I ty możesz mieć superdziecko

Wydawnictwo: W.A.B.
dziecko, dzieci, wychowanie

Czy niesforny maluch, który doprowadza swoich rodziców do rozpaczy, może zmienić się w aniołka? Dorota Zawadzka, psycholog i pedagog, w telewizyjnych programach „Superniania” oraz „I Ty możesz mieć superdziecko” udowodniła, że tak. Wystarczy, by rodzice konsekwentnie przestrzegali określonych reguł i nie walczyli z dzieckiem, ale okazali mu miłość i szacunek. Jeśli po obejrzeniu Superniani w akcji macie ochotę zaprosić ją do swojego domu, sięgnijcie najpierw po tę książkę. Znajdziecie w niej jasne i konkretne wskazówki, dzięki którym nie będziecie bezradni, jeśli Wasze dziecko urządzi histerię w miejscu publicznym albo będzie zachowywać się agresywnie. Autorka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby przekonać Was, że wcale nie jest trudno zostać rodzicami superdziecka!

Jadzia | 2012-06-30

Książką mocno mnie rozczarowała. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, czegoś bardziej wnikliwego.
Książka kolorowa jak dla przedszkolaka, a tekstu niewiele więcej.
Co kilka stron rzucony nowy temat, hasła kluczowe jako sposoby rozwiązania problemu, kilka zdjęć i tak do końca.

FelisCatus | 2014-04-30
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 24 marca 2014

Warto sięgać po poradniki bo zawsze można w nich znaleźć coś ciekawego - wskazówkę, która w danym momencie może być na wagę złota. Warto się upewnić, że nasze dziecko rozwija się harmonijnie i że jego zachowanie nie jest niesklasyfikowanym nigdzie odstępstwem od normy. Poradnik ma przystępną formę, zawiera proste i zwięzłe rady, które na pewno pomogą w lepszym zrozumieniu naszego dziecka i lepszej komunikacji z nim.

Aleksandra88 | 2016-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Można dużo się dowiedzieć, dużo swoich błędów skorygować i... moje dzieci stały się jakby grzeczniejsze, gdy bardziej zwracam na nie uwagę. polecam ;)

Noctuam | 2014-09-18
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Jedna gwiazdka za to ze w ogóle ja napisała. Nic nowego i odkrywczego.

Natalia | 2018-04-12
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Chciałam przeczytać coś odkrywczego o macierzyństwie. Ta książka niestety odkrywcza nie jest. Załamałam się w połowie i postanowiłam nie tracić już czasu na czytanie do końca...

Po pierwsze - jest to raczej spora broszura, a nie książka. Tekst jest napisany wielką czcionką, zajmuje średnio pół strony, jest kolorowo i są obrazki. Zupełnie niepotrzebne zabiegi upiększające jeśli chodzi o poradnik...

Po drugie naprawdę niczego nowego ta książka nie wniosła w moje życie. Porady w niej zawarte wydają się takie... oczywiste?

Każdy wie, że dwulatek, czterolatek itd. przechodzi bunt i trzeba to przetrwać. Nie wolno stosować żadnej przemocy - czy to fizycznej, czy psychicznej wobec dzieci. Trzeba stosować kary adekwatne do przewinienia, ale głównie trzeba nagradzać; no i oczywiście być konsekwentnym w swoich działaniach. Żadnych bezcennych rad nie znalazłam. Jeśli ktoś nie pochodzi z patologicznej rodziny i ma jako takie pojęcie o wychowaniu dziecka - z pewnością również nic ciekawego w...

Przeczytana: 21 grudnia 2013

Napisana w przystępny, ciekawy sposób. Szybko się czyta. Przeczytałam ją w 2 wieczory. Warto przeczytać.
Jak dla mnie trochę za mało newsów dotyczących starszych dzieci, ale od tego są kolejne 2 książki Doroty Zawadzkie. :)
oraz
także warte przeczytania - osobiście ta pierwsza (pomarańczowa) była dla mnie ciekawsza.

Marta Bilewicz | 2011-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2011

Godna polecenia pozycja dla wszystkich rodziców małych dzieci.

ZaczytanaMery | 2012-06-11
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Najważniejszym zadaniem każdego rodzica jest wychowanie dziecka. To od nich zależy, kim i jakim człowiekiem będzie w przyszłości ich syn czy córka. Są oni, bowiem najważniejszym wzorem postępowania dla swoich pociech. Dzieci jak każda dorosła osoba różnią się od siebie a metody wychowania powinny być dostosowane do płci, wieku, temperamentu bądź osobowości każdego z nich.

Wiedzą zdobytą poprzez wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi postanowiła podzielić się z rodzicami Dorota Zawadzka, pedagog i psycholog rozwojowy. W książce „I ty możesz mieć super dziecko” autorka radzi jak dobrze wychowywać i lepiej zrozumieć swoje dziecko. Każdy rodzic w procesie wychowawczym spotyka się, bowiem z wieloma trudnościami, z którymi często nie może sobie poradzić gdyż nie potrafi prawidłowo odczytać potrzeb swoich dzieci bądź nie poświęca im dostatecznie dużo czasu zastępując go dobrami materialnymi.

Dla dzieci rodzice są wzorem do naśladowania. W istotny sposób wpływają na ich zachowanie,...

serpentyna | 2014-03-20
Przeczytana: 15 lutego 2014

Co tu dużo gadać... żenada. Po pierwsze książka mogłaby być chudsza o 1/4. Jest pisana wieeeelkimi literami. Po drugie napaćkane w niej jak w kolorowance. I po trzecie treść książki to kopia programu "Superniania" oraz "I ty możesz mieć superdziecko". Jeśli ktoś oglądał te programy to szkoda czasu na tę książkę.

Yasmine | 2016-03-09
Przeczytana: 06 marca 2016

Poradnik dla rodziców, rozwiewający wątpliwości, odpowiadający na najczęściej pojawiające się pytania.Pozwala lepiej zrozumieć rozwój własnego dziecka