agalilla

Zbiór 22 zakręconych opowiadań świątecznych, stworzonych przez autorów z klubu Tfórca. Dostępny jako e-book na virtualo, do pobrania za darmo.

źródło opisu: Self-Publishing, 2011

źródło okładki: Własne

miki24gr | 2013-12-26
Na półkach: Eboomoje:), Przeczytane, 2013
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Bardzo sympatyczny prezent od księgarni ebooków!!:)))
Zbiór opowiadań różnych autorów poświęconych Wigilii. Niektóre opowiadania są śliczne, inne niesamowite, są też śmieszne, słodkie, wzruszające i kilka nijakich. Na pewno wszystkie zmuszają do chwili refleksji... Stanowią miły przerywnik między świątecznymi zajęciami...Polecam!

Amadea | 2013-12-19
Przeczytana: grudzień 2013

Może być,ale tylko z doskoku, między świątecznymi porządkami, zakupami itp.I między tymi zajęciami można pokusić się o kolejne opowiadanie, ale myślałam, że będzie lepsza. Czepiać się nie będę, bo jak święta to święta. Niektóre z tych opowiadań są przyjemne, inne gorsze, niektóre przywołują wspomnienia, inne są takie sobie.Chyba zbyt wielu autorów w jednym zbiorze.

alienacja | 2015-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-BOOK, 2015
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Zbiór opowiadań świątecznych, ale bardzo nierównych. Zauważyłam jakąś dziwną tendencję do wyróżniania autora, który już nie tylko publikuje na blogu, ale nadal e-book to nie jest prawdziwa książka, która nadal jakby pozostaje w obłoczku marzeń... Co sprowadza się do tego, że dostałam na czytnik dokładnie to, co mogłabym sama odszukać sobie właśnie na różnego rodzaju stronach z opowiadaniami. Mam wrażenie jakby nikt tych tekstów nie wybierał przed publikacją pod wspólnym tytułem, tylko wrzucono co było. Po przebrnięciu przez wszystkie, mogę z czystym sumieniem napisać, że zaciekawiły mnie zaledwie dwa. Wlicza się do nich na pewno "Polowanie" Ewy Bauer oraz "Dziecko" Marka Ścieszeka. Pozostałe to albo krótkie formy przy których serio miałam wrażenie, że były pisane na kolanie gdzieś pomiędzy kilkoma innymi zajęciami, albo teksty jedynie poprawne, gdzie gołym okiem widać, że autor talentu do pisania nie ma, ale będąc dzieckiem wymarzył sobie, że pisarzem będzie i brnie przez to choćby...

LWK | 2013-01-16
Przeczytana: 2012 rok

Zabierając się do tej książki, liczyłam na świąteczną atmosferę, ale niektóre opowiadania pasowały do niej jak pieść do nosa. Owszem to napisane przez Karolinę Wilczyńską "Ale on o mnie pamięta", "Cud narodzin" Ewy Bauer, "Najcenniejszy prezent" Michała Stonawskiego, "Gwiezdne życzenie" Kornelii Romanowskiej zasługują na zauważenie i przeczytanie. Brawa również dla grafika, zrobił naprawdę kawał dobrej roboty.

Biblioteczka Rudej | 2013-09-14
Przeczytana: 20 września 2013

Każde z opwiadań napisane w świątecznym klimacie

Ailis | 2012-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Czytanie antologii tematycznych chyba wchodzi mi w krew. Brak śniegu za oknem oraz zbliżające się święta, sprawiły, że sięgnęłam po ten, wydany rok temu, tom, żeby choć troszkę poczuć świąteczny nastrój. Zresztą, jak wspominałam przy antologii "31.10 Wioska Przeklętych" podobają mi się takie odautorskie inicjatywy i spodziewałam się naprawdę dobrej lektury.

