Nadzieja

1996-01-01
1996-01-01
83-7169-142-4
miłość nadzieja rozpacz dzieci

Zyciowa, temat dzieci zawsze jest wzruszający, ale niestety książka mnie nie powaliła.

Kolejna powieść Danielle Steel, która mnie urzekła. Mam wrażenie, że różni się trochę od innych książek autorki - wiele z jej książek traktuje o miłości, związkach, a tu coś innego - dziecko, niemożność jego posiadania lub niechęć, problemy z zajściem w ciążę.
Historie trzech par w obliczu posiadania dziecka. Ciekawe osobowości i ich rozterki. Jak dla mnie bardzo wzruszająca książka, dała mi też możliwość zobaczenia, jak czują się kobiety niemogące zajść w ciążę lub w ogóle niechcące dziecka. Czasami trudna, dała mi wiele do myślenia.

Wyjątkowa powieść. Temat niezwykle trudny, delikatny, skomplikowany. Autorka pokazuje nam że warto walczyć o wszystko do samego końca. Nie bez powodu tytuł "nadzieja" , bo nawet jeśli wydaje nam się, że już nic nie osiągniemy w pewnej sprawie,to okazuje się , że los bywa przewrotny i niespodzianka. Z drugiej strony pewne decyzje musimy naprawdę przemyśleć zanim się zdecydujemy, chociaż w desperacji człowiek jest zdolny do wszystkiego i nie możemy go za to potępiać. Wtedy jest po prostu człowiekiem.

Wszystkie historie opisane w tej książce są bardzo wzruszające.

Wszystkie historie opisane w tej książce są bardzo wzruszające.

Po raz kolejny napisać muszę: małymi kroczkami do celu. Moja kolekcja powiększyła się o dodatkowy egzemplarz książki Danielle Steel, a u mnie zbliża do tego, co sobie założyłam.
"Nadzieja" jest powieścią, która zawiera w sobie trzy historie. Z każdej z nich mogłaby powstać oddzielna książka.
Zaczynajmy.
Diana i Andy to młode małżeństwo. Robią karierę, prowadzą udane życie rodzinne. Dla bliskich naszych bohaterów bardzo ważne jest rodzicielstwo, a śmiech dzieci napawa ich radością.
Charlie jest wychowankiem sierocińca, rodziców stracił w dzieciństwie. Wiele przeszedł. Dziś, gdy jest dorosły, ożenił się- chciałby mieć własne dzieci.
Pilar jest adwokatem. Jest po czterdziestce i właśnie wyszła za mąż po wielu latach związku. Zarzeka się, że bycie matką jest nie dla niej, nie chce potomstwa.
Książka porusza bardzo ważne problemy: z zajściem w ciążę i różne możliwości, scenariusze postępowania. Widzimy, że w takich przypadkach nie ma jednego rozwiązania. Dlatego do każdego trzeba podchodzić indywidualnie.
Zauważyłam, że z powieści pani Steel wyłania się niezbyt ciekawy obraz kobiety: otóż jej zadaniem jest być dobrą żoną i matką, kariera dla niej nie powinna się liczyć (a przynajmniej nie wtedy gdy poświęca się wspomnianym obowiązkom). Odrobinę przeszkadza mi takie postawienie sprawy bo różni są ludzie, jednak nie na tyle by porzucić jej książki. Znam też autorów, którzy mają gorsze poglądy, którymi "podpadają" różnym grupom społecznym.
Mimo wszystko- polecam, wciąga i pokazuje jak na jedną sprawę mogą patrzeć różne osoby.

Zaczynajmy.
Diana i Andy to młode małżeństwo. Robią karierę, prowadzą udane życie...

Danielle Steel poruszyła ciekawy problem w swojej książce. Trzy rożne historie, trzech par, które chcą mieć dzieci, a jednak okazuje się że nie mogą.
Książkę czytałam dość dawno, ale pamiętam o czym ona była.
W pierwszej historii poznajemy Dianę, która wychodzi za mąż. Diana podobnie jak jej siostra też chce mieć dzieci. A wkrótce stanie się to jej obsesją...
W drugiej poznajemy Pilar, która ma 40 lat i jej matka nie wierzy w to, że mogłaby zajść w ciążę. Bohaterka początkowo nie chce być matką, ale kiedy córka jej męża robi dziecko, to włącza się u niej instynkt macierzyński. Jednak sporo będzie musiała przejść Pilar...
Trzecia historia była o mężczyźnie, który chciał mieć dzieci. Jednak jego żona Barbie wcale nie chciała dzieci. W końcu oboje rozchodzą się, gdy okazuje się,że Barbie prowadzi ten sam tryb życia co wcześniej...
Kiedy sięgałam po książkę, nie myślałam, że okaże się tak interesująca. Naprawdę jest godna przeczytania.

Książkę czytałam dość dawno, ale pamiętam o czym ona była.
W drugiej...

W książce ukazano losy trzech par, które borykają się z różnymi problemami związanymi z posiadaniem dzieci. Często desperackie decyzje mogą zaowocować porażką lub wygraną i tak też się dzieje. Od nadziei do bólu, od bólu do szczęścia. Wszystko to dzieli tylko jeden krok. Naprawdę warto sięgnąć po "Nadzieję", ponieważ poszczególne trzy historie były wzruszające i piękne. Fani Danielle Steel nie powinni przejść obojętnie obok tak pięknej i wzruszającej powieści.

znałam parę która chciała mieć dzieci i po przeczytaniu tej książki jakoś nabrałam nadziei że im się uda

Piękny temat na książkę..
Pary, które chcą mieć dzieci, ale nie mogą..
Pary, które nie chcą mieć dzieci, a zachodzą w ciążę..

Ludzkie tragedie, poronienia, bezpłodność..
W końcu szczęście, adopcja, sztuczne zapłodnienie, dar od Boga..

Wzruszająca była postawa Berniego, czteroletniego chłopca, który nie mógł uwierzyć, że ktoś chce go adoptować.. Podziwiam osoby, które decydują się na adopcje

Piękny temat na książkę..
Pary, które chcą mieć dzieci, ale nie mogą..
Pary, które nie chcą mieć dzieci, a zachodzą w ciążę..

Ludzkie tragedie, poronienia, bezpłodność..
W końcu szczęście, adopcja, sztuczne zapłodnienie, dar od Boga..

• Danielle Steel
  • Przeczytane dawno temu