Przeboje sezonów

Wydawnictwo: Bellona

Drogi czytelniku, który książkę tę weźmiesz do ręki, przysięgam, że opowiadanka w niej zawarte mają bardzo przejrzysty klucz, one zdarzyły się naprawdę, a mnie wiodła tylko fantazja w tworzeniu początków i zakończeń. Nawet historyjka o szpaku miała miejsce w rzeczywistości, co prawda w Kanadzie, ale Kanada to również świat, w którym żyjemy. Kilka jest napisanych wprost, ale to tylko dlatego, że nie można było inaczej, za co bohaterów serdecznie przepraszam. wstęp do książki Krzysztof Daukszewicz

onika | 2018-10-12
Przeczytana: wrzesień 2018

„Przeboje sezonów” to zbiór opowiadanek, do napisania których natchnęły Krzysztofa Daukszewicza absurdy rzeczywistości. Dominuje w nich tematyka społeczno-polityczna i na pewno nie można im odmówić trafności spostrzeżeń. Z założenia historyjki te miały być zabawne, ale z tym jest różnie – wielbiciele humoru autora na pewno nie będą zawiedzeni. Utwory te powstały około roku 2000, w związku z czym są też ciekawą reminiscencją czasów przed „dobrą zmianą”. Ze śmiechu nie płakałam, ale to całkiem przyjemna lektura.

wositelec | 2016-07-02
Ewa Geris | 2015-11-24