Erasmus - Bóg seksu i miłości

Psychoskok
2016-07-05
2016-07-05
erasmus Forestern erotyk wymiana studencka

"Noc zapowiadała się zwyczajnie, tym bardziej, że miałyśmy wracać wspólnie i jak to Madzia powiedziała: "Anka, tylko dzisiaj bez wybryków". Tak było, dopóki nie poszłyśmy do innego z klubów ( Grietaxu ),a ja nie zauważyłam Alvaro z grupką swoich kolegów i koleżanek z pracy. Kilka drinków i piw dodały mi odwagi. Podeszłam do niego. Był bardzo zdziwiony, a jego koledzy bardzo ciekawi, jaka będzie reakcja. Wypiłam mu drinka, po czym zapytał, czy mam chłopaka. Oczywiście odpowiedziałam przecząco i nagle poczułam jego język na moich ustach."

Zaczynając czytać na początku tą książkę wydawała się taka zwykła. Bo co może być ciekawego w wymianie studentów. A jednak owładnęłam mną tak, że miałam skrajne emocje i sama nie wiedziałam, co mam myśleć.

Tytuł książki już na samym początku podpowiada, o czym może być ta książka. Erasmus, czyli słynny program wymiany studentów umożliwiający poszerzenie wiedzy i horyzontów. Jeśli ktoś z was liczył na to, że to tak tylko wygląda to się mylił.

Na jeden z takich programów „Erasmus” wybiera się młoda Polka Anka na wymianę do Hiszpanii. Młoda dziewczyna z dala od domu o całe trzy tysiące kilometrów zostaje poddana testowi czy potrafi zadbać o samą siebie. Inna kultura inne obyczaje i sprawiają, że dziewczyna uświadamiają sobie, że jest trochę inna, co pozwala spojrzeć na świat trochę inaczej. Pewnego dnia spotyka pięknego Hiszpana i ulega jego urokowi. Jest bardzo zdziwiona, że podbił jej serce a obiecała sobie, że będzie jedynie tylko dobrze się bawić. Codzienne imprezy trwające do późnej nocy a nawet rana są inne niż te w Polsce. Ance bardzo spodobało się sielskie życie, iż zakochuje się w Hiszpanii i w młodym Hiszpanie Alvaro. Jak potoczy się historia tych dwóch młodych osób? Czy da radę przetrwać ich związek, jeśli dziewczyna wróci do polski? Na te pytania sami musicie sobie odpowiedzieć.

Anna Forestern pisząc tą opowieść opowiadała historię, która była na faktach. Sielskie życie, jakie prowadzą studenci za granicą na wymianie i ludzie w innym państwie nawet nie mieściło mi się w głowie ze może tak być. Wiedziałam, iż jest dużo alkoholu, imprezy do rana, seks, lecz nie myślałam, iż ta dziewczyna jest trochę mądrzejsza. Wchodząc w dorosłe życie i uprawianie seksu bez zabezpieczeń i po alkoholu wiąże się z wieloma konsekwencjami. Nieznajome epizody zawsze mogą skończyć się nie dobrze, co nasza bohaterka książki przekonuje się sama.

Historia ta jest naznaczona wieloma wątkami erotycznymi, tęsknotą za rodziną, szybkie znajomości z epizodami i oczywiście dramatyczne incydenty z przeszłości. Książkę czytało mi się lekko, przyjemnie i szybko. Momentami miałam ochotę rzucić książką o ścianę. Lecz czytałam do samego końca nie mogąc się doczekać jak skończy się historia Anny i Alvaro.

Pierwszy raz czytałam taką historię o wymianie studentów, która porusza tak wiele tematów. Może momentami się złościłam na główną bohaterkę, ale wiem, że jest młoda i naiwna. Mając może mądrzejsze koleżanki u swego boku w wielu kwestiach postąpiłaby inaczej.

