Idealna narzeczona

Tłumaczenie: Anna Iwińska
Cykl: Cynsterowie (tom 11)
Wydawnictwo: BIS
The Ideal Bride

Anglia, pierwsza połowa XIX w. Młody i przystojny Michael Anstruther-Wetherby, brat Honorii, szwagier Diabła Cynstera, staje się coraz bardziej wpływowym politykiem. Dalsza kariera wymaga jednak ustabilizowanej sytuacji rodzinnej. Michael zaczyna więc się rozglądać za odpowiednią kandydatką na żonę. Ta powinna być wszechstronnie wykształcona, inteligentna i obyta w świecie dyplomacji. W oko wpada mu piękna młoda wdowa – Caroline Sutcliffe, lecz ona nie podziela jego chęci zawarcia związku małżeńskiego. Najwyraźniej decydują o tym nie najlepsze doświadczenia z przeszłości. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się tajemniczy prześladowca, który kilkakrotnie próbuje ją zabić. Ku swemu zaskoczeniu Caroline znajduje w Michaelu oddanego obrońcę i opiekuna…

basik | 2016-08-18

"Idealna narzeczona" to jak dla mnie najsłabsza część z cyklu.
Michael zaczyna więc się rozglądać za odpowiednią kandydatką na żonę. Ta powinna być wszechstronnie wykształcona, inteligentna i obyta w świecie dyplomacji. W oko wpada mu piękna młoda wdowa - Caroline Sutcliffe, lecz ona nie podziela jego chęci zawarcia związku małżeńskiego. Najwyraźniej decydują o tym nie najlepsze doświadczenia z przeszłości.
Niespodziewanie w jej życiu pojawia się tajemniczy prześladowca, który kilkakrotnie próbuje ją zabić. Ku swemu zaskoczeniu Caroline znajduje w Michaelu oddanego obrońcę i opiekuna.

Jak dla mnie zbyt mało Cynsterów,pojawiają się dopiero pod koniec książki(Lucyfer i Gabriel w dwóch scenach,Diabeł i Honoria w kilku więcej). Za bardzo rozwleczone sceny miłosne,na przykład pocałunek...

Ulka | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Romans historyczny, a przy tym wątek kryminalny. Dobra lektura na zimowe wieczory.

karola200994 | 2014-12-20

Najsłabsza z całego cyklu, męczyłam się nad nią strasznie...nie było wielkie miłości ani namiętności i praktycznie żadnej akcji.

jawora | 2013-08-06
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Romans,szybko się czyta,dobra rozrywka.

Wildstyle | 2016-05-27
Przeczytana: 27 maja 2016

Słaby początek, poganiał już w myślach bohaterów, żeby już poszli do łóżka bo ich gierki mnie nudziły... 2 razy przerywałam czytanie aby inną książką zaspokoic nudę wywołaną tak ślamazarną historią. Ale jak już wylądowali w tym łóżku to w końcu było ciekawie, historia nabrała tempa, pokazali się ulubieni Cynsterowie, więcej nie było mi trzeba ;)

Magdalena | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Dobra książka, nieźle się ją czytało. Początkowo troszkę nudnawa, ale jakoś się rozkręciła. Caro był fantastyczna, Michael troszkę przy niej ginął, ale tez był ciekawy.

Wilczyca | 2011-02-20

Świetna książka. Z resztą jak wszystkie tej autorki :)

Jan Błaszc | 2012-11-21
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

mi sie bardzo podoba wciaglo mnie:)

Anna Baj | 2016-09-23
houseoflies | 2016-07-19