Winogrona bez pestek

Wydawnictwo: MWK Sp. z o.o.
Bogumiła

Współczesna powieść dla kobiet, z dramatycznymi zwrotami akcji, w których niezwykły romans i losy głównej bohaterki, zakochanej ze wzajemnością w kanadyjskim milionerze polskiego pochodzenia, to tylko wstęp do pasjonującej historii tragicznej miłości.
Opowieść, której nie powstydziłaby się sama Danielle Steel!

źródło opisu: http://www.matras.pl/winogrona-bez-pestek,p,177027

źródło okładki: http://www.matras.pl/winogrona-bez-pestek,p,177027

popiszsieplay | 2017-08-16
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

"Jeśli chodzi winogrona nie mają pestek, to znaczy, że nie ma rzeczy niemożliwych."

Typowe letnie romansidło. No, może nie typowe, bo zaskakująco dużo tu przeciwności losu. Koniec dość przewidywalny, mimo to czytało się lekko i przyjemnie. Warto wspomnieć o winogronowych metaforach - trafnie ukazują różnice między komunistyczną Polską i nowoczesną na tamte czasy Kanadą.

"- Jesteś pewna, że w tych obcasach dasz radę?
- Jeśli pytasz, to znaczy, że nie znasz możliwości kobiet. Są w stanie zrobić wszystko, żeby się podobać."
"Ile razy można odradzać się z popiołów?"

emi | 2013-11-25
Przeczytana: 2013 rok

Sądziłam, że jak się jest Polką o innym niż Katarzyna Michalak imieniu i nazwisku, to nie można napisać czegoś kompletnie do rzyci. No patrz, znowu się pomyliłam.

"Winogronom..." mam do zarzucenia tak dużo, że nawet nie potrafię ująć tego porządnie w słowa. Ta książka trafiła do mnie przez kompletny przypadek i fakt, że mam prywatny egzemplarz, był jedynym powodem, dla którego zdecydowałam się ją przeczytać.

Już po samym spojrzeniu na okładkę miałam nieprzyjemne uczucie, że pewnie zaś trafiłam na jakieś tanie romansidło z rozwiedzioną czterdziestką w roli głównej (niewiele się pomyliłam). Ale opis z tyłu uparcie zapewniał mnie, że będzie to obyczajówka pełna dramatycznych zwrotów akcji. Owacje na stojąco dla tego, kto znajdzie tu jakikolwiek dramatyczny zwrot akcji. NI MA.

Z pewnością treść mnie pod jakimś tam względem zaskoczyła: no bo kto by wpadł na to, żeby w czasach PRL-u wysłać kogoś do Kanady w swojej fabule? Hirołina bowiem jest dwudziestoparoletnią wdową (co boli ją...

lucyna | 2013-05-10
Przeczytana: 10 maja 2013

Magda, Sylwia, Michał, Cezary, Paweł, Konstanty - w kręgu tych bohaterów toczy się akcja najnowszej powieści Anny Pasikowskiej, "Winogrona bez pestek".
Wraz z główną bohaterką, Magdą, przenosimy się z szarego i stłamszonego komuną kraju, do krainy mlekiem i miodem płynącej, do Kanady. Magda, której los nie oszczędził najgorszych przeżyć, wyjeżdża z kraju na zaproszenie szkolnej koleżanki, Sylwii. Oszołomiona tym, co tam widzi, odżywa. Dzięki mężowi Sylwii, Michałowi, otrzymuje niezłą pracę. Nagle zjawia się Paweł, ktoś z dalekiej przeszłości Magdy. Uśpiona namiętność daje o sobie znać.Pawła wzywają jednak obowiązki służbowe i musi opuścić Kanadę. O dziwo, dziewczyna nie odczuwa tęsknoty. Przypadkowe spotkanie w aptece powoduje, że zakochuje się w niezwykle miłym i przystojnym, Konstantym. Ten odwzajemnia uczucie. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu, pojawia się nawet temat ślubu. Wtedy okazuje się, że Magda... To już jednak trzeba samemu przeczytać.
Kolejna książka Anny...

Dominika Gaweł | 2017-05-14
Przeczytana: 13 maja 2017

Wiesz, to miłe uczucie, kiedy znowu zaczynasz widzieć świat na kolorowo. Wydaje mi się, że życie zaczyna się od nowa. A jak zatęsknię za polskością, to przyjadę tutaj. Kupić pierogi, zjeść polskiego pączka, poczytać polskie gazety.

Jana | 2016-06-12
Na półkach: Posiadam

Książka trochę inna, bo przenosi nas w czasy komuny. Więc niektóre czytelniczki mogą nie czuć klimatu tamtych czasów lub pamiętać jedynie przez mgłę ówczesne problemy.

Atol | 2015-04-17
Przeczytana: marzec 2015