Thereses tilstand
83-88875-98-1
sensacja, kobieta
Edith

Książka popularnej duńskiej pisarki - na najwyższych miejscach list bestsellerów w Skandynawii. Hanne-Vibeke Holst specjalizuje się przede wszystkim w literaturze kobiecej, z łagodną domieszką feminizmu. I jak zawsze, tak i w Therese udaje jej się zachować właściwe proporcje. To beletrystyka popularno-sensacyjna w najlepszym wydaniu: reporterka Therese Skarup wyrusza w podróż do Moskwy, ma coraz to nowe fascynujące przygody, poszukuje miłości i miłość znajduje, ale to nie zajmująca i zaskakująca fabuła jest głównym atutem tej książki. Autorce udało się stworzyć niezwykle sugestywny portret współczesnej kobiety, jej życia i aspiracji. W ten sposób to, co dla wielu kobiet było zaledwie przeczuciem pragnienia, czy tęsknotą za nieskrępowaną egzystencją, znajduje w osobie Therese swoje ucieleśnienie. Czytając o losach ambitnej dziennikarki, jest się bliżej tego, co można by było zrobić, ale na co zwykle nie starcza odwagi.

Anna | 2016-10-16
Przeczytana: 31 października 2012