Córka oszustwa

Tłumaczenie: Urszula Grabowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Pod Różą". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Daughter of Deceit
83-7180-441-5
powieść angielska
Barbara

Czyż może być coś bardziej ekscytującego i pełnego uroku niż życie młodej, pięknej dziewczyny, w dodatku córki sławnej i bogatej aktorki? Dla Noelle Tremaston jest ono czymś naturalnym - do chwili, gdy wraz z tajemniczą chorobą i nagłą śmiercią matki jej beztroska egzystencja rozsypuje się w pył. Nawet perspektywa małżeństwa z ukochanym mężczyzną wydaje się niepewna, z przeszłości wyłania się bowiem cień rodzinnej tajemnicy. Jedyna droga wiodąca do szczęścia jest wąska i omroczona przez straszliwe wątpliwości. Czy Noelle zdecyduje się na nią wstąpić?

Małgorzata48 | 2014-12-21

Powieść nierówna. Styl rozwlekły, za dużo bardzo szczegółowych dialogów, detalicznie opisujących każda sytuację. Do połowy ksiązki fabuła jest rozwlekła, bez ikry, bez dynamizmu. Potem akcja rozkręca się, staje się wręcz pasjonująca, z zaskakującym zakończeniem, które rozwiązuje się dosłownie na ostatniej stronie.
Charakterystyczna cecha bohaterów - to ludzie dobrzy, każdego bohaterka-narratorka stara się zrozumieć, nie potępia nikogo, nawet sprawczynię śmierci ukochanej matki. PO prostu nie ma w niej ludzi złych, to rzadko się zdarza.
Przeczytałam tę powieść ze względu na sentyment do Wiktorii Holt i innych jej powieści, a zwłaszcza do wspaniałej powieści "Oczy żbika", która była wręcz rewelacyjna.

beataj | 2011-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2011

babskie czytadło z tajemnicą w tle... choć fabula jasna ja słońce i przewidywalna, to w czasie wakacji, na bezstresowy wieczór - w sam raz

Beata | 2015-05-18

Książka jest rozwlekła i przewidywalna, zdecydowanie poniżej możliwości tej autorki.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2010 rok

Świetna. Czyta się jednym tchem. To nie tylko romansidło, ale również kryminał :)

Tysia16 | 2011-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2011

Hmm ... dosyć przewidująca choć czasami zaskakuje opisami różnych ciekawych miejsc. Autorka barwnie przedstawia życie Noelle gdzie ciągle coś się dzieje. Dla mnie książka była długa i pod koniec mi się ciągneła (dlatego omijałam różne opisy:)). Polecam wszystkim którzy uwielbiają Francje.

torebka | 2013-04-29

Jagoda Byra | 2016-06-28
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 lipca 2016
galwayG | 2016-06-28
Na półkach: Przeczytane, Moje!