Wielka historia świata. Tom XVII 1905-1918

Wydawnictwo: Pinnex
historyczna

Wielka historia świata ma charakter popularnonaukowy. Jej adresatem jest każda osoba interesująca się dziejami naszego globu, zwłaszcza jednak uczniowie liceów i studenci. ze zrozumiałych względów większa część książki poświęcona będzie najbliższemu nam, śródziemnomorskiemu (europejskiemu) kręgowi kulturowemu w szerokim rozumieniu tego terminu. Równocześnie jednak nie zamierzamy traktować po macoszemu innych cywilizacji, odległych geograficznie czy to, jak Chiny, oddziałujących potężnie na rozwój całej ludzkości, czy to, jak społeczności wysp Oceanii, przez tysiąclecia odseparowanych od reszty globu. Kontynuujemy w tej publikacji oryginalny w pracach historycznych na gruncie polskim układ materiału, zastosowany wcześniej w Historii Polski, a tak wysoko oceniony przez wielu recenzentów: wykładowi dziejów politycznych, gospodarczych i kulturalnych każdego kręgu cywilizacyjnego towarzyszą teksty pomocnicze, pomieszczone na marginesach.