Wilki z Nowego Meksyku

Wydawnictwo: Kultura Gniewu
wilk, wataha, Nowy Meksyk

Akcja książki rozgrywa się na rozległych równinach Nowego Meksyku. To prawdziwa historia słynnej watahy wilków i mężczyzny, który na zlecenie schwytał przywódcę tego stada. Opowieść o tym, jak jeden niezwykły wilk zmienił życie myśliwego i doprowadził do powstania na terenie Stanów Zjednoczonych społeczności zajmujących się ochroną dzikiego życia. W tej pięknej adaptacji opowiadania Ernesta...

W tej pięknej adaptacji opowiadania Ernesta Thompsona Setona z jego klasycznego zbioru z 1898 roku pt. „Zwierzęta, które znałem”, William Grill, wielokrotnie nagradzany za swoją pierwszą książkę pt. „Wyprawa Shackletona”, przenosi nas w czasy ostatnich dni Dzikiego Zachodu.

„Wyprawa Shackletona”, przepięknie i z detalami odmalowana przez młodego rysownika, Williama Grilla, została uznana przez „The New York Times” najlepszą ilustrowaną powieścią dla dzieci i młodzieży w 2014 roku.

źródło opisu: http://www.kultura.com.pl/index.php

źródło okładki: http://www.kultura.com.pl/index.php

Wkp | 2017-02-22
Przeczytana: 26 lutego 2017

KONIEC WILKÓW DZIKIEGO ZACHODU

Całkiem niedawno William Grill swoją Wyprawą Shackletona zabrał nas w podróż do początków XX wieku i rzucił w sam środek mroźnej Antarktydy. Teraz powraca z zupełnie odmiennymi klimatami, oferując nam wycieczkę do gorącego Nowego Meksyku z okresu ostatnich dni Dzikiego Zachodu. Nikt, komu podobał się jego debiut, na pewno nie będzie zawiedziony także niniejszą publikacją

NieTylkoGry | 2017-02-24

W XV wieku w Ameryce Północnej żyło na wolności pół miliona wilków. Kolonizatorzy i ich podbój nowych ziem zmieniły wszystko. Jednakże pod koniec XIX wieku stary wilk Lobo, zwany także Królem, dowodzi stadem, które rządzi doliną Currampaw, zabijając bydło i napawając strachem pasterzy oraz kowbojów. Wyznaczona zostaje zawrotna nagroda za głowę Lobo, ale akcje kolejnych myśliwych kończą się fiaskiem. Tymczasem tysiące kilometrów dalej mieszka łowca wilków i przyrodnik Ernest Thompson Seton, który z powodu życia w mieście i ciągłej pracy nad rysowaniem zaczyna podupadać na zdrowiu. Lekarz zaleca mu odpocząć od...

Ervisha | 2018-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Ilustrowana adaptacja opowiadania Ernesta Thompsona Setona pt. „Lobo: Król Currumpaw” opublikowanego w 1898 roku w zbiorze „Zwierzęta, które znałem". Historia, która nie jest fikcją a wydarzyła się na prawdę... piękna, mądra, wzruszająca ale jednocześnie i przerażająca.
Przeraża w niej to do czego zdolny jest człowiek, tylko po to aby to jemu było dobrze. Człowiek nie patrzy: zniszczy wszystko co stoi na jego drodze tylko po to by być górą, by to jego gatunek przetrwał - nie liczy się nikt i nic. Przyroda, jej piękno, inne kultury nie mają znaczenia. Bywa, że postępuje jak potwór - na pewne zachowania i postępowanie nie ma żadnego wytłumaczenia.

Ilustracje są przepiękne - sprawiają wrażenie jakby autor wziął ołówkową kredkę do ręki i postawił kilka kresek, tworząc prawdziwe arcydzieła. Kiedy je przeglądałam i czytałam umieszczoną obok nich treść, czułam się jakbym czytała bajki z kliszy wyświetlane na ścianie przez rzutnik ANIA - cudowne uczucie i powrót do lat dzieciństwa.

...

zaczytanamamabooks | 2018-11-13
Przeczytana: 10 listopada 2018

www.blogzaczytanejmamy.com
zaczytana.mama_books
Książka „Wilki z Nowego Meksyku”
Autor William Grill
Ilustracje William Grill
Wydawnictwo Kultura Gniewu/ Krótkie Gatki, 20178
Data Premiery
Oprawa twarda
Objętość chudzina (książki do 100 stron)
Dla Kogo dla samosi
Ocena Ogólna wybitna
dla dzieci w wieku: 10+ i dorosłych
o Książce
„Wyprawa Shackletona”, przepięknie i z...

Sawako | 2018-07-07
Na półkach: 2018, Przeczytane