Historia małych krajów Europy

powieść historyczna
Ossolineum

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Nie ma się co oszukiwać - to bardzo niszowa tematyka i z tego powodu każda publikacja poświęcona najmniejszym państwom Europy jest cenna. Trzeba jednak przyznać, że "Historia małych krajów Europy" to podręcznik czysto akademicki, który raczej nie zachęci przeciętnych zjadaczy chleba do zainteresowania się Andorą czy San Marino. Mnie jednak czytało się to całkiem dobrze, chociaż nie ukrywam, że niektóre szczegóły jednak pomijałem...

Przeczytałam jedynie rozdział o Andorze, cały czas zastanawiając się, czemu treść jest taka drętwa. I dopiero doczytałam na okładce "podręcznik akademicki". O małych krajach - zwanych państwami karłowatymi - danych jest tak niewiele, że doceniam to, co jest. Andora mnie interesowała. Reszta państw mniej, więc zarzucam - licząc, że może powrócę do niej kiedyś.

• Historyczne
  • Epoka XIX wieku 1789-1914
  • Starożytność do 476 r. n. e.
  • Biblioteka Główna
  • 2000-2010