Cynamonka 
status: Czytelnik, dodał: 7 cytatów, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-19 20:16:07
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-19 18:37:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Powieść lekko napisana, choć nie o lekkich tematach. Narkotyki, śmierć, rozwód rodziców, pobyty w ośrodkach psychiatrycznych - a w tle wielka miłość do muzyki. I szachy. Czegoś mi jednak w niej zabrakło. A może to niedosyt, bo tak szybko pochłonęłam "Dni trawy" i nie chciałam jeszcze rozstawać się z Benem..?

 
2018-09-16 15:30:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Seria: Na F/Aktach

Spore rozczarowanie. Po świetnej "Czarnej" Wojciecha Kuczoka z tej samej serii wydawniczej liczyłam na równie porywającą lekturę. Wiśniewski rozwlekł swoją opowieść, wdając się zupełnie niepotrzebnie w kulisy życia w PRL-u. Z książki można byłoby usunąć wiele jej fragmentów, bo nie wnosiły nic do historii. Odniosłam też wrażenie, że Wiśniewski chciał trochę wybielić postać zabójcy, racząc... Spore rozczarowanie. Po świetnej "Czarnej" Wojciecha Kuczoka z tej samej serii wydawniczej liczyłam na równie porywającą lekturę. Wiśniewski rozwlekł swoją opowieść, wdając się zupełnie niepotrzebnie w kulisy życia w PRL-u. Z książki można byłoby usunąć wiele jej fragmentów, bo nie wnosiły nic do historii. Odniosłam też wrażenie, że Wiśniewski chciał trochę wybielić postać zabójcy, racząc czytelników romantyczną i nieco sielankową historią miłosną z kobietą, z którą ułożył sobie życie po wyjściu z więzienia. Zupełnie nie tego oczekiwałam po tej książce. Miała niezłe momenty, ale po nich zaczynały się dłużyzny zniechęcające do dalszej lektury.

pokaż więcej

 
2018-09-05 20:11:17
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-05 19:47:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Viewegh jak zawsze traktuje swoich bohaterów z przymrużeniem oka, jednak tym razem nie zabrakło mu też dla nich czułości. "Zapisywacze ojcowskiej miłości" nie jest typową dla czeskiego pisarza satyrą społeczną; to niekonwencjonalna historia ojca oraz dwójki jego dzieci, w której każdy z nich jest narratorem i ma swój głos. Lektura lekka, zabawna, czasem dziwaczna, czasem urocza. Jak dla mnie... Viewegh jak zawsze traktuje swoich bohaterów z przymrużeniem oka, jednak tym razem nie zabrakło mu też dla nich czułości. "Zapisywacze ojcowskiej miłości" nie jest typową dla czeskiego pisarza satyrą społeczną; to niekonwencjonalna historia ojca oraz dwójki jego dzieci, w której każdy z nich jest narratorem i ma swój głos. Lektura lekka, zabawna, czasem dziwaczna, czasem urocza. Jak dla mnie jedna z przyjemniejszych pozycji od tego autora.

pokaż więcej

 
2018-08-11 09:11:53
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-11 09:00:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Seria: Na F/Aktach

"Czarna" zawładnęła mną na kilka wieczorów. Z przyjemnością delektowałam się stylem Kuczoka, chociaż sama historia była mroczna, a im bliżej zakończenia, tym bardziej odczuwałam doła. Dobra kreacja postaci oraz oddanie małomiasteczkowej ciasnoty. Smaczku całości dodaje fakt, że powieść została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

 
2018-07-29 15:31:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Filozofowanie podane w bardzo przystępnej formie. Łatwo było wychwycić sens opowiadań, a właściwie opowiastek, bo wszystkie były bardzo krótkie. Niektóre faktycznie pobudziły do myślenia, ale nie były to jakieś głębokie refleksje. Jako odskocznia od normalnych powieści - może być.

 
2018-07-26 20:31:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Viewiegha czyta się po prostu dobrze. Nawet, jeśli kręci się wokół tych samych tematów. Znów mamy bohatera - uznanego, bogatego pisarza, który traci głowę dla biednej dziewczyny z praskich przedmieść. Zaczyna się trochę jak "Pretty Woman", ale bajka szybko się kończy. Wybranka pisarza zmienia się w tytułową ekożonę, która spycha męża na odległe miejsce na liście swoich zainteresowań. Trafna... Viewiegha czyta się po prostu dobrze. Nawet, jeśli kręci się wokół tych samych tematów. Znów mamy bohatera - uznanego, bogatego pisarza, który traci głowę dla biednej dziewczyny z praskich przedmieść. Zaczyna się trochę jak "Pretty Woman", ale bajka szybko się kończy. Wybranka pisarza zmienia się w tytułową ekożonę, która spycha męża na odległe miejsce na liście swoich zainteresowań. Trafna satyra na związki, która może zostawić po sobie gorzki posmak goryczy.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
369 36 205
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd