Grzesznik

Tłumaczenie: Jakub Radzimiński
Cykl: Wilkołaki z Mercy Falls (tom 4)
Wydawnictwo: YA!
Sinner
_Agnes_

Kontynuacja bestsellerowej serii WILKOŁAKI Z MERCY FALLS, która została przetłumaczona na 37 języków! SŁAWA Wszyscy sądzą, że znają historie Cole’a, charyzmatycznego lidera zespołu NARKOTIKA. Jest sławny, czerpie z życia pełnymi garściami. Muzyka, dziewczyny i używki to dla niego codzienność. UPADEK Pewnego dnia Cole, będąc w amoku narkotykowo-alkoholowym, ląduje twarzą na scenie. Oznacza to...

SŁAWA

UPADEK
Pewnego dnia Cole, będąc w amoku narkotykowo-alkoholowym, ląduje twarzą na scenie. Oznacza to koniec jego kariery. Chłopak znika. Okazuje się, że jednak żyje i skrywa mroczny sekret.

GRZESZNIK
Jedną z niewielu osób znających prawdę o Cole’u jest Isabel. Kiedyś wydawało się, że ich związek nie ma przyszłości, a oni potrafią bez siebie żyć. Ich losy znowu się splatają, tym razem w gorącym Los Angeles. Cole postanawia się zmienić – dla Isabel, która próbuje ułożyć sobie życie po śmierci brata.

W cyklu WILKOŁAKI Z MERCY FALLS ukazały się: Drżenie, Niepokój, Ukojenie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: http://katedra.nast.pl/literatura/okladki/grzesznik-small.jpg

Cole to charyzmatyczny lider zespołu Narcotika, wszyscy sądzą, że bardzo dobrze znają go. Sławny Cole czerpie życie pełnymi garściami.
Muzyka,używki, alkohol i dziewczyny to dla niego codzienność.
Pewnego dnia Cole, będąc w amoku alkoholowo-narkotykowym ląduje twarzą na scenie, zapowiada to koniec jego kariery, chłopak znika.
Jednak on żyje, skrywa pewien sekret.
Jedną z niewielu osób zna sekret Cola jest to Isabel,kiedyś myśleli,że ich związek nie ma przyszłości, że potrafią żyć bez siebie.
Jednak ponownie losy ich się splatają w gorącym Los Angeles.
Cole postanawia się zmienić, zmianę zrobić w sobie dla Isabel po tym jak straciła swojego brata.
Bohaterowie dla mnie wypadli bardzo dobrze wspaniali i ciekawi są, fabuła bardzo dobra, ciekawie stworzona.
Wartka akcja, przyspiesza szybko tempo,trzyma w napięciu.
Cole z początku mnie denerwował, irytował trochę, ale potem już było lepiej, a Isabel świetna była.
Polubiłam ją od razu, znakomicie wcieliła się w swoją...

AngelFire | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Seria Wilkołaki z Mercy Falls przestawiła historię Sama i Grace.Pojawili się tam też Cole i Isabel.Teraz przyszedł czas na ich własną historię i odkrycie ich tajemnic.

Cole St Clair,lider Narkotiki postanawia przypomnieć światu o swoim istnieniu.Nowy zespół,nowa muzyka.Ale czy ten sam Cole.Dawniej jego życiem władały narkotyki,alkohol i dziewczyny.Teraz przyszedł moment zmienić to wrażenie i udowodnić zarówno sobie,jak i wszystkim innym jak bardzo się zmienił.

Oprócz programu,w którym bierze udział,jest jeszcze jeden powód dla,którego przyjechał do Los Angeles.Isabel.Ta dziewczyna zawładnęła nim.Potrafi do niego dotrzeć i obalić jego mury.A do tego zna jego sekret.Ale żeby ją zdobyć musi się bardzo postarać.Pokazać,że mu zależy i ,że będzie walczył.

