Spod znaku bliźniąt

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller

Czy naprawdę wierzyli, że oszustwo ujdzie im bezkarnie i nie wyrządzi nikomu krzywdy? Tak się zastanawia Flora, którą Antony przywozi do domu rodzinnego na prośbę chorej babci Tuppy. Antony zaręczył się z Rose, ale ta okazała się jednak niewierną i teraz cudem chyba spotkał jej siostrę bliźniaczkę. Nie chcąc wyznać prawdy oczekującej na narzeczoną rodzinie, wie, że ma tylko jedno wyjście. Przekonać Florę, by na weekend stała się Rose. Kiedy jednak przyjeżdżają oboje do domu Tuppy, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Zwłaszcza gdy Flora-Rose słyszy z ust nieznajomego niezbyt serdecznie brzmiące słowa powitania: Nie spodziewałem się, że tu wrócisz...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książkę upatrzyłam sobie na Allegro, ponieważ była tania. Mając za sobą już dwa udane "spotkania" z autorką na kartach powieści "Poszukiwacze muszelek i "Pusty dom" czułam że się na niej nie zawiodę i nie myliłam się. Jak to bywa, w przypadku pani Pilcher, jest to powieść obyczajowa, tym razem opisująca życie dwóch sióstr bliźniaczek, rozdzielonych w okresie niemowlęcym, przez rodziców, którzy wzięli rozwód. Siostry nigdy nie dowiedziały się, o swoim istnieniu (myślały że są jedynaczkami). Jedna z bliźniaczek, Flora trafia pod opiekę ojca, natomiast Rose wychowuje matka. Traf sprawia, że poszukująca mieszkania i pracy Flora, zatrzymuje się w restauracji, w której pojawia się Rose. Wydaje się, że siostry różnią się jedynie długością włosów, ponieważ Rose nosi dłuższe włosy. Siostry spędzają ze sobą dzień i noc w hotelu, po czym Rose wyjeżdża na kilka dni, zostawiając Florę samą. Flora nie wie, że Rose była narzeczoną Szkota o imieniu Anthony i że chciała zerwać zaręczyny, odsyłając...

Veronica | 2014-08-05
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Niezbyt porywająca.

Anna | 2012-04-02
Przeczytana: 16 marca 2012

Ciekawa historia opisana w typowym dla Rosamunde Pilcher stylu. Nie ma może burzliwej akcji, ale pomysł na wydarzenia opisane w książce jest bardzo interesujący. Lekka lektura, która z całą pewnością umili czas.

Elena | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. :) Polecam ;)

MoniS | 2013-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Historia dosc ciekawa, raczej nieprawdopodobna, ale miedzy innymi dlatego ksiazki nas do siebie przyciagaja, bo daja okazje zatopienia sie w innym, czesto nierealnym swiecie z nierealnymi zdarzeniami :) Ksiazka nudnawa, jak dla mnie rozkrecila sie dopiero po setnej stronie, wtedy czytalo mi sie lepiej. Dla milosniczek romansow trochu lepszych od tych tanich.. :)

Hanna | 2011-06-30
Na półkach: Poplit, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Nie jest to wielka literatura, ale na letnie leniwe wieczory całkiem sprawnie napisane czytadło. Historia dwóch (choć w zasadzie to bardziej jednej) sióstr rozdzielonych w dzieciństwie. W następstwie pewnego splotu wydarzeń jedna wciela się w drugą, co oczywiście prowadzi do szeregu komplikacji i ujawnienia różnych sekretów. A w tle, jak to zwykle bywa w tego typu lekturach, rozwija się historia miłosna. Książka raczej niczym nie zaskoczy, ale może być skutecznym "czasoumilaczem". Wydanie czytane przeze mnie troszkę raziło niezręcznościami translatorskimi, jednak nie na tyle, żeby zrazić do lektury.

Joanna | 2010-10-08

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Tytuł brzmi ciekawie i zachęca do przeczytania opisu z tyłu książki, który również jest interesujący.
Treść znudziła mi się w połowie czytania, ale przeczytałam do końca, żeby się dowiedzieć, czy ci ludzie się zorientują, że Flora udaje Rose. I tylko dlatego warto to przeczytać, ponieważ ta książka jest romansem z historią rozdzielonych bliźniaczek w tle. Mimo, że nie lubię romansów, to ten polecam, bo jest o wiele lepszy od tych tanich, będących kopią jednego ze zmianą imion bohaterów

Danuta Hamidou | 2011-02-08

W towazystwie tej lektury mozna odpoczac.

lubka | 2013-10-03
Przeczytana: 03 października 2013

Naiwniutka powieść dla kobiet. Może i dobrze zabija czas, ale trudno to nazwać nawet średnią literaturą. Zmęczyłam i nie polecam.

karolcia453 | 2012-09-08

nie dotrwałam do końca...pomysł może i ciekawy, ale brak akcji!! nuda