Fear Trump in the white house

Okładka książki Fear Trump in the white house
2018-09-10
angielski

Okładka książki Peril Robert Costa, Bob Woodward
Ocena 6,5
Peril Robert Costa, Bob W...
Okładka książki Wszyscy ludzie prezydenta Carl Bernstein, Bob Woodward
Ocena 7,2
Wszyscy ludzie... Carl Bernstein, Bob...

To niemożliwe, że takim ludziom powierza się najwyższe stanowiska w państwie. Książkę dedykuję szczególnie Polonii, m.in. dzięki której taki osobnik jak Trump został prezydentem. Nie mnie oceniać,czy książka jest tendencyjna, prawdziwa czy nie. Wierzę, że jeśli pisał ją dziennikarz zrobił dobrą, profesjonalną robotę.

O tej książce mam dwa zdania. Podoba mi się i mi się nie podoba zarazem 🤷‍♀️

Z jednej strony dużo ciekawostek, ciekawe spojrzenie na tytułowa postać. Inna perspektywa na pewne sprawy i wydarzenia. A z drugiej strony, bardzo lewicowe podejście i ośmieszanie wszystkiego co się da.

Więc mimo wszystko i ponad wszystko książkę polecam. Sama ją przesłuchałam na empikgo, a teraz kupiłam do domowej biblioteczki 👍

O tej książce mam dwa zdania. Podoba mi się i mi się nie podoba zarazem 🤷‍♀️

Nie jest to książka, którą się czyta szybko i sprawnie. Mamy tu dziesiątki nazwisk, opisy setek spotkań oficjalnych i nieoficjalnych w Białym Domu. Razem daje to obraz totalnego chaosu jakim rządziła się administracja Trumpa. Z drugiej jednak strony wiele ze spraw, o których pisze Bob Woodward jest czytelna tylko dla znawców polityki amerykańskiej. Laikom polecam "Ogień i furia. Biały Dom Trumpa" Michaela Wolffa.

Wnioski płynące z tej książki (czyli Trump to niekompetentny ignorant) nie byłyby dla byłego prezydenta tak miażdżące gdyby przedstawił je polityczny oponent, a nie doświadczony dziennikarz, który mimo iż pochodzi ze środowiska niechętnego republikanom, jednak dba o etykę swojej pracy.

IG @angelkubrick

Wybory w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku były wyjątkowe nie tylko dlatego, że po raz pierwszy stanęła do nich kobieta, ale też dlatego, że przegrała je z kimś, kto do bycia prezydentem nawet się nie przygotowywał. Trump po prostu miał taki kaprys i pieniądze, by ten kaprys wcielić w życie.

Ta wygrana wprowadziła świat w zdumienie, jeszcze większe było moje, gdy zagłębiałam się w meandry prezydentury tego osobliwego człowieka. Wszystko dzięki tytanicznej pracy Boba Woodwarda, redaktora z 47. letnim stażem pracy w gazecie "Washington Post".

Na początku stycznia tego roku miał miejsce niebywały atak na Kapitol. Biorąc pod uwagę miejsce, cudem można nazwać śmierć zaledwie paru osób. Jestem głęboko przekonana, że gdyby grupa szturmująca budynek WYGLĄDAŁA INACZEJ niż biały obywatel, ofiar tego incydentu byłoby znacznie więcej. Wszystko przez "tubę" prezydenta (Twitter), który jawnie zachęcał do demonstrowania swoich poglądów i obrony obecnej władzy. Obraz człowieka przypartego do muru. Żałosny obraz.

Trumpa po raz drugi postawiono w stan oskarżenia. Na szczęście dla całego świata. Po lekturze tej książki doszłam do wniosku, że człowiek, którego ambicją jest kierowanie krajem dysponującym tak potężnym zapleczem jądrowym, powinien przejść co najmniej kilka badań psychiatrycznych, zanim w ogóle stanie w szranki o fotel prezydencki.

Woodward odsłonił przed czytelnikami codzienne życie Białego Domu. Kumoterstwo, nepotyzm, hipokryzja, walka o własne interesy to chleb powszedni ludzi, którzy rządzą krajem. Robią wszystko, by wzbudzić strach, bo strach to prawdziwa władza.

Brzmi znajomo?

Jeśli w tym roku macie w planach kilka schematycznych powieści obyczajowo-kryminalnych, porzućcie ten plan. Przeczytajcie "Strach", bo tu każda strona zaskakuje. Dreszczy dostarcza fakt, że wszystko działo się/ dzieje naprawdę.

IG @angelkubrick

Ta wygrana wprowadziła świat w zdumienie, jeszcze większe było...

Z jednej strony - ogrom pracy redakcyjnej, zbierania informacji, rozmów z ludźmi, zakulisowych informacji predysponuje do wyższej oceny. Z drugiej: wszystko to napisane bardzo kronikarsko. Gdybym bardziej interesował się polityką USA, gdyby występujące postacie były mi bardziej znane, to pewnie książka byłaby bardziej wciągająca. A tak jej druga część nieco mnie znużyła. Chętnie przeczytałbym jednak coś takiego o polskiej polityce.

Moje drugie spotkanie z tematyką o panu – byłym już – prezydencie USA… Zdaję sobie sprawę, że jest chyba mocno stronnicza, bo widać jak na dłoni, że autor nie kocha Trumpa, ale nie jest w tym odosobniony, gdyż i ja za nim nie przepadam, także nie raziło mnie to ;-)
Bardzo interesująca pozycja, która obnaża postać wielkiego polityka.. Powiem tak, zawsze miałem go za prostaka i gbura, ta książka utwierdziła mnie tylko w tym przekonaniu.
Warto!

Podziwiam ogromną pracę redakcyjną i cieszmy się ze zmiany w USA 2020/2021

Podziwiam ogromną pracę redakcyjną i cieszmy się ze zmiany w USA 2020/2021

6 gwiazdek nie dla tego, że książka dobrze opisuje rzeczywistość tylko dlatego, że wiadomo z niej jak lewicowe elity kłamią. A do tych elit zalicza się autor.

Bardzo dobra lekcja historii.

Bardzo dobra lekcja historii.

Dodaj cytat z książki Fear Trump in the white house