Tylko ten program ma pokazać jego upadek i wydobyć jego najgorsze cechy.Cole musi zdobyć uczucie Isabel,a także wykazać się determinacją aby się nie złamać i nie wrócić na dno.

Bardzo się cieszę,że autorka zdecydowała się napisać...

assina | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

"URODZIŁEM SIĘ PO TO, ŻEBY UMRZEĆ"

Na wielki powrót Cole'a St. Clair czekałam baaaaaardzo długo. Nie muszę chyba mówić, że seria o wilkołakach w Mercy Falls jest jedną z moich ulubionych cykli - to się nie zmieniło. I, kolejna jasna sprawa, Cole skradł moje serce zaraz, gdy pojawił się w "Niepokoju". Teraz mogłam nacieszyć się nim ponownie, a może i nawet bardziej, gdyż książka była poświęcona właściwie tylko jego postaci.
Przyznam się od razu, iż "Grzesznik" lekko mnie rozczarował. Byłam ogromnie podekscytowana się jego pojawieniem i tym, że mogę go już wreszcie przeczytać. Ale wyobrażałam go sobie zupełnie inaczej, na pewno nie tak. I, niestety, ten pomysł na jaki wpadła autorka nie spodobał mi się tak jakbym tego sobie życzyła. Jakoś nie czułam tego, aby Cole chciał wrócić w ten świat, od którego uciekł, na pewno nie w taki sposób. Przemiana w wilka bardzo go zmieniła, nie był już taki jak kiedyś, zresztą sam to przyznał. Ten cały program o jego życiu, kamery...no ja tego...

Ewa | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016

Poniższa recenzja, wzbogacona informacjami o pozostałych książkach autorki, znajduje się na moim blogu Świat według Lilii:

Bywa, że dany autor, pomysłodawca poczytnej serii, tworzy tekst, będący rozszerzeniem znanej historii. Opisuje w niej losy drugoplanowych postaci, nawiązuje do epizodów, nadając im nową, wyższą rangę. Z jednej strony przypomina mi to bazowanie na odniesionym sukcesie, przeciąganie struny w doskonale nastrojonym instrumencie, choć nie zaprzeczam, że dzięki takiemu zabiegowi możemy ponownie spotkać bohaterów, z którymi udało nam się zżyć, przedłużyć wspaniałą przygodę.

Dokładnie pamiętam emocje, towarzyszące mi podczas lektury trylogii o wilkołakach z Mercy Falls. Drżenie, Niepokój oraz Ukojenie zaliczają się do grona moich ulubionych książek. Magiczne opowieści, przesycone wciągającą akcją, zmysłowymi opisami, intrygującymi postaciami oraz wiarygodnymi dialogami,...

kruczek | 2017-06-16

Moja opinia:

Zła się nie boi.
Otula się mrokiem,
Karmi smutkiem swej niedoli.

Serce ma z kamienia.
Zniewolny przez grzech,
Zatraca się w mroku zwątpienia.

Grzesznik…
Pragnie w życiu wybawienia.
Światła, które uleczy serce
I napełni go smakiem odrodzenia.

Czy miłość, uratuje duszę grzesznika?
Czy rozjaśni mrok jego serca, słodkim smakiem wyzwolenia?

Fabuła :

Pomysł na fabułę jest według mnie niesamowicie ciekawy i wciągający.
Bowiem, który z fanów serii „Drżenie”, nie pragnąłby i nie marzył o poznaniu dalszych losów niepokornego Cole’go.
W końcu, historia jego życia nie była usłana wyłącznie płatkami róż, ale i również cierniami bólu i łez.
Sława, która miała przynieść mu szczęście, stała się dla Cole’go niebezpieczną trucizną, która popchneła jego duszę na dno ognistego piekła.
Dlatego też…
Jedynym rozgrzeszeniem stała się dla niego lecznicza moc miłości.
Ale czy…
Uczucie do Isabel, będzie a stanie uratować jego duszę przed wiecznym...

Ridley | 2018-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2018

"Udało mi się uciec od swojej przeszłości i dokąd mnie to zawiodło?
W to samo miejsce, z którego zacząłem."

