czekolada, piwo
historia

Kolejna pozycja z serii „historii państw świata w XX wieku” ma na celu dostarczenie czytelnikowi zarysu wiadomości o najnowszych dziejach tego państwa od czasów Belle époque po ostatnie wydarzenia, wskazujące na postępujące procesy dezintegracyjne mogące, zdaniem wielu, zaowocować kolejnym „aksamitnym rozwodem” w Europie. Potrzeba znajomości najnowszej historii tego państwa, jak też jego związków z Polską, narzuca się coraz liczniejszym rodakom zatrudnionym w instytucjach Unii Europejskiej i jej agendach zlokalizowanym w znakomitej większości w stolicy Belgii – Brukseli. Zainteresowanie tym krajem przejawiają także rzesze młodych ludzi pragnących łączyć swe kariery z procesami integracyjnymi Europy i kierujących swe kroki ku Brukseli w ramach praktyk staży czy studiów, jakie ułatwiają kolejne programy z "Erazmusem" na czele.

źródło opisu: Wydawnictwo Trio, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl