Plan ataku

Wydawnictwo: Magnum

Najnowsza, głośna książka Boba Woodwarda o kulisach inwazji na Irak.Plan ataku to znakomita książka, arcydzieło gatunku zwanego dziennikarstwem śledczym. Dzieło Woodwarda jest nie tyle pierwszą wersją historii, ile raczej historią na gorąco.Los Angeles Times

Krzysztof_g | 2016-03-29
Na półkach: Przeczytane, Historia

Każdy, kto chce wziąć do ręki tą książkę musi mieć świadomość, że dotyczy ona PLANU ataku, a nie samych działań militarnych w Iraku. Jest to jednak pozycja warta uwagi ze względu na zawartość typu "who is who", na pokazanie międzynarodowej polityki od kuchni, na poznanie i zrozumienie wielu szczegółów, o których można było coś usłyszeń w polskich źródłach prasowych. Podobnie jak Wojna Busha jest to przykład solidnego dziennikarstwa z odrobiną wazeliny dla Establishmentu, ale można to wybaczyć autorowi - w końcu wiele informacji zdobył z pierwszej ręki.

Zimnepiwo | 2014-02-10
lord | 2013-11-28