Wszyscy ludzie prezydenta

Okładka książki Wszyscy ludzie prezydenta
Carl BernsteinBob Woodward Wydawnictwo: Agora, Narodowe Centrum Kultury Seria: Reporterzy Dużego Formatu – Klasyka reportaż
reportaż
Piotr Tarczyński
śledztwo dziennikarskie afera Watergate

Okładka książki Peril Robert Costa, Bob Woodward
Ocena 6,5
Peril Robert Costa, Bob W...

Na półkach: , , , , , ,

To jest całkiem dobry moment, by przeczytać tę, nie nową już książkę. Choć robota reporterska w swojej żmudności, zwłaszcza gdy się ją opisuje, a nie wykonuje, jest dość mocno nudna. Intrygują mechanizmy władzy, które uruchamiają się w ludziach słabych mentalnie i charakterologicznie, gdy ktoś im tę władzę powierzy. I zawsze to kończy się tak samo.

Epokowe dzieło ,każdy fan dziennikarstwa śledczego powinien to przeczytać.
W posłowiu brakuje mi tylko ujawnienia tożsamości Głębokiego gardła ,skoro od 2005 roku wiadomo kto nim był.

Afera, która zelektryzowała amerykańskie społeczeństwo, była przyczynkiem kryzysu konstytucyjnego z lat 1972-1976. W konsekwencji zaistniałych wydarzeń Richard Nixon podał się do dymisji (groziło mu usunięcie z urzędu).

Kim byli dziennikarze ''The Washington Post", którzy pracowali nad ujawnieniem skandalu? Czy kierowali się wyłącznie szlachetnymi pobudkami? Bohaterowie...

Przeczytana, na półce:)

Wbrew pozorom nudne.

czytałem po obejrzeniu filmu.. absolutnie polecam !!!!

Jest dobra...jest na wet lepsza z każdym dniem od przeczytania. Męczyły mnie te wszystkie nazwiska, spotkania, te stany oczekiwania na reakcję. Ale pewnie było to konieczne- i choć trudne dla wykonawców...ale konieczne by powoli, systematycznie, z konsekwencją kropli drążącej skałę dotrzeć po nitce do kłębka.

Potwornie nierówna książka. Walka z materią jaką jest nawał nazwisk, stanowisk i powiązań, przeplata się z dynamiczną i wciągającą akcją. Kilkakrotnie zastanawiałam się też dlaczego pewne rzeczy, wydające się mało istotnymi, są opisywane podczas gdy inne, istotne, są pozostawione bez rozwinięcia.
Jestem jednak odrobinę zawiedziona bo temat wyjściowy jest na pewno...

Afera Watergate niewątpliwie zasługiwała na szerszy opis z uwagi na swój złożony charakter. Jej odkrycie było możliwe tylko dzięki mozolnej i drobiazgowej pracy autorów książki.

Niestety taka właśnie jest ta książka - mozolna i drobiazgowa. Szczegółowe opisy okoliczności spotkań z informatorami są w stanie zniechęcić niejednego tropiciela meandrów historii.
Mimo to polecam.

Każdy student dziennikarstwa przynajmniej raz w życiu usłyszał tę piękną, budującą opowieść o tym, jak to dwóch heroicznych reporterów Washington Post obaliło Nixona i jego administrację, a i zapewne niejeden człowiek niezwiązany z dziennikarstwem słyszał to i owo na ten temat.
Paradoksalnie książka Woodwarda i Bernsteina mimo "forsowanej" wersji tego "mitu" między...

• Chcę w prezencie
  • Reportaż
  • 2021
  • Reportaże
  • Ebook

Dodaj cytat z książki Wszyscy ludzie prezydenta