Panzertruppen a Powstanie Warszawskie

Wydawnictwo: Pegaz-Bis
9878360619216
marw

Do aspektów związanych z Powstaniem Warszawskim, które do tej pory nie doczekały się pogłębionej analizy, nalezą m.in. kwestie związane z opisem sił niemieckich pacyfikujących miasto. Niniejsza publikacja poświęcona jest niemieckim wojskom pancernym (Panzertruppen), a zwłaszcza pododdziałom czołgów i pancernych dział samobieżnych, które zostały wystawione do walki z powstańcami. Okazały się...

Niniejsza publikacja poświęcona jest niemieckim wojskom pancernym (Panzertruppen), a zwłaszcza pododdziałom czołgów i pancernych dział samobieżnych, które zostały wystawione do walki z powstańcami. Okazały się one niezwykle trudnym przeciwnikiem dla słabo uzbrojonych polskich oddziałów.
W publikacji zamieszczono następujące rozdziały: Niemieckie jednostki pancerne w rejonie Warszawy, Czołgi w godzinie "W", 743. batalion przeciwpancerny na ulicach miasta, Improwizowana kompania pancerna "Totenkopf", Dywizje pancerne przechodzą przez Warszawę, 302. batalion pancerny - regularny szturm, Inne jednostki pancerne, Dywizje pancerne szturmują miasto.

źródło opisu: http://odk.pl/panzertruppen-a-powstanie-warszawskie,23345.html

źródło okładki: http://odk.pl/panzertruppen-a-powstanie-warszawskie,23345.html