historia

Bitwa Narodów to dla nas, Polaków, przede wszystkim miejsce, w którym poległ książe Józef Poniatowski. Ale to także śmierć wielu innych Polaków, którzy bili się w tej bitwie po stronie Napoleona, aby odwrócić bieg Historii i znów wybić się na niepodległość. Książka znakomicie napisana przez brytyjskiego autora Digby Smitha, który w swoją opowieść wplótł jakże bogaty materiał pamiętnikarski...

Książka znakomicie napisana przez brytyjskiego autora Digby Smitha, który w swoją opowieść wplótł jakże bogaty materiał pamiętnikarski uczestników bitwy, dzięki czemu odnosimy czasem wrażenie, że oglądamy te bitwę na żywo.

źródło opisu: FINNA, 2005

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/