Rollercoaster

Wydawnictwo: Albatros

Czy w życiu gospodyni domowej i matki może zdarzyć się jeszcze coś niezwykłego? Czy możliwy do osiągnięcia jest sukces, o którym rzadko komu się śni? Czy mogą spełnić się marzenia, o których nie miało odwagi się myśleć? l czy, do tego wszystkiego, można spotkać księcia z bajki w niebajkowym świecie? Tak! O tym właśnie jest ta historia.

Marek Baran | 2015-12-04
Przeczytana: 28 października 2014

Ciągle trwają spory o tak zwaną literaturę kobiecą choć dom końca nie zdefiniowano tego terminu. "Rollercoaster" można pewnie zaliczyć do tego nurtu. Nie znaczy to jednak, że jest to książka wyłącznie dla kobiet. My, faceci też powinniśmy czytać tego typu powieści. Podobnego zdania jest również Piotr Kozera główny męski bohater powieści.
Czytałem wszystkie powieści Anny Pasikowskiej i uważałem ją za dojrzałą pisarkę. Jej debiutancką powieść przeczytałem na końcu i gdybym nie wiedział, że Rollercoasterem Pasikowska debiutowała myślałbym, że ma już za sobą kilka wydanych pozycji.
Świetnie skonstruowana fabuła, stopniowanie emocji powodujące wzrost sympatii dla Laury i Piotra i nakłaniające do kibicowania ich miłości. Na dodatek dominujący w całej powieści dylemat: czy można uszczuplić miłość do dzieci kosztem miłości do mężczyzny nie będącego ich ojcem.
Polecam nie tylko kobietom :)
PS.
Rollercoastera przeczytałem w swoje urodziny ponieważ książka była prezentem dla mnie od .........

jolunia559 JOLA | 2012-10-22

Rollercoaster-urządzenie rozrywkowe instalowane w większości parków rozrywki. Klasyczna kolejka górska to konstrukcja z wysokimi wzniesieniami, stromymi spadkami i gwałtownymi zakrętami, po której poruszają się pociągi z pasażerami. Doznają oni bardzo silnych wrażeń powodowanych szybko następującymi po sobie zmianami.Tyl Wikipedia,a życie?Jak się ma życie Laury do tego urządzenia.Czy istnieje jakieś porównanie?Czy można swoje życie porównywać do szalejącej kolejki?Czy matkę wychowującą samotnie troje dzieci coś ciekawego może jeszcze spotkać w życiu?
Laura jest autorką bestsellerowych powieści dla kobiet.Wraz ze swoją przyjaciółką ,która jest jednocześnie asystentką płynie luksusowym statkiem w swoją wymarzoną podróż dookoła świata.Na statku obok wielu postaci z pierwszych stron gazet jest Piotr-biznesmen,którego poznała na promocji swojej książki.Wtedy to właśnie pomógł jej dostać się szybko do domu,gdy jej córeczka poważnie zachorowała i potrzebowała wsparcia i opieki swojej...

Jagoda | 2015-07-19
Na półkach: Książki 2015, Przeczytane