Zgłosuj na książki roku 2017

Erasmus - Bóg seksu i miłości

Wydawnictwo: Psychoskok
Erasmus - Bóg seksu i miłości
Wivel

Oparta na faktach opowieść studentki, która rozpoczęła odkrywanie świata, a przede wszystkim swojego wnętrza przez wyjazd na wymianę studencką. Przeplatające się wątki erotyczne, tęsknota za rodziną oraz drastyczne incydenty z przeszłości czy też spotykanie na swojej życiowej drodze ludzi, którzy wydają się być epizodami sprawiają, że główna bohaterka zaczyna dostrzegać, co jest najważniejsze na świecie…

źródło opisu: Wydawnictwo Psychoskok 2016

źródło okładki: wydawnictwopsychoskok.pl

Anna | 2016-08-23

Debiut Anny Forestern ,,Erasmus. Bóg seksu i miłości” to lekka powieść romantyczna z wątkami erotycznymi, przeznaczona głównie dla młodych kobiet – wciągająca historia polskiej studentki, która w ramach słynnego programu wyjeżdża do Hiszpanii. Autorka, niespełna 24–letnia studentka Turystyki i Rekreacji, napisała tę książkę na podstawie własnych wspomnień z wycieczki, żeby pokazać, jak wyglądają takie wyjazdy i przestrzec przed zagrożeniami czyhającymi za granicą. Porywa czytelnika w zwariowany, pełen namiętności świat imprez, alkoholu i intensywnej zabawy.

Główną bohaterkę poznajemy na początku roku akademickiego, kiedy wraz ze swoim chłopakiem rozpoczyna nowe życie w Hiszpanii. Wymarzona podróż rozpoczyna się katastrofą – Anna i Tomek podejmują decyzję o zakończeniu związku. Skazani na siebie przez najbliższe miesiące, zmuszeni do dzielenia łóżka, szukają ucieczki w przelotnych romansach. Anna poznaje Alvaro, najprzystojniejszego chłopaka na Erasmusie i szybko nawiązuje z nim...

Magda | 2016-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Erasmus.Bóg seksu i miłości. Niekiedy, zanim rozpocznę czytanie książki, zastanawiam się co oznacza tytuł, co ma mi do przekazania. Wyobraźnia to fajna rzecz :)
W tym wypadku Erasmus – oznacza wymianę studentów między uczelniami i kontynuację nauki w placówkach zagranicznych. Jak dla mnie to bardzo ciekawy projekt, tylko czy na pewno czas tam wykorzystywany jest na naukę? O tym właśnie dowiemy się z powieści.

Bohaterką książki jest młoda dziewczyna Ania - Polka, udająca się na wymianę do Hiszpanii. Ania nie zna języka, kultury i obyczajów, początkowo czuje się zagubiona. Ma przyjaciół, z którymi dzieli pokój. Wkrótce na jej drodze pojawia się też Mario. Uczy ją języka, wprowadza w hiszpański świat, spotykają się często. Wkrótce to ulega zmianie, na horyzoncie pojawia się przystojny Alvaro.

"Noc zapowiadała się zwyczajnie, tym bardziej, że miałyśmy wracać wspólnie i jak to Madzia powiedziała: "Anka, tylko dzisiaj bez wybryków". Tak było, dopóki nie poszłyśmy do innego z...

Aneta | 2016-07-13

Świeżo upieczona studentka turystyki i rekreacji postanawia spróbować swoich sił za granicą i wyjeżdża na wymianę do Hiszpanii nie znając języka. Bardzo szybko zakochuje się w malowniczym mieście i uzależnia od imprez, co ma swój oddźwięk w związku, który kończy po roku wspólnego życia. Przypadkowo poznaje starszego od siebie Mario, dzięki któremu bardzo szybko uczy się hiszpańskiego oraz poznaje bliżej kulturę i kulinaria tego kraju. Jednak chęć imprez, jego stabilne życie i ciągła praca sprawiają, ze czegoś jej brakuje. Wtedy spotyka swój ideał. Wbrew woli głównej bohaterki zaczyna jej się śnić po nocach, staje się prześladowcą jej umysłu. Jak postąpi Anna? Czy będzie miała odwagę wyznać prawdę i zerwie z Mario? „Erasmus- Bóg sexu i miłości” to książka opisująca wydarzenia z szaleńczej młodości odważnych ludzi, którzy wzięli udział w programie „Erasmus”. Jest to historia usłana losami międzynarodowej „rodziny”, pełna intryg i doprawiona nutą erotyki, w której oprócz codziennych...

Wivel | 2016-07-08

Fantastyczna, lekko napisana książka, która studencki program Erasmus pokazuje z nieco innej strony, czyli strony studentki, która może poznawać nową kulturę i jej przedstawicieli we wszystkich aspektach;)

Dla młodej Polki Hiszpania zdaje się edenem, w którym czas płynie niecodziennym rytmem. Zdaje się,że w słonecznej Hiszpanii nikt nadmiernie się nie śpieszy. Tutaj nawet codzienne problemy zadają się mniejsze i łatwiejsze do rozwiązania,ponieważ czas rozplanowany pomiędzy prace, rodzinę i odpowiednia ilość rozrywki pozwala cieszyć się optymistycznym nastawieniem do świata.

Oczywiście dla wielu osób "zwiedzanie" Hiszpanii nie będzie najważniejszym aspektem książki, ponieważ już sama okładka i tytuł zapowiada, ze będzie naprawdę gorąco, gdy tylko trafimy w objęcia przystojnego Hiszpana;)

Nie rozczarujemy się!!!! Autorka opowiada bowiem pikantne szczegóły miłosnej przygody, którą każdy powinien przeżyć sam, ściskając mocno książkę w dłoni;)

Pośredniczka | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Opinia pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/
Erasmus to program dla studentów, oferujący im kontynuacje edukacji na zagranicznych uczelniach. Młoda dziewczyna bierze w nim udział ze swoim chłopakiem i wyjeżdżają do Hiszpanii, gdzie nauka schodzi na drugi plan, a główną rolę w jej życiu odgrywają mężczyźni.

Muszę przyznać, że od samego początku, główna bohaterka nie przypadła mi do gustu, nie mogłam w żaden sposób zrozumieć jej toku myślenia, nie wspominając o zachowaniu. Słyszałam o tym, że gdy młodzi urywają się z domu do miejsca gdzie, wydaje im się, że pozostają anonimowi, zachowują się różnie, czasami dziko, czasami głupio... Miałam wrażenie, że i ona tego doświadczyła.
Nie mam zamiaru poddawać analizie jej moralności, każdy robi to, co uważa za słuszne, ale muszę wam powiedzieć, co mnie do niej zraziło. Nienawidzę, gdy traktuje się ludzi przedmiotowo, a Anna mężczyzn właśnie tak traktowała.

"Kilka drinków i piw dodały mi odwagi. Podeszłam do niego. Był bardzo...

TTT | 2016-10-06

"rozpoczęła odkrywanie świata, a przede wszystkim swojego wnętrza przez wyjazd na wymianę studencką" piękne określenie szlauchów puszczających się na Erasmusie :D

KiwiBanane | 2016-12-06
Na półkach: Przeczytane, 2016