Nie jesteś mi potrzebna

Seria: Tête à Tête
Wydawnictwo: Muza
8372007276

Josie, młoda absolwentka prawa, postanawia przenieść się do Hollywood i rozpocząć karierę producenta filmowego. Pomaga jej w tym bogaty i bezgranicznie zapatrzony w nią ojciec. Josie po trupach dąży do celu, kłamiąc oraz ignorując męża i przyjaciół. Carla wegetuje w Nowym Jorku. Mimo licznych tytułów naukowych straciła pracę i nie ma z czego żyć. Niespodziewanie bogata ciotka zaprasza ją do Hollywood. Tu, w agencji filmowej, Carla i Josie spotykają się i zaczynają rywalizować ze sobą w pogoni za sukcesem. Czy Carla wyzbędzie się kompleksów? Czy Josie, opancerzona, arogancka i skoncentrowana na sobie zmieni się i zacznie dostrzegać innych. Do czego doprowadzi ta konfrontacja?

sylwia-iga | 2014-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Czy wiecie, że...

... recenzja książki to nie to samo co jej streszczenie?? Zapewne każdy z Was właśnie potakuje głową, przyznaje rację w myślach, albo zastanawia się, o co mi chodzi, skoro własną opinię na temat powyższego tytułu, zaczynam od pytania o cechę charakterystyczną recenzji. Otóż, jeśli faktycznie lubisz czytać to nie przewiniesz teraz strony na dół, ani nie zamkniesz przeglądarki... Drodzy streszczający, nie jesteście mi potrzebni.

Zanim przeczytałam książkę "Nie jesteś mi potrzebna", zajrzałam tutaj, żeby dowiedzieć się czegoś o opiniach czytelników. I co zastałam? Obszerne streszczenia fabuły, opis głównych bohaterów oraz początkowych scen... Wyłączyłam po upłynięciu maksymalnie minuty, kiedy zorientowałam się, że te "recenzje" to szkolne streszczenie lektury, które do niczego nie jest mi potrzebne, bo wydawca zrobił to samo na tylnej okładce, tylko o wiele bardziej zręcznie i rzeczowo.

Książka przyjemna, choć rozkręca się jak stary Fiat (nie to, żebym coś miała...

Katherina87 | 2012-11-21

Josie, młoda absolwentka prawa, postanawia przenieść się do Hollywood i rozpocząć karierę producenta filmowego. Carla wegetuje w Nowym Jorku. Mimo licznych tytułów naukowych straciła pracę i nie ma z czego żyć. Niespodziewanie bogata ciotka zaprasza ją do Hollywood.

ejotek | 2013-12-29
Przeczytana: grudzień 2013

Wielokrotnie w życiu zastanawiamy się "co by było gdyby" i staramy się znaleźć różne opcje odpowiedzi. Podobnie jest z bohaterami literackimi. Też miewają problemy, przytrafiają się im tragedie, nieszczęścia, dokonują się w nich przemiany, a na jaw wychodzą tajemnice. Wszystkie wyżej wymienione przeze mnie zdarzenia możemy odnaleźć w książce pisarki i producentki filmowej Kathleen DeMarco "Nie jesteś mi potrzebna".

Autorka opisuje czytelnikowi życie dwóch różnych bohaterek. Josie ma dwadzieścia osiem lat, jest żoną Mike'a, córką bogatego tatusia spełniającego jej życzenia i marzy o prezesurze w studiu filmowym. By tego dokonać postanawia zamieszkać w Los Angeles i nie zajmować się - zgodnie ze swoim wykształceniem - prawem a scenariuszami, produkcjami i dzięki szalonej karierze, spełnić swoje największe marzenie. Młoda kobieta jest arogancka, zapatrzona w siebie, nie zwraca uwagi na tych, którzy nie mogą przydać się w żaden sposób w ułatwieniu jej kariery. Josie nie jest...

izabela81 | 2013-10-14
Na półkach: 2013 rok, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2013

Najbardziej podobało mi się zakończenie w tej książce. Akcja natomiast mogłaby mknąć dużo szybciej.

anulka24 | 2016-06-07
Przeczytana: czerwiec 2012