Mazowieckie piaski

Wydawnictwo: Znak

Wojenne Mazowsze widziane oczami zaangażowanej w konspirację nastolatki. Unikalny, pisany na gorąco zapis przeżyć dorastającej dziewczyny, późniejszej rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Książka pozwala wczuć się w atmosferę okupacji. Wojna, konspiracja, poświęcenie dla najwyższej wartości sprawy , ale także młodzieńcze rozczarowania i miłostki. W tych wspomnieniach, pisanych z narażeniem życia w czasie hitlerowskiej okupacji, dostrzeżemy bohaterkę z krwi i kości. Zwykłą dziewczynę, która w dorosłość wkracza w niezwykłych okolicznościach. Nic dziwnego, że najbliższe sercu wartości, jak rodzina, wiara czy poświęcenie dla ojczyzny, młoda Maria Radomska odczuwa szczególnie intensywnie. W swych zapiskach nie ogranicza się jednak tylko do emocji. Wiele miejsca poświęca także wydarzeniom międzynarodowym, których echa docierają do Polski, czy też codziennemu znojowi życia pod okupacją. Czy bohaterce uda się odnaleźć normalność w postawionym na głowie świecie?

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2007

mmm12 | 2015-11-28