Klub towarzyski niegrzecznych dziewczynek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Lauren, Sara, Amber, Elizabeth, Rebecca, Usnavys. Sześć przyjaciółek, trzydziestolatek. Sześć zabieganych, niezależnych, nowoczesnych kobiet. Szefowe, artystki, dziennikarki, matki i żony, kochanki i narzeczone. Amerykanki o latynoskich korzeniach. Jakie są naprawdę? O czym marzą? Do czego tęsknią? Kogo kochają? Przed czym uciekają? Co budzi w nich strach? Co lub kto wzbudza wściekłość? O czym plotkują najchętniej?

Karolina | 2015-03-22

Bardzo czekałam na tę książkę, opis wydawcy i recenzje czytelników pozytywnie mnie nastawiły.

Pierwsze sto stron czytałam z mieszanymi uczuciami. Problem polega na tym, że książka ma sześć narratorek, a rozpoczyna ta (moim zdaniem) najgorsza. Lauren mnie irytuje. Jej sposób mówienia, jej przemyślenia, poglądy i sposób, w jaki na własne życzenie marnuje swoje życie.

Na szczęście jestem cierpliwa. Bo oto już od drugiej części książka wciąga do tego stopnia, że nie potrafiłam się od niej oderwać.

Tworzymy wokół siebie fasady, zakładamy piękne nieskazitelne maski, aby nikt nie odgadł, jak naprawdę wygląda nasze życie. Bohaterki powieści tworzą na użytek swoich przyjaciółek idealne scenariusze idealnych żyć. A tak naprawdę ukrywają wiele. Obumarłe małżeńskie życie, kontakty z mężem ograniczone do lakonicznych komunikatów, bezmiar zagubienia i samotności. Homoseksualizm w środowisku zawodowym, które go potępia. Poniżenie w małżeństwie pełnym lęku, przemocy, lekceważenia i wymuszonego...

Ewa | 2013-05-30
Przeczytana: 30 maja 2013

Spoglądając na okładkę książki, byłam święcie przekonana, że to jest lektura lekka, łatwa i przyjemna coś w rodzaju Dziennik Bridget Jones, przepełniona humorem i satyrą, ale wgłębiając się w treść, spotkałam się z poważnymi problemami, jakie dotyczą milionów kobiet na świecie. Momentami zabawna, a momentami tragiczna treść dawała mi sporo do myślenia.

Książka napisana jest lekkim, prostym językiem, więc czytałam ją szybko i bez uczucia nudy. Niestety odwieczny minus książek, których w treść wplecione są obcojęzyczne zdania lub zwroty (w tym przypadku hiszpańskie) chwilami, trochę mnie zniechęcał. Nie lubię odrywać się od fabuły, spoglądając w dół strony do przypisów czy tłumaczeń. To, jak dla mnie to jeden, podstawowy minus, który zarzucam tłumaczeniu książki. Można byłoby tego uniknąć.

Z czystym sumieniem polecam książkę każdej kobiecie w wieku od nastolatki do seniorki, bo każda z nich znajdzie w niej coś, co ją zainteresuje. Panom też mogę tę „babską” lekturę polecić,...

narsilion | 2015-08-17

Na dzień dobry mamy babskie spotkanie sześciu przyjaciółek ze studiów i aż żywiłem obawę, że oto czeka mnie standardowa klasyczna głupawa historyjka "z życia najlepszych kumpelek". Na szczęście tak nie jest, a to za sprawą interesującego przedstawienia życia kilku odłamów latynoskiej mniejszości (a może teraz już większości?) w stanach. I dopiero przez ten pryzmat obserwujemy zmagania bohaterek z (nie)codziennością.

Forget_me | 2011-01-24
Przeczytana: 22 stycznia 2011

Sięgając po tę książkę myślałam, że będzie to lekka i przyjemna lektura. Niestety się pomyliłam. Początek książki jest strasznie nudny, później się troszkę rozkręca, ale nie ukrywam, że do samego końca irytował mnie brak ciągłości. Książka bowiem podzielona jest na "rozdziały", że tak to nazwę, w których to każda z przyjaciółek wypisuje swoje wspomnienia.
Książka mnie nie zachwyciła.

Małgorzata | 2015-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Początkek mnie nie zachwycił , ale książka okazała się być bardzo dobrym wyborem.

Sylwia | 2013-03-02
Przeczytana: 01 marca 2013

Nie przypadła mi do gustu, chyba przez ten płaczliwy początek.

Erven | 2011-10-15

Całkiem fajna książka, lekka i z humorem. Warto przeczytac.

Ole92 | 2016-08-06
Anksunamun | 2016-07-15