Ściśle Tajne. Odkryj Tajemnice Ery Cyfrowej

Wydawnictwo: Jeden Świat
popularnonaukowa
commando

Mówicie, że chcecie wiedzieć wszystko o tajemnicach i zmowach, o których zdarza się wam słyszeć, ale nie zamierzacie spędzić życia grzebiąc w starych zakurzonych księgach, albo godzinami surfować po internecie? Oto książka przeznaczona dla was. Jim Marrs, niestrudzony badacz tajemnic i spisków szuka odpowiedzi na prowokujące pytania: - Czy 11 września był dziełem zakulisowych machinacji? - Czy...

- Czy 11 września był dziełem zakulisowych machinacji?
- Czy wydobycie ropy osiągnęło szczyt?
- Czy wolna albo alternatywna energia jest zatajana przed społeczeństwem?
- Co przeleciało w pobliżu promu kosmicznego Atlantis?
- Kto zaparkował księżyc?
- Co rozbiło się pod Roswell?
- Czy Bóg jest kosmitą?
- Co zdarzy się w roku 2012?

Gracjan Triglav | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

Ściśle tajne: Odkryj tajemnice ery cyfrowej (2008)
(Above Top Secret: Uncover the Mysteries of the Digital Age)

Książka Marrsa składa się z dziewiętnastu dłuższych i krótszych rozdziałów. „Tematy zostały wybrane pod kątem skali zainteresowania, jakie zdają się budzić u ponad dwóch milionów odwiedzających co miesiąc portal AboveTopSecret.com” – pisze autor we wstępie. Są to kolejno: 9/11, spekulacje nt. pochodzenia ropy naftowej i zasobności jej złóż, gigantyczne obiekty nad Stephenville, ukryte kody w znakach drogowych, free energy, System Rezerwy Federalnej, chemtrails, Antarktyda i naziści, zabójstwo JFK, John Titor – przybysz z przyszłości, wojskowe drony i sztuczne owady, obiekt dryfujący koło promu Atlantis, UFO nad lotniskiem O’Hare, światła nad Phoenix, lądowanie na Księżycu – fakt czy mistyfikacja, rozważania o naturze księżyca, legenda Roswell, Anunaki + natura Boga (?!) i problem roku 2012.

Zestawienie składa się z większości „klasycznych”, oklepanych teorii spiskowych...