Kroki

Wydawnictwo: Świat Książki

Kroki to historia Kuby Dolińskiego, z zamiłowania fotografa, włóczącego się po Polsce bez wiadomego celu, który zjeżdża do rodzinnej wsi, otumanionej t elewizją i alkoholem...

desaparecido | 2017-07-15
Na półkach: * Polska, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 14 lipca 2017

Kroki, Romeczek, Historyjki z donaldówek. Trzy niezłe odpowiadania Maślanki z tego tomu potwierdzają, że autor jest niezgorszym pisarzem. Dokumentalistą czasu przełomu lat 80. i 90. na polskiej prowincji. Być może nie jest to proza efektowna, ale posiada swój niewątpliwy urok i świetnie oddaje klimat tamtej rzeczywistości obserwowanej przez chłopca lub młodego mężczyznę. Ja kupuję ten rodzaj narracji i z czystym sercem polecam każdemu wrazliwemu czytelnikowi.

Kubik | 2011-03-31
Przeczytana: 31 marca 2011

Nie jest to jakaś rewelacyjna książka. Przede wszystkim bardzo nierówna. Największe wrażenie zrobiło na mnie ostatnie opowiadanie, w którym opisana jest tęsknota za latami dzieciństwa, beztroską, wolnością a także o dążeniu do tego, żeby żyć tak, jak sobie człowiek wymarzył :)

Cynamonka | 2017-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 lutego 2017

Całkiem przypadł mi do gustu styl autora, ale pod względem treści bywało różnie. To taka pozycja, która niczym szczególnym nie zachwyca i nie zapada w pamięć. Najbardziej spodobało mi się ostatnie opowiadanie ze względu za klimat beztroskich chłopięcych wakacji.

Bożena | 2012-07-25

Nie najlepiej napisane trzy opowiastki o polskiej rzeczywistości.
W pierwszej spotykamy Kubę, młodego chłopaka z polskiej wsi, zapalonego fotografa, który nie dostał się na studia, więc podróżuje po kraju a przy okazji opowiada nam o swoich sąsiadach, dzieciństwie, rodzicach.
W drugim opowiadaniu poznajemy pracującego na budowie Romeczka, który każdego miesiąca po swojej wypłacie chodzi do burdelu.
Trzecia historia to wspomnienia z wakacji u dziadków opisane na tle szarej wiejskiej rzeczywistości.
Opowiadania te są przygnębiające, opisują ludzi uwięzionych w swym ograniczeniu, ciasnych światopoglądach, bez celów, perspektyw...

Agnieszka | 2012-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Ciężko ocenić książkę, na którą składają się trzy opowiadania. Opowiadania, z których trzeciemu dałabym osiem gwiazdek, drugiemu siedem, za to pierwszemu, zdecydowanie najsłabszemu, cztery. A jak ocenić całość?

Jeniulka | 2014-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2014

Książka której całkowicie nie rozumiem ze trzy opowiadanka w których nie wiadomo o co chodzi. Dlatego tak słaba ocena

Karolina | 2013-10-21
Przeczytana: styczeń 2013

Książka ta różne opowieści, które łączy jedno - szczęście.

polonistka88 | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

spodziewałam się czegoś więcej, zakończenia opowiadań mogłyby być znacznie lepsze.

Armin | 2018-05-14
Na półkach: 2018, Przeczytane