Alya i trzy koty

Okładka książki Alya i trzy koty Maya Fidawi, Amina Hachimi Alayou
Okładka książki Alya i trzy koty
Maya FidawiAmina Hachimi Alayou Wydawnictwo: Muchomor literatura dziecięca
2017-03-15
32 min.
koty dziecko

Okładka książki Tyczka w Krainie Szczęścia Emilia Dziubak, Martin Widmark
Tyczka w Krain... Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Moja młodsza siostra Astrid Desbordes, Pauline Martin
Moja młodsza s... Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Być jak tygrys Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Być jak tygrys Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca Marc Boutavant, Astrid Desbordes
Edzio. Przyjęc... Marc Boutavant, Ast...

Ponoć w każdym z nas jest odrobina z dziecka. Zgodnie z tą tezą sięgam więc od czasu do czasu po literarurę dziecięcą. Zwykłe magnesem są ilustracje. Tu też tak było, po prostu nie mogłam oderwć oczu od kocich portretów. Zresztą ilustracje są tu kluczowe, bo tekstu tu niewiele. Ot typowa książeczka dla bardzo małego czytelnika. Proste zdania trafiające w punkt.
A o czym? Ano o kotach. Minusz, Pasza i Amira mieszkają z swoją opiekunką Mariam. Z czasem zauważają bardzo istotne zmiany u swojej pani, bowiem Miriam spodziewa się dziecka. Koty nie wiedzą jak się zachować. Czy bać się, że ich pozycja w domu się pogorszy, czy cieszyć się razem ze swoją opiekunką.
Trochę to jak popularne bajeczki dla przedszkolaków, przygotowujące je do roli starszego rodzeństwa. I choć można uczyć przez przykład lub analogię, to ja nie umiałam oprzeć się wrażeniu, że to lektura dla kotów, ku pokrzepieniu kociego ducha. Coś mi tam zgrzytało pomimo minimalistycznego podejścia do tekstu
Może jestem, po prostu, za dorosła na tą lekturę.
Na pewno warto nacieszyć oko ilustracjami.

A o czym?...

Książka dla dzieci większego formatu. Twarda okładka, kolorowe ilustracje.

Treść dotyczy sielskiego życia kotków Minusza, Paszy, Amira w wielkim domu u pani Mariam.
Mariam spodziewa się dziecka i w domu jest niemałe poruszenie.
Spokój futrzaków burzy zniknięcie gwałtowne ich pani i po pewnym czasie powrót z kwilącym niemowlakiem w zawiniątku.

Czy koty poczują się odrzucone?
Czy będą bardzo zazdrosne?
Czy Miriam nadal będzie kochała swoje futrzaki?
Kto przeprowadzi zdecydowaną rozmowę z kotami i wszystko im wytłumaczy?
Czy sytuacja w domu się unormuje?

Tego dowiecie się z lektury.

Problem dotyczy naszych dzieci, gdy przybywa do domu kolejny braciszek lub siostrzyczka.
Ważne by przygotować na to starsze w tym wypadku rodzeństwo, żeby nie czuło się odrzucone i nadal czuło miłość i zainteresowanie ze strony rodziców.
W tym wypadku książeczka może okazać się pomocna. Dzieci utożsamią się z kotkami i będą na tyle mądre , że wszystko zrozumieją. Na pewno podołają nowemu zadaniu.

Polecam dla dzieciaczków ,szczególnie w powyższej sytuacji. Rozmowa będzie dużo łatwiejsza po lekturze.

Książka dla dzieci większego formatu. Twarda okładka, kolorowe ilustracje.

Mariam spodziewa się dziecka i w domu jest niemałe poruszenie.

Czy koty poczują się...

Alya i trzy koty. Wydawnictwo Muchomor.
Trzy koty Minusz, Pasza i Amir są bardzo zaniepokojone ponieważ ich właścicielce rośnie brzuch który każdego dnia robi się coraz większy... jak balon! Co się z nimi stanie jak urodzi się dziecko?! Ciepła historia z przepięknym ilustracjami opowiadająca o tym jak zmienia się życie kiedy w domu pojawia się małe dziecko.

Alya i trzy koty. Wydawnictwo Muchomor.

Pojawienie się nowego członka rodziny wywraca do góry nogami nie tylko świat rodziców, ale także mocno zaburza codzienność obecnego już rodzeństwa. Dlatego dobrze jest przygotować najmłodszych na nadchodzące zmiany. Kotki również czuły się zaniepokojone i zastanawiały się jak to wszystko teraz będzie, czy wystarczy miłości dla całej czwórki?

Recenzja: http://mamao.pl/alya-i-trzy-koty/

Recenzja:...

Bardzo ciepła, niedługa historia z przepięknymi ilustracjami traktująca o tym, jak to jest dzielić z kimś miłość najważniejszej osoby w życiu. Bohaterami są trzy koty, które obawiają się, że ich ukochana pani przestanie im poświęcać uwagę po narodzinach córeczki. Czy mają się czego bać? Sprawdźcie sami.

• Literatura dziecięca
  • Samodzielne
  • Dziecięce
  • 2017
  • 2017
  • Czytana dziecku

Dodaj cytat z książki Alya i trzy koty