Mixed Blessings
miłość, rozpacz, nadzieja, dzieci

Książka wydana również pod tytułem "Łaska Losu". Dramatyczne losy trzech małżeństw marzących o dziecku, którego mieć nie mogą. Każdy z bohaterów reaguje inaczej - dla jednych diagnoza lekarska oznacza tragedię, dla innych wyzwanie. Danielle Steel z właściwym sobie mistrzostwem opisuje trudne koleje życia ludzi pragnących stworzyć rodzinę, ich zwycięstwa i klęski, tragedie i radości, rozpacz i...

Książka wydana również pod tytułem "Łaska Losu".

Dramatyczne losy trzech małżeństw marzących o dziecku, którego mieć nie mogą. Każdy z bohaterów reaguje inaczej - dla jednych diagnoza lekarska oznacza tragedię, dla innych wyzwanie. Danielle Steel z właściwym sobie mistrzostwem opisuje trudne koleje życia ludzi pragnących stworzyć rodzinę, ich zwycięstwa i klęski, tragedie i radości, rozpacz i nadzieję.

Ulka | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Wyjątkowa powieść. Temat niezwykle trudny, delikatny, skomplikowany. Autorka pokazuje nam że warto walczyć o wszystko do samego końca. Nie bez powodu tytuł "nadzieja" , bo nawet jeśli wydaje nam się, że już nic nie osiągniemy w pewnej sprawie,to okazuje się , że los bywa przewrotny i niespodzianka. Z drugiej strony pewne decyzje musimy naprawdę przemyśleć zanim się zdecydujemy, chociaż w desperacji człowiek jest zdolny do wszystkiego i nie możemy go za to potępiać. Wtedy jest po prostu człowiekiem.

knigoholiczka | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Po raz kolejny napisać muszę: małymi kroczkami do celu. Moja kolekcja powiększyła się o dodatkowy egzemplarz książki Danielle Steel, a u mnie zbliża do tego, co sobie założyłam.
"Nadzieja" jest powieścią, która zawiera w sobie trzy historie. Z każdej z nich mogłaby powstać oddzielna książka.
Zaczynajmy.
Diana i Andy to młode małżeństwo. Robią karierę, prowadzą udane życie rodzinne. Dla bliskich naszych bohaterów bardzo ważne jest rodzicielstwo, a śmiech dzieci napawa ich radością.
Charlie jest wychowankiem sierocińca, rodziców stracił w dzieciństwie. Wiele przeszedł. Dziś, gdy jest dorosły, ożenił się- chciałby mieć własne dzieci.
Pilar jest adwokatem. Jest po czterdziestce i właśnie wyszła za mąż po wielu latach związku. Zarzeka się, że bycie matką jest nie dla niej, nie chce potomstwa.
Książka porusza bardzo ważne problemy: z zajściem w ciążę i różne możliwości, scenariusze postępowania. Widzimy, że w takich przypadkach nie ma jednego rozwiązania. Dlatego do każdego trzeba...

Rose92 | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

W książce ukazano losy trzech par, które borykają się z różnymi problemami związanymi z posiadaniem dzieci. Często desperackie decyzje mogą zaowocować porażką lub wygraną i tak też się dzieje. Od nadziei do bólu, od bólu do szczęścia. Wszystko to dzieli tylko jeden krok. Naprawdę warto sięgnąć po "Nadzieję", ponieważ poszczególne trzy historie były wzruszające i piękne. Fani Danielle Steel nie powinni przejść obojętnie obok tak pięknej i wzruszającej powieści.

Klaudia95 | 2015-02-05
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Danielle Steel poruszyła ciekawy problem w swojej książce. Trzy rożne historie, trzech par, które chcą mieć dzieci, a jednak okazuje się że nie mogą.
Książkę czytałam dość dawno, ale pamiętam o czym ona była.
W pierwszej historii poznajemy Dianę, która wychodzi za mąż. Diana podobnie jak jej siostra też chce mieć dzieci. A wkrótce stanie się to jej obsesją...
W drugiej poznajemy Pilar, która ma 40 lat i jej matka nie wierzy w to, że mogłaby zajść w ciążę. Bohaterka początkowo nie chce być matką, ale kiedy córka jej męża robi dziecko, to włącza się u niej instynkt macierzyński. Jednak sporo będzie musiała przejść Pilar...
Trzecia historia była o mężczyźnie, który chciał mieć dzieci. Jednak jego żona Barbie wcale nie chciała dzieci. W końcu oboje rozchodzą się, gdy okazuje się,że Barbie prowadzi ten sam tryb życia co wcześniej...
Kiedy sięgałam po książkę, nie myślałam, że okaże się tak interesująca. Naprawdę jest godna przeczytania.

Karolina | 2013-10-28
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 28 października 2013

Piękny temat na książkę..
Pary, które chcą mieć dzieci, ale nie mogą..
Pary, które nie chcą mieć dzieci, a zachodzą w ciążę..

Ludzkie tragedie, poronienia, bezpłodność..
W końcu szczęście, adopcja, sztuczne zapłodnienie, dar od Boga..

Wzruszająca była postawa Berniego, czteroletniego chłopca, który nie mógł uwierzyć, że ktoś chce go adoptować.. Podziwiam osoby, które decydują się na adopcje

betina360 | 2013-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2013, Steel
Przeczytana: 22 lutego 2013

Bardzo ladna i wzruszajaca ksiazka.Poplakalam sie.Temat posiadania dzieci w niej poruszany jest wazny dla kazdej normalnej kobiety.Podkreslam normalnej gdyz nasze zycie pokazuje ze nie kazda sie na matke nadaje i jest wiele takich ktore nie powinny miec dzieci bo pozniej one tylko cierpia.

Posiadam tą książkę pod tytułem "Łaska losu". Bardzo fajna książka, od której zaczęła się moja przygoda z Danielle Steel.

wrublik7 | 2013-11-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

znałam parę która chciała mieć dzieci i po przeczytaniu tej książki jakoś nabrałam nadziei że im się uda

virgo123 | 2016-02-22
Przeczytana: 19 maja 2014

Wszystkie historie opisane w tej książce są bardzo wzruszające.

Monika | 2013-06-17

Powieść 30