Pustynia miłości

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Le desert de l'amour
miłość
Rafał

"Pustynia miłości" jest powieścią, w której miłość odgrywa główną rolę. Wydarzenia dziejące się wokół bohaterki Marii Cross ukazują siłę namiętności ludzkich, które w skutkach mogą okazać się niszczycielskie.

liryczne_nie_cudo | 2013-08-18

Nie jestem przekonana, czy w tej książce do końca chodzi o zrójnowanie życiorysu, bardziej o jego świadomy wybór. To jak w obliczu rozczarowania cała siła emocji zmienia się w negatywną masę, która daje upust na życiorysach innych ludzi. W jaki sposób? W książce tej spotkamy osoby, które będą sobie z tym radzić w mniej lub bardziej trafny sposób.

Rafał | 2010-12-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 października 2010

Historia ludzkich namiętności. Ukazuje ona w jaki sposób zrujnować sobie życie poprzez przelotny romans.

Gra_ce | 2012-01-07
Przeczytana: 2007 rok

Książka, która może irytować osoby niewrażliwe na ten typ wrażliwości uczuć przedstawiony w moim zdaniem świetnej opowieści o miłości/obsesji i jej możliwych skutkach duchowych. Dla tych, którzy eksplorują ten często kluczowy dla losów człowieka moment - co takiego się dzieje, że ktoś może nas do siebie przywiązać duchowo, uczuciowo, emocjonalnie, intelektualnie? Co to jest? Dlaczego nadużywamy tu tego tajemniczego słowa "miłość"?

Ariadna | 2013-10-19

Skostniała proza o wydumanej tematyce napisana w zupełnie pozbawionym ikry stylu. Poplątane relacje ojca, syna, matki i utrzymanki ojca, a wszystko to w przygnębiającej scenerii nudnego życia wszystkich ich łącznie i każdego z osobna. Ble. Podobno "Kłębowisko żmij" jest lepsze, ale mimo wszystko nie wiem czy, po "Pustyni miłości" chcę to czytać.

Adam | 2017-06-03
panmrl | 2017-05-29