Słodko gorzko. Opowiadania o miłości

Okładka książki Słodko gorzko. Opowiadania o miłości Grzegorz Krzyżewski, Zuzanna Lenska, Joanna Łukowska, Piotr Mrok, Andrzej Paczkowski, Dorota Pasek, Anna Pasikowska, Kornelia Romanowska, Anna Rybkowska, Jan Siwmir, Maciej Ślużyński, Katarzyna Woźniak, Magdalena Zimniak
Okładka książki Słodko gorzko. Opowiadania o miłości
Grzegorz KrzyżewskiZuzanna Lenska Wydawnictwo: RW2010 literatura obyczajowa, romans
RW2010
2012-01-01
2012-01-01
literatura polska opowiadania

Okładka książki Wina, kara, polityka. Rozliczenia ze zbrodniami II Wojny Światowej Paweł Machcewicz, Andrzej Paczkowski
Wina, kara, po... Paweł Machcewicz, A...
Okładka książki Sprzeczne narracje… Z historii powojennej Polski 1944–1989 Jerzy Eisler, Piotr Gontarczyk, Paweł Kowal, Kazimierz Krajewski, Tomasz Łabuszewski, Andrzej Paczkowski, Jarosław Pałka, Patryk Pleskot, Robert Spałek, Mirosław Szumiło, Marcin Zaborski, Jan Żaryn
Sprzeczne narr... Jerzy Eisler, Piotr...

Jestem zaskoczony tak niską oceną tego zbioru opowiadań.
Historie są - tak jak to sugeruje tytuł - różne; weselsze, smutniejsze, bardziej lub mniej naiwne. Czyta się je gładko, nie znużyły mnie. Redakcyjne przerywniki wprowadzały przyjemny nastrój rozluźnienia. Dostałem dokładnie tego, czego oczekiwałem i nie jestem zawiedziony. No może po za tym, że spodziewałem się trochę pieprzniejszych opowiadań.

Książka w sam raz, gdy nie chce nam się angażować czasu w jakieś inne, spore tomisko.

Jestem zaskoczony tak niską oceną tego zbioru opowiadań.

Takie czytadełko do autobusu, przed snem, albo w moim przypadku - po ciężkim dniu w pracy. Opowiadania są króciutkie i jest ich dużo, więc książka w sam raz, kiedy mózg już nie jest w stanie się skupić i niczego zapamiętać. Często właśnie takiej książki mi potrzeba.
Plusik za to, że jedna z historii była w Siedlcach! Moje miasto, moja recenzja, a więc no.

Ogromną zaletą tego zbioru opowiadań jest to, że został wydany jako upominek. Jak wspominają Autorzy - prezent dla Czytelnika z okazji Walentynek. To ja od razu powiem, że za takie prezenty to ja jednak podziękuję i może na przyszłość warto gdzieś zaznaczyć, że Autorzy potraktowali w większości temat miłości w niej ujęty jak pewnie samo zostali potraktowani, chociaż tego tylko domniemuję, tzn. na szybko i po łebkach. Lektura tych opowiadań nie zagrzewa raczej ani do walki o jakąkolwiek miłość, ani jej nie rozpala, ani nawet jej nie podgrzewa. Są one letnie, żeby nie powiedzieć, że zimne, a czasem smakują jak skisła zupa. Nie są to również lekcje oddychania, jak zapowiadają Autorzy, bo gdybym taką miłością miała oddychać to już dawno bym się udusiła, ewentualnie leżała pod respiratorem na oiomie. Dziwna jest też konstrukcja tego zbioru - redakcja na siłę szuka opowiadań, które nadałyby się do wydania w ramach zbioru, a jak ich nie znajduje, to redaktorzy sami jej tworzą?! W tzw. międzyczasie, czyli między jednym opowiadaniem, a drugim mamy zaś wtręty rzekomego redaktora naczelnego i jego uwagi do autorów i samych opowiadań. No odrobinę kuriozalne. Trudno również kogokolwiek wyróżnić w tym zbiorze, gdyż Autorzy często dostarczyli po kilka opowiadań, ale o nierównym poziomie. W konsekwencji powiem tak ten zbiór od biedy można przeczytać, ale z pewnością nie trzeba.

Zbiór opowiadań o miłości. Jedne niskich lotów, inne nieco wyższych. Książka lekka i przyjemna, choć czasem dosyć nudna.

Szkoda czasu na tą książkę :( pierwszych pare historii były fajne , a dalej dramat ...

Nie byłem w stanie zmęczyć pierwszych kilku stron.

Nie byłem w stanie zmęczyć pierwszych kilku stron.

Niestety - bardzo słaby zbiór. Ze dwa opowiadania na jakimś tam poziomie - reszta niewarta czasu.

Zaraz po przeczytaniu pomyślałam, że szkoda czasu na pisanie opinii... a dziś - czemu nie? przecież ten zbiorek nadaje się całkiem dobrze na krótkie trasy komunikacją publiczną. Może komuś przyda się właśnie taka opinia :)

Bardzo nierówna publikacja. Przeplatają się tu opowiadania ciepłe, o niewinnej miłości dwójki zagubionych zakochanych z takimi o mordowaniu gaśnicą, opowiadania napisane pięknym, poetyckim językiem z treściami na poziomie gimnazjalistów. Jeśli macie trochę samozaparcia i sporą tolerancję na "żenułę" - polecam, w przeciwnym wypadku - stanowczo odradzam.

Opowiadania intymne.

Opowiadania intymne.