Książka składa się z 22 opowiadań, stworzonych w sumie przez 18 autorów. Jak łatwo się domyślić opowiadania te traktują o świętach. Przedstawiają ten wyjątkowy czas na różne sposoby: są opowiadania wzruszające, zabawne, a nawet z dreszczykiem. Wielu autorów znam z edycji halloweenowej i niestety pisząc tę recenzję nie mogę zapobiec pewnym porównaniom.

Przyznam szczerze, że jestem odrobinę zawiedziona, bo "Wioska przeklętych" trzymała jeden, bardzo wysoki poziom. Ta antologia natomiast jest bardzo nierówna i obok perełek znalazły się przeciętne, a nawet słabe opowiadania. Miałam wrażenie, że część z nich była pisana na szybko,...

PrzyAromacieKawy | 2011-12-15
Przeczytana: 06 grudnia 2011

"O choinka! czyli jak przetrwać święta" to zbiór opowiadań świątecznych napisanych przez autorów zrzeszonych w grupie Tfórcy! Książka wydana została w postaci e-book i jest całkowicie za darmo dostępna w siedzi. Projekt ma na celu promocję czytelnictwa w Polsce a także promocję pomysł młodych pisarzy.

W książce znajdziecie blisko 30 opowiadań, które poruszają temat świąt z przeróżnej perspektywy. Mamy wspomnienia na temat Świętego Mikołaja, mamy przemiany ludzkie pod wpływem świątecznej chwili, mamy marzenia - często nierealne - które w tę jedną noc stają się rzeczywistością. Trudno jest opowiedzieć o czym kto pisze przy takiej ilości autorów. Warto jednak sięgnąć po książkę chociażby ze względu na klimat świat, który bije z każdej strony:) Czyta się szybko i sprawnie. Jeśli o mnie chodzi to moje ulubione jest opowiadanie Anny Rybkowskiej "Elfy są na świecie" - my tez kiedyś w szkole losowaliśmy osoby, którym kupujemy prezenty ! i tez był limit 20 zł! To były piękne czasy:))))))

Matacz | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, 2013, E-Books
Przeczytana: 14 lutego 2013

O, choinka! to zbiór opowiadań w luźny sposób połączonych motywem Świąt Bożego Narodzenia. Jak to zwykle w tego typu publikacjach bywa poziom literacki jest bardzo zróżnicowany. Niektóre historie czyta się miło i przyjemnie, a inne to nieporozumienie... Jak dla mnie całości bliżej do tej drugiej opcji. Nie jestem zwolennikiem takiego zbiorowego pisania, gdyż całkiem różne style poszczególnych autorów rozpraszają mnie, dlatego moja subiektywna ocena to jedynie 4 gwiazdki. Liczyłem na więcej.

Kasia b | 2017-12-18

Jedna z lepszych świątecznych antologii, a na pewno najbardziej różnorodna. Znajdą się typowe pachnące choinka i piernikami zabawne opowiastki mikołajowe i bolesne zderzeni z rzeczywistością kończące dzieciństwo, a za chwile natykamy się na pełen czarnego humoru horror, fantastykę czy nawet (w pełni zamierzony) całkowity absurd. Jest też kilka banalnych do niemożliwości, oklepanych świątecznych love story, jak i parę rzewnołzawych, rozpaczliwie przewidywalnych historyjek o cudownej odmianie złego losu czy nagłym zrywie sumienia "Pana-Samo-Zło". No, ale różnorodność to różnorodność.

Jaromir | 2011-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2011

Jestem zawiedziony. O ile "31.10" była wyjątkowo równą pozcją, o tyle "O, choinka!" to zupełna pomyłka. Znajdziemy tu zupełnie niezłe opowiadania (Iglasta tęcza, Bielszy niż śnieg, Najcenniejszy prezent) jednak biorąc pod uwagę zbiór jako całość, mamy do czynienia z dosyć przecietną publikacją.
Na dokładkę tania kopia Jakuba Wędrowycza (O choinka! czli przypadki Romana G.), zupełny banał.