

Tłumaczenie zakrawa o żart. Miejscami są zdania, które wyglądają jak tłumaczone przez google translator. Medyczna terminologia powinna była być jednak skonsultowana z kimś z dziedziny. Poza tym świetne przesłanie i fantastycznie opisany temat. Mimo wszystko warta przeczytania.

Lektura tej książki faktycznie przeniosła mnie w Alpy. Lekki język, ciekawie opisana praca górskiego pogotowia operującego w masywie Mont Blanc. Kapitalne do czytania obok "Wołania z gór" Jagiełły. Polecam!

• Literatura górska
  • Podróżnicze
  • Do zdobycia
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Górskie
  • 52 w 2019
  • Góry, wspinaczka, jaskinie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Na krawędzi życia i gór