Cole St. Clair powrócił z martwych! Lider zespołu NARKOTIKA, który wcześniej swoją karierę zakończył twarzą na scenie, pojawia się w słonecznym Los Angeles gdzie podpisuje kontrakt z niejaką Baby North, producentką programu, którego uczestnicy upadają szybciej niż jesienne liście. Cole jednak nie jest taki jak wszyscy, ma swoje drugie ja - wilka, który jest jego ucieczką od problemów. Przyjazd do Los Angeles nie jest tylko próbą powrotu na scenę i udowodnienia wewnętrznej przemiany... W mieście jest ktoś, kogo Cole pragnie najbardziej na świecie, Isabel. Dziewczyna przeprowadziła się tutaj wraz z matką i nie oczekiwała, że do jej życia znów wkroczy ten niepokorny wilk.

Jednak przeszłość nie zamierza tak łatwo odpuścić. Cole nie może zapomnieć o tym co robił i co kiedyś było dla niego uzależnieniem takim, jak dzisiaj jest Isabel. Baby North nie zamierza mu niczego ułatwiać,...

Monika Szulc | 2016-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2016

Cole St. Clair pragnie tylko jednego. Odzyskać Isabel. W tym celu przyjeżdża do Los Angeles. Dziewczyna szuka spokoju i ukojenia po śmierci brata, lecz Cole burzy jej na pozór uporządkowany świat. Oboje nękani przez demony, potrafią tylko się ranić, lecz osobno stanowią wraki. Czy uda im się okiełznać szalone myśli i uda stworzyć coś na kształt związku?

Serię o wilkołakach z Mercy Falls darze ogromnym uczuciem i często do niej wracam. Jest delikatna, trochę eteryczna i pokazuje obraz pięknej, prawdziwej miłości. Grace i Sam już na zawsze ulokowali się w moim sercu. Niema nic dziwnego, że o „Grzeszniku” marzyłam i z wielką radością przeczytałam.

Isabel i Cole odegrali znaczące role w trylogii, lecz pożegnanie z ta dwójką nie było zadowalające. Liczyłam na wiele, ale niestety moje oczekiwania nie zostały spełnione, jestem wręcz rozczarowana. Isabel jest chłodną osoba i nie szafuje uczuciami na prawo i lewo, właściwie mam wrażenie, że zbyt mocno skryła się z ścianą, którą...

madastefani | 2017-05-23
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Od czasu przeczytania drugiej części pt. "Niepokój", uważałam relację między Isabel a Cole'm za bardzo wciągającą i gorącą. Gdy tylko usłyszałam o "Grzeszniku", od razu wybrałam się do sklepu po jej zakup. Oczywiście, tak jak reszta książek z tej serii mnie nie zawiodła. Nic dodać, nic ująć, książka 10/10.

Rosemary | 2013-10-03

Czy ta książka zostanie wydana w Polsce?

basia888 | 2017-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Nie zastanawiałam się ani chwilę czy wypożyczyć ją z biblioteki ponieważ to już czwarta część z serii ,,wilkołaki z Mercy Falls". Pomimo tego, że to kontynuacja spokojnie ci co nie czytali poprzednich części mogą po nią sięgnąć ponieważ mało jest odniesień do poprzednich części. Owszem łatwiej zrozumieć pewne wątki związane z Isabel i Colem ale można czytać ze zrozumieniem bez nadrabiania poprzednich części. Na początku ciężko było mi się wkręcić w historię ale z kolejnymi stronami nie mogłam się oderwać. Piękna opowieść o miłości, błędach, przezwyciężaniu przeciwności losu, zaufaniu, nauce dawania szansy, wewnętrznych przemianach. Polecam wszystkim, którzy lubią fantastykę i tym, którzy jej nie lubią. Może z jednej strony jest to banalna opowieść ale z drugiej strony można z niej wynieść pozytywne wartości. Po prostu przeczytajcie!