Stefan Gajęcki - konstruktor silników GAD

Wydawnictwo: ZP Grupa Sp. z o.o.

Książka jest zbiorem artykułów Jana Berkana, publikowanych w miesięczniku Automobilista zawierający ikonografię, która ze względów technicznych nie mogła być zamieszczona w czasopiśmie. Autor poświęcił wiele miesięcy na zbieranie dokumentacji życiowych osiągnięć tego niezwykle zdolnego konstruktora przyczepnych silników łodziowych i łodzi oraz organizacji sportu motorowodnego w Polsce. W publikacji opisano trudności stwarzane inżynierowi Gajęckiemu przez poprzedni system komunistyczny, nie znoszący tzw. prywatnej inicjatywy i Jego upór w realizacji celów. Pozycję tą polecam wszystkim interesującym się motoryzacją w najszerszym tego słowa znaczeniu. Jej wydanie zbiegło się z otwarciem wystawy w Muzeum Techniki w Warszawie, gdzie można było obejrzeć małą część dorobku Stefana Gajęckiego.

apor | 2013-12-31