Podróż

Tłumaczenie: Agata Napiórska
Seria: Krótkie Gatki
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Wkp

Jak to jest, kiedy trzeba zostawić wszystko za sobą i podróżować tysiące kilometrów do obcych i dziwnych miejsc? Mama z dwójką dzieci wybierają się w taką podróż. Podróż pełną strachu przed nieznanym, ale też wielkich nadziei. Francesca Sanna stworzyła historię opartą na jej spotkaniach z ludźmi, którzy musieli szukać nowych domów. Powstała opowiedziana z perspektywy dziecka piękna książka o...

Francesca Sanna stworzyła historię opartą na jej spotkaniach z ludźmi, którzy musieli szukać nowych domów. Powstała opowiedziana z perspektywy dziecka piękna książka o doświadczeniu będącym we współczesnym świecie udziałem wielu osób.

źródło opisu: http://kultura.com.pl/index.php

źródło okładki: http://kultura.com.pl/index.php

Wkp | 2016-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

ZAKLĘCIE KOŃCZĄCE WOJNĘ

Książki dla dzieci mają bawić i uczyć. Mają zabierać w niezwykłe miejsca, pokazywać zdumiewające, piękne rzeczy i mają nieść konkretny przekaz. Ale czy mają mówić tylko o rzeczach łatwych i z natury przyjemnych? „Podróż” Francesci Sanny to bajka, ale bajka niezwykle aktualna, traktująca o współczesnych problemach – wojnie i uciecze z rodzinnego kraju.

Pewnego dnia w kolorowe, spokojne życie jakie w nadmorskim mieście wiedzie wraz z rodziną mała dziewczynka, wkrada się koszmar – wybucha wojna. Konflikt odbiera wszystkim coraz więcej, tak, jak otaczającemu bohaterów światu odbiera kolory. Kiedy wojna zabiera ojca dziewczynki, a z kraju ucieka coraz więcej osób, także i ona wraz z bliskimi wyrusza w tytułową podróż, szukać nowego domu gdzieś za granicą, tam gdzie wśród dziwnych lasów wypełnionych równie dziwnymi zwierzętami kryją się dziwne miasta, a być może także i zaklęcie, które zakończy wojnę. Tak przynajmniej marzy się małej bohaterce niniejszej...

bvrda | 2017-05-02
Anna Janczyszyn | 2017-02-16