Cynamonka 
status: Czytelnik, dodał: 7 cytatów, ostatnio widziany 2 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-12 16:52:57
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-12 16:06:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Seria: Nowy Kanon

Po lekturze biografii Magellana i Marii Antoniny autorstwa Stefana Zweiga, nie spodziewałam się, jak świetną powieścią okaże się "Dziewczyna z poczty". Początkowo przytłaczały mnie długie opisy i wnikliwe analizy różnych drobiazgów, ale po czasie nie mogłam się oderwać i bardzo chciałam wiedzieć, co wydarzy się dalej. Zaczyna się w iście "kopciuszkowym" stylu. Christine, wychowana na... Po lekturze biografii Magellana i Marii Antoniny autorstwa Stefana Zweiga, nie spodziewałam się, jak świetną powieścią okaże się "Dziewczyna z poczty". Początkowo przytłaczały mnie długie opisy i wnikliwe analizy różnych drobiazgów, ale po czasie nie mogłam się oderwać i bardzo chciałam wiedzieć, co wydarzy się dalej. Zaczyna się w iście "kopciuszkowym" stylu. Christine, wychowana na austriackiej prowincji uboga pracownica urzędu pocztowego, dostaje zaproszenie od zamożnego wujostwa do ekskluzywnego kurortu w Szwajcarii, gdzie ma spędzić swój pierwszy w życiu urlop. Dziewczyna ma szansę skosztować życia wyższych sfer i przechodzi błyskawiczną przemianę, stając się swoistą atrakcją ośrodka. Zweig jednak nie ma zamiaru kontynuować tej bajki, która nie zakończy się w stylu "...i żyli długo i szczęśliwie". Smaczku dodaje fakt, że powieść nie została nigdy ukończona z powodu samobójczej śmierci autora. Jest to istotny kontekst, o którym nie powinno się zapominać w czasie lektury.

pokaż więcej

 
2018-10-27 12:58:11
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-27 09:28:04
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-26 17:34:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

"Miłość i inne nieszczęścia" z początku wydaje się historią zwariowanej rodziny opowiedzianej z perspektywy dziecka, którego wyobraźnia pewnie dorzuciła co nieco od siebie. Ale im dalej się brnie w lekturę, tym zaczyna do czytelnika dochodzić świadomość, że nie jest to urocza opowiastka, a na końcu nikomu nie będzie do śmiechu. Choć powieść dotyka trudnego tematu, to poprzez narrację... "Miłość i inne nieszczęścia" z początku wydaje się historią zwariowanej rodziny opowiedzianej z perspektywy dziecka, którego wyobraźnia pewnie dorzuciła co nieco od siebie. Ale im dalej się brnie w lekturę, tym zaczyna do czytelnika dochodzić świadomość, że nie jest to urocza opowiastka, a na końcu nikomu nie będzie do śmiechu. Choć powieść dotyka trudnego tematu, to poprzez narrację prowadzoną przez chłopca nie ma tu wymuszonego patosu i wielkiego dramatu. Lekka lektura, która potrafi dostarczyć skrajnych emocji.

pokaż więcej

 
2018-09-19 20:16:07
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-19 18:37:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Powieść lekko napisana, choć nie o lekkich tematach. Narkotyki, śmierć, rozwód rodziców, pobyty w ośrodkach psychiatrycznych - a w tle wielka miłość do muzyki. I szachy. Czegoś mi jednak w niej zabrakło. A może to niedosyt, bo tak szybko pochłonęłam "Dni trawy" i nie chciałam jeszcze rozstawać się z Benem..?

 
2018-09-16 15:30:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Seria: Na F/Aktach

Spore rozczarowanie. Po świetnej "Czarnej" Wojciecha Kuczoka z tej samej serii wydawniczej liczyłam na równie porywającą lekturę. Wiśniewski rozwlekł swoją opowieść, wdając się zupełnie niepotrzebnie w kulisy życia w PRL-u. Z książki można byłoby usunąć wiele jej fragmentów, bo nie wnosiły nic do historii. Odniosłam też wrażenie, że Wiśniewski chciał trochę wybielić postać zabójcy, racząc... Spore rozczarowanie. Po świetnej "Czarnej" Wojciecha Kuczoka z tej samej serii wydawniczej liczyłam na równie porywającą lekturę. Wiśniewski rozwlekł swoją opowieść, wdając się zupełnie niepotrzebnie w kulisy życia w PRL-u. Z książki można byłoby usunąć wiele jej fragmentów, bo nie wnosiły nic do historii. Odniosłam też wrażenie, że Wiśniewski chciał trochę wybielić postać zabójcy, racząc czytelników romantyczną i nieco sielankową historią miłosną z kobietą, z którą ułożył sobie życie po wyjściu z więzienia. Zupełnie nie tego oczekiwałam po tej książce. Miała niezłe momenty, ale po nich zaczynały się dłużyzny zniechęcające do dalszej lektury.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
374 38 222
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd