Gdy smierć się zakrada

Tłumaczenie: Krzysztof Obłucki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Proza / Tamara Hayle na tropie / Valerie Wilson Wesley". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
When death comes stealing
83-88459-46-5

Valerie Wilson Wesley, urodzona w 1947 roku, jest redaktorką prowadzącą magazynu Essence", z zamiłowania zaś autorką powieści kryminalnych. Ich wspólną bohaterką jest była policjantka Tamara Hayle, która obrała pasjonujące, choć niebezpieczne zajęcie prywatnego detektywa. Podobnie jak autorka, jest ona Murzynką. Jej usposobienie łączy w sobie intelekt i intuicję, seksapil i zimną krew,...

Podobnie jak autorka, jest ona Murzynką. Jej usposobienie łączy w sobie intelekt i intuicję, seksapil i zimną krew, łagodność i stanowczość. Trzy rzeczy uważa w swoim życiu za najważniejsze: wewnętrzny spokój, niezależność i wychowanie syna na porządnego człowieka.

W mieście pełnym niegodziwców, w świecie przemocy i taniego seksu nie jest to proste zadanie. W dodatku teraz do jej drzwi zapukała przeszłość w osobie DeWayne'a, byłego męża, łobuza. W dziwnych wypadkach giną dwaj jego synowie ze związków z innymi kobietami. Zdrowy rozsądek podpowiada Tamarze, by trzymała się z daleka od czarującego eks-małżonka; będzie jednak musiała się zaangażować w rozwiązanie tej zagadki, gdyż następny na liście mordercy jest jej własny jedyny syn.

Gdy śmierć się zakrada to pierwsza w Polsce powieść z popularnego cyklu kryminalnego Valerie Wilson Wesley Tamara Hayle na tropie". Ogromnie się cieszę - powiedziała autorka - że polscy czytelnicy zawrą znajomość z moją zabawną i twardą bohaterką Tamarą Hayle. Mam nadzieję, że lektura sprawi im taką samą frajdę, jak mnie pisanie".

źródło opisu: Wydawnictwo Noir Sur Blanc, 2001

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

fafanculen | 2016-01-30
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Czasami zbyt dużo opisów wewnętrznych przeżyć autorki, ale ogółem dobra.

komestor | 2015-05-03
Moni | 2013-12-30