9788375521979
listy, ojciec, lęk, nadzieja, radość

List do ojca to historie prawdziwe, choć anonimowe.. Ich autorzy zmierzyli się z własnym życiem. Opisali swoje lęki, nadzieje, radość, gniew, wdzięczność, tęsknotę, nienawiść, miłość. Warto przeczytać tę książkę, niezależnie od tego, czy kochasz swojego ojca, czy nienawidzisz. Te listy pomogą Ci się z nim spotkać lub rozstać na zawsze. Pomogą Ci przygotować się do szczerej rozmowy z ojcem lub sprowokują do napisania listu, choćby tylko dla siebie. A jeśli sam jesteś ojcem, to na pewno się zastanowisz, który z tych listów dostaniesz kiedyś od swoich dzieci. Książka powstała w wyniku akcji Powrót Taty przeprowadzonej na łamach Gazety Wyborczej. Z ponad tysiąca listów, które trafiły do redakcji Jerzy Wójcik i Grzegorz Piechota wybrali ok. 140 listów, które składają się na książkę List do Ojca. Autorzy listów zmierzyli się z własnym życiem.

źródło opisu: http://www.agora.pl/

źródło okładki: http://www.agora.pl/

Meell | 2012-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Bolesne, przerażające, zabójcze, trafiające prosto w serce, rozdzierające, doprowadzające do strachu, złości, łez. Trudne, przepełnione cierpieniem, szokujące. Taka jest większość.

Jest też garstka innych. Ciepłych, wzruszających, czułych, pełnych miłości. Dlaczego tak mało? Jak to jest z tymi ojcami? Boję się odpowiedzieć na to pytanie.

Warto. Nieważne, jakiego ojca miałeś lub masz. Nie chodzi o to, by swoją sytuację porównywać z czyjąś. Te historie są szczere, prawdziwe i właśnie dlatego tak wartościowe. Trzeba się z nimi zmierzyć. A potem ze swoją własną.

Kasia | 2015-07-27
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2015

Z kart książki wyłania się obraz rodziny - bardziej zbliżony do rzeczywistości niż ten kreowany prawie wszędzie przez prawie wszystkich.
Nie ma rodzin idealnych i w zasadzie nikt nie wie co się dzieje za zamkniętymi drzwiami. Tak chyba najczęściej jest lepiej.

Henioo | 2013-09-30
Przeczytana: czerwiec 2008

Tak naprawdę, to nie powinno oceniać się takich książek, ale nie mogę dać nic, więc daję 9 gwiazdek.
Książka porażająca. I wzruszająca.
Posiadam ją na własność, jako...jeden z autorów.

Dawid | 2013-07-24
Przeczytana: 30 grudnia 2010

Trudno powiedzieć o tej pozycji jako książka. Jest to po prostu 100 listów Polaków do swoich ojców. Listy są prawdziwe, pełne bólu i emocji. Polecam każdemu.

Joanna1969 | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Książkę jeśli nie całą to chociaż kilka listów z pewnością powinni przeczytać przede wszystkim ojcowie,ale nie zaszkodziłoby gdyby sięgnęły po nią również matki. Sama jestem matką i czytając te listy dochodzę do wniosku,że czasami my rodzice jesteśmy zbyt małostkowi,traktujemy swoje dzieci w sposób w jaki nie chcielibyśmy być sami traktowani.Warto przeczytać i otworzyć oczy póki jeszcze nie jest za późno.

Ilona | 2012-09-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 września 2012

W sumie to ciężko ocenić taką książkę. I chyba pozostawię ją bez oceny.
Tej książki nie napisał żaden autor, napisało ją życie, a życie trudno oceniać... przynajmniej pod względem literackim.

Początkowo czyta się ją bardzo ciężko. Wszystkie te historie bardzo poruszają. Przybijający może być fakt jak wiele tych historii jest bardzo bolesnych. Mniej tych ciepłych, radosnych. Czy to z braku dobrych ojców? A może to dla tego, że ludzie, którzy potrafią ze sobą rozmawiać, nie żywią do siebie urazy, nie potrzebują pisać do gazety? Nie wiem, ale chciałabym aby ta teoria była prawidziwa.

ziarenkooo | 2012-10-17
Przeczytana: wrzesień 2012

Rewelacyjna! Bardzo głęboka i dająca do myślenia pozycja. Miejscami bolesna, lecz pozwala spojrzeć na obraz ojca, na to jakich ojców mamy... Szokuje, ale i pozytywnie zaskakuje.

Andrzej | 2016-11-03
wiecheteke | 2016-06-05