Obietnica w pocałunku

Tłumaczenie: Zuzanna Sikorska
Cykl: Cynsterowie (tom 0.5)
Wydawnictwo: BIS
The Promise in a Kiss

Dziedziczka ogromnej fortuny, szesnastoletnia hrabianka Helena, w paryskim klasztorze, w którym dorasta, pewnego dnia wpada na przystojnego nieznajomego. Zataja jego obecność przed szukającymi go zakonnicami, a w podziękowaniu otrzymuje pocałunek. Po siedmiu latach Helena, już panna na wydaniu, ponownie spotyka nieznajomego w osobie Sebastiana, księcia St. Ives. Ma to miejsce w jednym z londyńskich salonów, gdzie opiekun prawny Heleny poszukuje dla niej męża. Helena wprawdzie obawia się związku z mężczyzną o silnym charakterze, jednak pocałunek sprzed lat okazuje się dla niej równie pamiętny, jak dla Sebastiana.

kaktusowaona71 | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Jest to prequel do serii "Cynsterowie"
Leciutki nieskomplikowany romans historyczny z początku XIX wieku, na leniwe popołudnie z którym nie mamy co zrobić. Mogłabym go nawet uznać za zupełnie przyzwoity ze względu na ciekawy przebieg zdarzeń, lecz nie ustrzeżono się w tej historii całej masy błędów - często bardzo mnie rażących.

Po pierwsze w kilku miejscach, użyto określeń używanych jedynie w języku współczesnym ( strasznie rażące przy czytaniu, jeśli wciąż pamiętamy, że akcja toczy się w XIX wieku ).
Po drugie opisy scen, uczuć i przemyśleń bohaterów w większości były jakieś takie płaskie, sztuczne i niepełne - przez to ciężko było się naprawdę wczuć w opowiadaną historię.
Język też w tym nie pomagał, bo jak na ten rodzaj literatury, był dość ubogi i jakiś taki.. nie wiem.. toporny.
Wiele elementów zostało potraktowanych baaardzo oględnie, tyle tylko aby zaistniały i nic ponad to - przełożyło się to na wrażenie niedopracowania, schematyczności i zwyczajnego potraktowania tego...

monishka90 | 2014-10-01
Przeczytana: 29 września 2014

Czy jeden skradziony pocałunek może wszystko zmienić?

Szesnastoletnia Helena opiekuje się w klasztorze des Jardineires de Marie młodszą siostrą Ariele, która zachorowała. Wieczorem wybiera się na spacer po ogrodach, gdzie spotyka przystojnego Anglika. Za zatajenie jego obecności przed siostrami zakonnymi w podzięce otrzymuje pocałunek.

Oboje nie wiedzą, że los ich ponownie ze sobą zetknie...

Siedem lat później... Helena francuska hrabianka przyjeżdża do Londynu na sezon by znaleźć sobie męża i uwolnić od despotycznego wuja. Niespodziewanie ponownie spotyka nieznajomego, który okazuje się księciem St.Ives. Od razu się rozpoznają siebie nawzajem i postanawiają odnowić znajomość. Pomimo niechęci do instytucji małżeństwa Sebastian postanawia zdobyć piękną Francuzkę i uczynić swoja żoną.

Jaki był cel opiekuna Heleny by ją wysłać do Londynu? Czy to możliwe, że to przeznaczenie postawiło ich naprzeciw siebie?

Bardzo podobała mi się ta książka, fabuła jest wciągająca, a sami...

Jaguś | 2012-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2012, EBOOK
Przeczytana: 01 listopada 2012

Cóż, dobrze jest przeczytać w końcu książkę, od której swój początek wziął cykl o Cynsterach. Fabuła, język i szybkość akcji nie odbiegają zbytnio od znanych mi już z innych części, tak więc nie było żadnego zaskoczenia. Jak dla mnie, bardzos szybko się czyta i jest to książka na wieczór pod kocem, z ciepłą herbatką w ulubionym kubku:)

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie przepadam za postaciami zbyt aroganckich, dominujących mężczyzn, w tej książce jednak Sebastian jak rzadko mnie nie drażnił. Może dlatego, że trafił na godnego przeciwnika? Było w tym coś takiego… ekscytującego – to starcie dwóch silnych charakterów, siła, z jaką Helena mu się opierała, doskonale rozumiejąc, czym jej groziła uległość. Chociaż była tak niewinna, nieświadoma siły, jaka kryła się w bliskości, starała się walczyć o siebie. Te gry były okrutne, ale… zdawały się pasować do świata znudzonych arystokratów, szukających adrenaliny. Ech, i nawet zapis o ziemiach ;) Sebastian zaimponował mi – nie tym, że zrozumiał, iż powinien zmienić taktykę, ale swoją uczciwością – wiedział, że nie było sensu zaprzeczać temu, kim był, że ani on się nie zmieni, ani Helena w podobne zapewnienia nie uwierzy, postawił więc odważnie na inną kartę. Helena… miała w sobie jakiś taki majestat. Sporo było wzmianek o szlachetnym rodzie, o jej urodzie, ale to przebijało się i w jej zachowaniu –...

Ziraelka | 2012-12-28

Koszmarnie nudne romansidło bez żadnej głębi.

robaczeeek | 2015-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Podobnie jak jedna z osób czytających książkę miałam problem z przebrnięciem ok 60 pierwszych stron czyli zanim książka się rozkręciła. Jest to romans może nie z tych lżejszych jednak ogólnie całkiem dobrze czytający się. Dobra lektura do odsapnięcia po cięższych pozycjach literackich. Osoby lubiące 'romanse' na pewno będą zadowolone. Ogólnie polecam.

Martini | 2011-03-08

Niby przewidywalne, ale momentami zaskakuje. Bohaterowie wyśmienici ;P Co jak co, ale charakterki oni maja. Nie wiem czemu nie mogłam przejść przez pierwsze 30 stron. Potem poszło jak z płatka, Miła lekturka na wieczór.

Magdalena | 2012-03-06

Cóż książka podobna do czasów teraźniejszych, taki książę William i Katy... Jak widać w Anglii często bywają takie przypadki, bo podobno książka na faktach autentycznych.
Wracając do postaci to nie powiem, ale mają charakterki, a mimo tego widać, że można się dogadać. Jednak na miejscu Helen nie wytrzymałabym, gdyby mężczyzna cały czas do mnie skarbie mówił, no cóż kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.
Książka ukazuje, że warto ufać drugiej osobie, bo zawsze może pomóc.

karinka0031 | 2013-09-16
Przeczytana: 13 września 2013

lekki, wciągający i szybko czytający się romans historyczny. Kiedy chce się coś poczytać, a nie chce się nic ambitnego, tylko relaksującego - w sam raz!

Andżelika | 2013-04-04
Przeczytana: 09 lutego 2013

Po prostu uśmiech na mej twarzy pojawia się gdy sobie o niej przypomne.