Słodko gorzko. Opowiadania o miłości

Wydawnictwo: RW2010
literatura polska, opowiadania
andy

Miłość jest najpotężniejszą siłą życiową. Znacie ją? Mam nadzieję, że tak. Wiecie, jak to jest – kiwnie palcem, a my wyjemy do księżyca. Mrugnie okiem, a jesteśmy gotowi iść na wojnę z całym światem. A próbowaliście kiedyś stawić opór miłosnej wichurze, która budzi motyle w brzuchu?... Początkowo człowiek myśli, że da radę, ale potem coś zaczyna boleć w piersiach i gdy w końcu się podda, z ulgą łapie kolejne hausty tlenu. Bo walczyć z miłością, to jakby postanowić, że przestaje się oddychać. Nikt nie daje rady! Brak miłości boli, ale wiemy, że miłość bywa też przyczyną cierpienia. Cóż więc począć? Postanowiliśmy pomóc Wam z tym ambarasem. Na kartach Walentynkowego zbioru opowiadań „SŁODKO-GORZKO”, oferujemy za darmo dwadzieścia trzy lekcje oddychania. Przeczytacie o miłości radosnej, o nieszczęśliwej, o tej która łączy ludzi, ale też potrafi ich niszczyć. Życzymy miłej lektury! Z gorącym pozdrowieniem, Autorzy

źródło opisu: RW2010, 2012

źródło okładki: http://www.rw2010.pl/go.live.php/PL-H6/przegladaj/...»

Yosun | 2014-08-11
Przeczytana: sierpień 2014

Kolejny darmowy (ale legalny) ebook, który ściągnęłam z księgarni, bo jestem zwyczajnie zachłanna na książki. Pomyślałam, że parę opowiadań jak nic przyda się latem na leżak. Nie przydały się. Zdatne do przeczytania są może ze trzy opowiadania. A i to pod warunkiem, że jesteście odporni na takie kwiatki: „Ich wzrok niczym chłód świeżego grobu uświadomił elegantowi, że ma wielkie kłopoty”

Po co, no po co w ogóle wydawać taki gniot? Nie traćcie czasu, nawet na leżaku.

Niezmienna | 2016-10-08
Przeczytana: 06 października 2016

Zaraz po przeczytaniu pomyślałam, że szkoda czasu na pisanie opinii... a dziś - czemu nie? przecież ten zbiorek nadaje się całkiem dobrze na krótkie trasy komunikacją publiczną. Może komuś przyda się właśnie taka opinia :)

Meszuge | 2014-03-05
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jakaś redakcja jakiegoś periodyku. Naczelny przynosi redaktorom plik opowiadań i żąda napisania pokaźnej liczby podobnych, w określonym czasie. W tym momencie sytuacja się komplikuje, bo nie wiadomo, czy kolejne prezentowane w zbiorku opowiadania należą do tych wzorcowych, czy może już napisanych, czy może wcześniej napisanych, czy może przez kogoś zupełnie innego napisanych… Szybko przestałem próbować to rozwikłać i skupiłem się na samych opowiadaniach.
Ponad wszelką wątpliwość jest to tak zwana „literatura kobieca” dla panien służących i to raczej z tych mniej rozgarniętych, dla których „Ordynat Michorowski” stanowi wyzwanie intelektualne wyraźnie przekraczające możliwości.

Oto w wielkim skrócie jedno z opowiadań: On i ona żyją ze sobą zgodnie i szczęśliwie od siedmiu lat, gdy nagle ona postanawia go porzucić, bo on słodzi herbatę, jak zwykle zresztą, dwoma łyżeczkami cukru. Dwa lata później ona wychodzi za mąż za innego. On, gdy się o tym dowiaduje, popełnia samobójstwo...

Monika | 2013-11-01
Na półkach: Przeczytane, IPod/ Kindle
Przeczytana: 01 listopada 2013

Typowa książka na nudne dni. Niektóre opowiadania nie przypadły mi do gustu, inne zachwyciły :).

lovestreetfashion | 2013-11-01

Zbiór krótkich miłosnych opowiadań. Czyta się szybko i przyjemnie. Ta pozycja wydaje mi się idealna na jesienne wieczory. Niektóre z opowieści są ciekawe, inne trochę mniej. Jeśli chcecie przeczytać coś lekkiego do poduchy, to dobry wybór, jeśli jednak wolicie ciekawą fabułę, masę akcji, to zdecydowanie nie jest pozycja dla Was.

czarnykwarc | 2016-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2016, Ebook
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Bardzo nierówna publikacja. Przeplatają się tu opowiadania ciepłe, o niewinnej miłości dwójki zagubionych zakochanych z takimi o mordowaniu gaśnicą, opowiadania napisane pięknym, poetyckim językiem z treściami na poziomie gimnazjalistów. Jeśli macie trochę samozaparcia i sporą tolerancję na "żenułę" - polecam, w przeciwnym wypadku - stanowczo odradzam.

Ilona | 2012-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Przeczytane... choć nie do końca. Otóż darmowa wersja, posiada 242/261 stron :P Ale nigdzie nie spotkałam innej... (tzn. spotkałam jeszcze taką co miałam 241 i to był koniec moich poszukiwań). Generalnie jak to zbiór opowiadań - jedne całkiem fajne, inne takie, że po kilku zdaniach rezygnowałam z czytania... Więc ocena też taka "uśredniona".

karola | 2014-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Słabiutkie te opowiadania.
Jakoś totalnie mi nie podeszły.
Pierwsze opowiadania mnie zauroczyło. I tyle zachwytów, bo na tym się skończyło.
Szkoda.

Asia | 2015-05-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 12 maja 2015

Zbiór opowiadań o miłości. Ich poziom jest nierówny, kilka przyzwoitych, kilka całkiem niestrawnych. Zaleta? Darmowy ebook.

Paulina Kwiatkowska | 2012-10-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Teraz wiem, że nigdy go nie kochałam. Tamto wtedy było zauroczeniem,namiętnością... zakochaniem. W odpowiednich warunkach mogłoby przerodzić się w miłość. Oczywiście, w pewnym sensie zawsze pozostanie mi bliski." Fragment tekstu

,,Słodko gorzko" to książka składająca się z wielu krótkich opowiadań o miłości. Autorem każdej opowieści byłą inna osoba.

Mirek dawno temu spotykał się z Ewą, która miała już córkę. Nie związała się z ojcem dziecka, gdyż on chciał odłożyć ślub na rok później. To wydarzenie popsuło stosunki pomiędzy nimi. Wypłynęli razem w rejs, podczas którego Ewa utonęła, jak wszyscy myśleli. Po 20 latach spotkał ją jednak w hotelu. Zaprosił na swoją rocznicę ślubu z Agnieszką. Czy kobieta, którą spotkał to Ewa? Co dziewczynę łączyło z jego ukochaną? Czy zrozumiał, jak bardzo kochał obecną żonę?

Władek bardzo długo starał się o względy Moniki. Był bardzo nieśmiałym chłopcem, bał się pierwszy odezwać do dziewczyny, która bardzo mu się podobała. Gdy zostali parą...