Idealna narzeczona

Tłumaczenie: Anna Iwińska
Cykl: Cynsterowie (tom 11)
Wydawnictwo: BIS
The Ideal Bride

Anglia, pierwsza połowa XIX w. Młody i przystojny Michael Anstruther-Wetherby, brat Honorii, szwagier Diabła Cynstera, staje się coraz bardziej wpływowym politykiem. Dalsza kariera wymaga jednak ustabilizowanej sytuacji rodzinnej. Michael zaczyna więc się rozglądać za odpowiednią kandydatką na żonę. Ta powinna być wszechstronnie wykształcona, inteligentna i obyta w świecie dyplomacji. W oko wpada mu piękna młoda wdowa – Caroline Sutcliffe, lecz ona nie podziela jego chęci zawarcia związku małżeńskiego. Najwyraźniej decydują o tym nie najlepsze doświadczenia z przeszłości. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się tajemniczy prześladowca, który kilkakrotnie próbuje ją zabić. Ku swemu zaskoczeniu Caroline znajduje w Michaelu oddanego obrońcę i opiekuna…

kaktusowaona71 | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Po pierwsze – bardzo odpowiada mi język jakim operuje pani Laurens.
Jest dokładnie tym czego oczekuję w literaturze tego typu. Niestety z poziomem przedstawianych historii bywa już znacznie mniej kolorowo ( ale i tak chętnie sięgam po książki spod jej pióra, z nadzieją, że może akurat tym razem pani Stephanie uda się trafić w moje gusta i zaspokoić wymagania.
Jak już wielokrotnie wspominałam, cykl „Cynsterowie” jest bardzo nierówny i niestety „Idealna narzeczona” należy do jednej ze słabszych pozycji w tej serii.
Niby wszystkie elementy niezbędne dla gatunku są, bo jest i wątek romantyczny i kropelka erotyki, a do tego zagadka ( prościutka) i kilka tajemnic do odkrycia …. ale to wszystko jakoś tak ślamazarnie i rozwlekle poprowadzone, że nie wciąga i nie przykuwa uwagi. Sprawa dotyczy kręgów dyplomatycznych, więc z jednej strony, jest rzeczą naturalną, że wiele w niej spotkań, rozmów, uśmiechów, aluzji i tym podobnych, ale jak rany.. niechże tam będzie w tym wszystkim choć kapka...

basik | 2016-08-18

"Idealna narzeczona" to jak dla mnie najsłabsza część z cyklu.
Michael zaczyna więc się rozglądać za odpowiednią kandydatką na żonę. Ta powinna być wszechstronnie wykształcona, inteligentna i obyta w świecie dyplomacji. W oko wpada mu piękna młoda wdowa - Caroline Sutcliffe, lecz ona nie podziela jego chęci zawarcia związku małżeńskiego. Najwyraźniej decydują o tym nie najlepsze doświadczenia z przeszłości.
Niespodziewanie w jej życiu pojawia się tajemniczy prześladowca, który kilkakrotnie próbuje ją zabić. Ku swemu zaskoczeniu Caroline znajduje w Michaelu oddanego obrońcę i opiekuna.

Jak dla mnie zbyt mało Cynsterów,pojawiają się dopiero pod koniec książki(Lucyfer i Gabriel w dwóch scenach,Diabeł i Honoria w kilku więcej). Za bardzo rozwleczone sceny miłosne,na przykład pocałunek...

książek: 1992
Ulka | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Romans historyczny, a przy tym wątek kryminalny. Dobra lektura na zimowe wieczory.

MysiaG | 2017-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Co jest w tej książce? Dwoje młodych ale i dojrzałych bohaterów, ich pogłębiająca się znajomość, erotyczne spotkania, tajemnicze włamania, próby zabójstwa i skomplikowana sytuacja rodzinna, a wszystko dzieje się w Anglii z pierwszej połowy XIX wieku i oczywiście kończy "happy end'em". W skrócie: romans historyczny.
I mimo że składnie napisany, czegoś mi w nim zabrakło. Może trochę za mało ognia między bohaterami, albo brak klimatu wzajemnej fascynacji, a w wątku kryminalnym ciut za dużo dywagacji i spotkań towarzyskich zamiast wartkiej akcji.
Przyznałam sporo gwiazdek bardziej w uznaniu stylu autorki i talentu do pisania romansów, niż ze względu na tę akurat historię.

jawora | 2013-08-06
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Romans,szybko się czyta,dobra rozrywka.

Magdalena | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Dobra książka, nieźle się ją czytało. Początkowo troszkę nudnawa, ale jakoś się rozkręciła. Caro był fantastyczna, Michael troszkę przy niej ginął, ale tez był ciekawy.

karola200994 | 2014-12-20

Najsłabsza z całego cyklu, męczyłam się nad nią strasznie...nie było wielkie miłości ani namiętności i praktycznie żadnej akcji.

Wildstyle | 2016-05-27
Przeczytana: 27 maja 2016

Słaby początek, poganiał już w myślach bohaterów, żeby już poszli do łóżka bo ich gierki mnie nudziły... 2 razy przerywałam czytanie aby inną książką zaspokoic nudę wywołaną tak ślamazarną historią. Ale jak już wylądowali w tym łóżku to w końcu było ciekawie, historia nabrała tempa, pokazali się ulubieni Cynsterowie, więcej nie było mi trzeba ;)

Wilczyca | 2011-02-20

Świetna książka. Z resztą jak wszystkie tej autorki :)

Jan Błaszc | 2012-11-21
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

mi sie bardzo podoba wciaglo mnie:)