Korporacja zabójców

Wydawnictwo: Fronda
The age of Assassins. How scary are Russia's New Rulers
KGB, FSB, Putin, Rosja, Felsztinski, zamach
literatura faktu

Car Aleksander III zwykł mawiać, że Rosja ma tylko dwóch wypróbowanych sojuszników – armię i flotę. Dziś rolę najważniejszego sojusznika imperium przejęły służby specjalne. Dwaj historycy, Pribyłowski i Felsztiński prześwietlają prezydenturę Władimira Putina i dokonują wnikliwej analizy rosyjskich służb. Opisują fałszowanie wyborów, przejęcie mediów publicznych i wasalizację mediów...

Dwaj historycy, Pribyłowski i Felsztiński prześwietlają prezydenturę Władimira Putina i dokonują wnikliwej analizy rosyjskich służb. Opisują fałszowanie wyborów, przejęcie mediów publicznych i wasalizację mediów prywatnych, a także operację przejęcia władzy od skompromitowanego w oczach społeczeństwa Jelcyna. Nie zapominają o niewyjaśnionych mordach politycznych .

Odstawieni na boczny tor oligarchowie i dawni agenci KGB przełamali zmowę milczenia i ujawnili mechanizmy kierowania atomowym mocarstwem. Z oczywistych względów nie mogło się to podobać władzy; prokuratura moskiewska wielokrotnie przeszukiwała mieszkania autorów i konfiskowała komputery i dyski przenośne z notatkami do prezentowanej książki.

Jurij Felsztiński jest współautorem bestselleru – wspólnie z Aleksandrem Litwinienką napisali książkę „Wysadzić Rosję” o kulisach wybuchu wojny czeczeńskiej. Niedługo potem Litwinienko – były agent FSB – został w Londynie otruty radioaktywnym polonem 210. Choć ślady prowadziły do Moskwy, sprawcy zbrodni nigdy nie zostali osądzeni.

Władimir Pribyłowski 13 stycznia 2016 r. został znaleziony martwy w swoim moskiewskim mieszkaniu.

Jeżeli Władimir Putin wygra wybory w 2018 roku to będzie rządzić Rosją nieprzerwanie przez 20 lat. Dłużej rządził tylko Stalin.

źródło opisu: http://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/korporacja-zabojcow

źródło okładki: http://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/korporacja-zabojcow

jarr74 | 2016-09-07
Przeczytana: 2016 rok

„W czerwcu 2007 roku Federalna Służba Bezpieczeństwa (struktura będąca następczynią KGB) dokonała nalotu i przeprowadziła rewizję w moskiewskim mieszkaniu Władimira Pribyłowskiego. Skonfiskowała wszystkie jego komputery, materiały oraz korespondencję. Skoro nasza książka została przejęta i przeczytana przez funkcjonariuszy FSB bez naszej zgody, czyż możemy odmówić czytelnikom prawa do zapoznania się z jej treścią? Zdecydowaliśmy, iż nadeszła pora, byśmy wręczyli prezydentowi nasz podarek. 7 października 2007 roku zakończyliśmy wspólne pisanie biografii Putina oraz ludzi z jego otoczenia, przede wszystkim funkcjonariuszy KGB-FSB, którzy w żadnym razie nie mieli zamiaru rezygnować ze sprawowania władzy”

„Korporacja zabójców”, książka dwóch, wybitnych, rosyjskich historyków Jurija Felsztińskiego i Władimira Pribyłowskiego (jednego już nieżyjącego) jest, myślę, lekturą z którą zapoznać powinniśmy się wszyscy, gdyż zawarte w niej treści powodują nowe spojrzenie na istotne...

Martins | 2017-10-01

Książka zaplanowana była pierwotnie jak biografia prezydenta Putina, ostatecznie wyszła z tego bardziej monografia środowiska czy też tytułowej "korporacji zabójców" która faktycznie od wybrania Putina na prezydenta do dnia dzisiejszego kontroluję Rosję. Mowa o byłych oficerach służb bezpieczeństwa i osobach z nimi powiązanymi, bezgłowym (a może wielogłowym) nowotworze, który oplótł swoimi mackami całą Federację Rosyjską. Autorzy opisują początki kariery Putina i jego pięcie się po kolejnych szczeblach administracji w kontekście walk o władzę w czasie prezydentury Jelcyna. Ze szczegółami opisywane są następnie procesy fałszowania wyborów, walkę z niezależnymi mediami i tajemnicze zgony przeciwników władzy. Tak jak wspomniałem na początku nie jest to jednak biografia Putina bo tematyka jest znacznie szersza, tym niemniej postać aktualnego prezydenta Rosji jest tutaj centralna.

Mam z tą książką problem. Z jednej strony mamy tutaj całą masę ciekawych faktów na temat współczesnej...

TribalWarrior | 2017-02-15
Przeczytana: 22 maja 2016

Zgodnie z autorami książki „Korporacją zabójców” bądź „firmą” są rosyjskie służby specjalne, czyli FSB wywodzące się w prostej linii od WCzK, GPU, NKWD i KGB… Na prawie 500 stronach niniejszej publikacji dwaj rosyjscy historycy analizują system polityczny panujący we współczesnej Rosji, stan jej demokracji, wolności słowa i mediów, ze szczególnym uwzględnieniem osoby prezydenta Władimira Putina oraz służb specjalnych, z których się wywodzi...

Pełny tekst recenzji tutaj: http://www.nowastrategia.org.pl/jurij-felsztinski-wladimir-pribylowski-korporacja-zabojcow-recenzja/

Puchacz | 2016-09-15
Przeczytana: 24 września 2016