Trzecia wojna światowa? Bitwa o Ukrainę

Wydawnictwo: Rebis
Tretia Mirovaya
literatura faktu
blawoj

Kulisy wydarzeń na Ukrainie - głośny autor i historyk ostrzega!!! Trzecia wojna światowa? Jurija Felsztinskiego i Michaiła Stanczewa jest pierwszą książkową publikacją na temat zbrojnego konfliktu między Rosją i Ukrainą, który - zdaniem autorów - musi się przerodzić w starcie na skalę światową. Przytaczają na to liczne dowody, sięgają do analogii historycznych, czerpią ze źródeł mało znanych...

Kulisy wydarzeń na Ukrainie - głośny autor i historyk ostrzega!!!

Trzecia wojna światowa? Jurija Felsztinskiego i Michaiła Stanczewa jest pierwszą książkową publikacją na temat zbrojnego konfliktu między Rosją i Ukrainą, który - zdaniem autorów - musi się przerodzić w starcie na skalę światową. Przytaczają na to liczne dowody, sięgają do analogii historycznych, czerpią ze źródeł mało znanych lub zgoła nieznanych. Mimo że Felsztinski i Stanczew całą winą za wybuch tej wojny obarczają Władimira Putina i jego kagebowskie otoczenie, dostrzegają też poważne błędy elit politycznych Ukrainy, które przez ćwierćwiecze niepodległości tego państwa stworzyły warunki sprzyjające rosyjskiej inwazji.

"Rosja nie zdoła wygrać z całym demokratycznym światem. Rezultatem będzie rozpad Federacji Rosyjskiej... Ukraińcy dowiedli na Majdanie, że gotowi są umierać w imię swej wolności. Nie jest oczywiste, czy Rosjanie są gotowi umierać za imperialne ambicje Putina".

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Roman Dłużniewski | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Felsztinski na bardzo wysokim diapazonie o możliwej III wojnie światowej. Zmusza do refleksji. Przejrzeć na oczy, póki nie jest za późno. Koniecznie!!

Matias Szostak | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Tytuł książki został omówiony w jednym rozdziale. Reszta to zwięzła historia Ukrainy i tego co tam się dzieje, co dla mnie było interesujące, ale całość może sprawiać mylne wrażenie.

Ania_OK | 2016-08-12
Na półkach: Przeczytane, Wschód, Reportaż
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Tytuł "Trzecia wojna światowa" zupełnie nie oddaje treści zawartej w książce, moim zdaniem zastosowano całkiem niezły chwyt marketingowy. Co prawda autorzy wskazują na wiele analogii między aktualną sytuacją a tym co się działo w latach trzydziestych poprzedniego wieku, jednak największą wartością książki jest przedstawienie historii Ukrainy.
"Trzecia wojna światowa" to dogłębna analiza tego, co się wydarzyło na Ukrainie na szczytach władzy od 1991 roku. Zabrakło mi spojrzenia zwykłych ludzi, tego jak oni postrzegali zachodzące zmiany, dlaczego mimo klęski ideałów pomarańczowej rewolucji zdecydowali się po raz kolejny pojawić się na Majdanie.
Niesamowicie ciekawe są dokumenty umieszczone w aneksie, ktòre pozwalają czytelnikowi samodzielnie wyrobić sobie zdanie o Kuczmie. "Trzecią wojnę światową" zdecydowanie polecam każdemu, kto interesuje się nie tylko tym co się dzieje za naszą wschodnią granicą, ale także każdemu, kogo interesują rozgrywki kuluarowe politykòw, których nie widzi...

mruwencja | 2015-08-10

Spodziewałam się troszkę czegoś innego, ale książka zwięzła mimo paru typowych zapchaj dziur

filipinka | 2015-06-24
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Książka mogłaby poslużyć jako akademicki podręcznik opisujący dzieje Ukrainy od starożytności po czasy współczesne. Informacje te mogą być ciekawe, zebrane materiały imponujące, ale nie to zapowiada tytuł i informacje z okładki. Najciekwasze dla mnie było zakończenie, w którym autorzy analizują możliwe scenariusze dalszego rozwoju konfliktu na Ukrainie. Opis patologii w polityce, biznesowych powiązań rządzącej „elity” i wszechobecnej korupcji, jeży włosy na głowie...

Mocny wydźwięk tego tytułu nie zostaje złagodzony przez treść, ale wątek nowej wojny światowej nie jest wcale głównym tematem rozważań autorów. W swojej książce koncentrują się na samej Ukrainie, historii najnowszej i wydarzeniach, które doprowadziły do trwającego na jej terytorium konfliktu. Po krótkim omówieniu dawnych dziejów tego regionu, Felsztinski i Stanczew analizują czasy po upadku imperium sowieckiego i opisują układ polityczny, który zastąpił stary porządek. Kolejne kadencje prezydentów, niewyobrażalne wpływy oligarchów, patologiczne związki świata biznesu, przestępczości i polityki, fortuny zbite na handlu gazem, a w końcu Pomarańczowa Rewolucja i Majdan – wszystko zostało tu skrótowo omówione i przedstawione w chronologicznej kolejności. Zapoznanie się z historią współczesnej Ukrainy oraz dostrzeżenie powiązań między poszczególnymi bohaterami tamtejszej sceny politycznej jest najlepszą drogą do zrozumienia mentalności tego kraju i sytuacji, w jakiej się dzisiaj...

ChrisTK | 2015-04-23

Wielu zarzucało autorowi wybujałą fantazję. Niestety jak do tej pory okazuje się być prorokiem.
Poza dość siermiężnym opisem historii Ukrainy i udziału w niej banderowców, celne analizy i dużo niepokojących prognoz na przyszłość.

Pawel_N | 2015-04-11
Przeczytana: 01 marca 2015

Ta książka to niezły żart. Opisana historia Ukrainy od momentu rozpadu ZSRR aż do Majdanu. Zero geopolityki i tego co się dzieje teraz. Wydałem bez sensu pieniądze.