Oni rządzą światem - Jim Marrs

Wydawnictwo: Jeden Świat
literatura piękna

Nowe wydanie. W tej intrygującej książce słynny reporter New York Times&apos,a i autor bestsellerów Jim Marrs wnikliwie bada najpilniej strzeżone sekrety świata, rozszyfrowując tajne kabały i mechanizmy władzy, jaką na nich zbudowano z upływem czasu. Odważnie przekopując się do prawdy, odkrywa zaskakujące dowody na to, że o rozpoczęciu i zakończeniu wojen decydują zmawiający się za kulisami prawdz

apache_server | 2014-05-17
Przeczytana: 16 maja 2014

W książce opisane są mechanizmy działania tajnych stowarzyszeń, zakulisowa polityka, spiski. I to jest prawda. W wielu punktach informacje tu podane zgadzają się z przekazem innych autorów, którzy się tym zajmują. Jest jednak pewien problem z logiką tego tekstu. Mianowicie autor przyjął odwróconą chronologię wydarzeń. Od czasów współczesnych przesuwa się w coraz odleglejszą historię ludzkości. Na jej tle charakteryzuje tajne zakony, znanych magów i okultystów. Przesłanie jest takie, że te stowarzyszenia skrywają tajną wiedzę, której zazdrośnie strzegą przed szerszą publicznością. Owe towarzystwa istnieją w postaci sekt, lóż, zakonów i każde z nich z epoki na epokę przekazuje sobie tą gnostyczną, tajną wiedzę, rzekomo dotyczącą najstarszych tajemnic świata i ludzkości. I co się czytelnik dowiaduje na końcu? Że owa wiedza to mity Sumerów dotyczące Anunnakich, którzy przybyli z kosmosu. A człowiek to produkt ich genetycznych technologii. I co jest najdziwniejsze. Autor opisuje...

romek | 2013-10-15
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Wszyscy slyszeli,ze"oni" sa wlascicielami ogromnej wiekszosci bogactw,manipuluja gielda,unikaja placenia podatkow."Oni" utrzumuja monopol w produkcji energi,lekow,zbrojenia,nie dopuszczaja do wzdrozenia nowych technologi."Oni" wywieraj wplyw na srodki masowego przekazu,rzady,kontroluja najwieksze wielonarodowe koncerny,banki.Ale kim wlasciwie sa ci "oni",ktorzy byc moze decyduja o losach Ziemi?Dlaczego dzialaja w tajemnicy.Jakie tajemnice posiedli,ze moga pelnic role elity rzadzacej.I-co jeszcze wazniejsz-jakiesa ich cele?
Na te i inne pytania autorzy prubuja dac odpowiec w tej ksiazce,a czy odpowiedzilei to juz musiecie sobie oppowiedziec sami.

Anna | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Ciekawa książka, która doskonale wprowadza w świat powiązań i innych ciekawych rzeczy. Nic nie dzieje się bez przyczyny...

KamiVV | 2013-01-03

Bardzo ciekawa pozycja, zmusza do myślenia. Może to co bierzemy za normalne wcale takim nie jest, a systemy rządzenia państwami są bardziej niż wyrafinowanymi metodami sterowania społeczeństwami? Warto sięgnąć i zapoznać się, chociażby po to by uruchomić inne procesy myślenia. Minusem jest zbytnia szczegółowość autora, którą rozumiem jako swego rodzaju próbę uwiarygodnienia, skąd pochodzą tezy i materiały użyte na potrzeby tej książki.

Robert Wu | 2012-04-15
Przeczytana: 02 marca 2012

Krótkie studium traktujące o elitach XXI wieku które stojąc na czele światowej finansjery rządzą Naszym życiem. Czytałem z przymrużeniem oka, trochę science fiction =)