Ścieżka przez las. Czarna krew

Wydawnictwo: Bernardinum

Ścieżka przez las. Czarna krew A. Grzyba to już siedemnasta książka w dorobku kociewskiego pisarza i publicysty. Składa się na nią sześć opowiadań w niewielkim stopniu opartych na osobistych wspomnieniach. Opowiadania skonstruowane zostały w taki sposób, że tworzą pewną całość. Poczynając od tych sielsko-wiejskich, w których odnaleźć można nutę autobiograficzną, kolejne ukazują uwikłanie zwykłych Pomorzan, a właściwie Kociewian, w dzieje Europy XIX i XX wieku, wraz z całym chaosem i okrucieństwem tej historii.