50 rzeczy, o których młoda dama wiedzieć powinna

Tłumaczenie: Katarzyna Ciarcińska
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
4 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
50 Things Every Young Lady Should Know
9788321119878
poradniki
Małgorzata

Chociaż zasad dobrego wychowania nie naucza sie dzisiaj tak jak dawniej, nie znaczy to, że przestały one być ważne. Nawet najbardziej znakomita studentka, utalentowana artystka czy błyskotliwa prawniczka nie zrobi dobrego wrażenia, jeśli w odpowiednim czasie nie nauczy się pisać listów z podziękowaniami, nie pozna zasad uroczystego nakrywania do stołu, nie nauczy się przyjmowania komplementów, nie będzie wiedziała, jak przepraszać,

składać wyrazy współczucia czy odpowiadać na zaproszenia. Takie informacje nie kosztują ani grosza, a mimo to ich znajomość i praktykowanie zwróci się z nawiązką. Kiedy raz je sobie przyswoisz, trwać będą przy tobie przez całe życie.

źródło opisu: www.iwpax.pl

źródło okładki: www.iwpax.pl

Truskawka03 | 2016-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 rok
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Dosyć fajnie napisana, fajne porady, ale bardziej dla dziewczynek w wieku 12-15 lat. 50 rozdziałów o tym jak należy się zachować i jak poradzić sobie z różnymi sytuacjami. Podstawowe zasady dobrego wychowania. Mnie osobiście nie przypadła do gustu ani nie zaciekawiła, ponieważ te wszystkie rzeczy już wiedziałam z własnego doświadczenia, ale młodszym dziewczynkom jak najbardziej polecam.

Aga | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Zwykłe 50 rzeczy o tym jak powinno się zachowywać w kościele, w towarzystwie skierowane dla nastolatek. Czyta się to nudnie i nie wnosi nic nowego ponad to czego powinni uczyć dziecka rodzice, żeby nie przynosiło wstydu. Można by to wręczać dzisiejszym nastolatkom, bo ich kultura, której w dużej mierze nie ma może by na tym zyskała, ale książka ta jest na tyle nudna i pretensjonalna, że większość pewnie by jej nawet nie przeczytała. Nie polecam, tak szczerze.

KatherineAFC | 2017-06-13
Justyna | 2017-10-15