W twórczości autora, w jego osobistym ujęciu świata, który istnieje cały czas obok, ale jest spychany na margines przeplatają się elementy współczesnego folkloru miejskiego i wiejskiego. Autentyzm kreowanego świata pogłębia prawda psychologiczna postaci. Jedną z nich jest bohater tytułowego opowiadania Humus intelektualista poszukujący miejsca w świecie oraz kształtu własnej osobowości, a jednocześnie borykający się z codziennymi problemami. Nowy wybór opowiadań jest w pewnym sensie kontynuacją motywów znanych z tomu Przyjemność życia.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2006.

Łokieć_Pana_D | 2017-02-09

Przednią mam zwykle zabawę, gdy sięgam w bibliotece po książkę "na chybił".
Zacznę od wiadomości dobrych. Twórcy tego dzieła o coś chodzi. To aż emanuje z treści i to dobrze. Wskazuje na zaangażowanie. Inna sprawa, że ja zupełnie nie wiem, o co autorowi chodzi. To jednak niekoniecznie o nim źle świadczy. Może o mnie. Bom głupol.
Druga dobra wiadomość: facet nie pisze dla kasy. Skrajny nawet optymista nie założyłby, że cokolwiek na takim pisaniu zarobi. Pisarz-hobbysta zatem. Pisze dla siebie. Niezależny.
Książka o irracjonalnym gościu, który tonie w banale. Zawieszony między prywatną z Bogiem rozmową, a flirtem z wizją mamony. Przynudza i śmieszy huśtawką nastrojów. Jego działaniom brak sensu. Dlatego przeczytałem do końca. Mało na świecie ludzi bez sensu.

Kinsky | 2014-01-12
Przeczytana: 01 września 2013

Zakupiłam tą książkę, ponieważ tytuł mnie zaintrygował, natomiast ubogość treści i jakiejś fabuły trzymającej się całości brak. Książka nieciekawa, zdecydowanie nie polecam!

Sandra T | 2015-05-19

Książka bez jakiegokolwiek sensu - wg mnie. Nie ma ani puenty ani dobrej fabuły.
Nie polecam - chętnie oddam za free ;)

Honoo69 | 2016-03-03
Przeczytana: 03 marca 2016

Ta książka jest po prostu zła. Nudna i bez sensu. Pierwsze tytułowe opowiadanie to zwykły bełkot. Żadnej puenty. Beznadzieja. Nie polecam szkoda czasu na coś takiego.

Norka_93 | 2017-05-13
Przeczytana: 07 maja 2017