Każdy, kto lubi czytać książki z wątkami erotycznymi to ta książka jest dla niego. Zapraszam

"rozpoczęła odkrywanie świata, a przede wszystkim swojego wnętrza przez wyjazd na wymianę studencką" piękne określenie szlauchów puszczających się na Erasmusie :D

Erasmus.Bóg seksu i miłości. Niekiedy, zanim rozpocznę czytanie książki, zastanawiam się co oznacza tytuł, co ma mi do przekazania. Wyobraźnia to fajna rzecz :)
W tym wypadku Erasmus – oznacza wymianę studentów między uczelniami i kontynuację nauki w placówkach zagranicznych. Jak dla mnie to bardzo ciekawy projekt, tylko czy na pewno czas tam wykorzystywany jest na naukę? O tym właśnie dowiemy się z powieści.

Bohaterką książki jest młoda dziewczyna Ania - Polka, udająca się na wymianę do Hiszpanii. Ania nie zna języka, kultury i obyczajów, początkowo czuje się zagubiona. Ma przyjaciół, z którymi dzieli pokój. Wkrótce na jej drodze pojawia się też Mario. Uczy ją języka, wprowadza w hiszpański świat, spotykają się często. Wkrótce to ulega zmianie, na horyzoncie pojawia się przystojny Alvaro.

"Noc zapowiadała się zwyczajnie, tym bardziej, że miałyśmy wracać wspólnie i jak to Madzia powiedziała: "Anka, tylko dzisiaj bez wybryków". Tak było, dopóki nie poszłyśmy do innego z klubów ( Grietaxu ),a ja nie zauważyłam Alvaro z grupką swoich kolegów i koleżanek z pracy. Kilka drinków i piw dodały mi odwagi. Podeszłam do niego. Był bardzo zdziwiony, a jego koledzy bardzo ciekawi, jaka będzie reakcja. Wypiłam mu drinka, po czym zapytał, czy mam chłopaka. Oczywiście odpowiedziałam przecząco i nagle poczułam jego język na moich ustach".

Anka ulega jego urokowi, chociaż obiecała sobie, że będzie się tylko dobrze bawić. Bohaterka cieszy się wolnością i szalonymi imprezami, do późnych godzin nocnych lub nawet rana. Alkohol, narkotyki i seks są na porządku dziennym. Anka jest zachwycona takim beztroskim życiem, zakochuje się w Hiszpanii i w Alvaro. Czy ich miłość ma szansę przetrwania? Jak potoczą się ich losy? Przeczytajcie koniecznie sami.

Książka ta, naznaczona jest wieloma wątkami: tęsknotą za rodziną, dramatycznymi epizodami z przeszłości, erotyką. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie, wciąga już od pierwszej strony. Z zaciekawieniem śledziłam losy Anny i jej przyjaciół. Razem z nimi się cieszyłam, smuciłam i złościłam. Ania doprowadzała mnie niekiedy do szału. Jak można być tak nieodpowiedzialną, aby uprawiać seks bez zabezpieczeń z przypadkowo poznaną osobą. Seks na jedną noc! Do tego alkohol, narkotyki. Wiele razy miałam wrażenie, że ma więcej szczęścia, niż rozumu. Jej brak odpowiedzialności mnie przeraża. Jako rodzic, nie wyobrażam sobie, że mogłabym na takie zachowanie pozwolić swojemu dziecku. Myślę, że zmianę zachowania u dziecka idzie dostrzec, można jakoś zapobiec. Chyba, że się mylę? Mam też nadzieję, że nie wszyscy studenci na wymianie zachowują się w ten sposób.

Podsumowując, "Erasmus. Bóg seksu i miłości" to książka, która może się podobać i zainteresować. Jeśli lubicie wątki erotyczne, to też je tutaj na pewno znajdziecie. Zapraszam do przeczytania.

Debiut Anny Forestern ,,Erasmus. Bóg seksu i miłości” to lekka powieść romantyczna z wątkami erotycznymi, przeznaczona głównie dla młodych kobiet – wciągająca historia polskiej studentki, która w ramach słynnego programu wyjeżdża do Hiszpanii. Autorka, niespełna 24–letnia studentka Turystyki i Rekreacji, napisała tę książkę na podstawie własnych wspomnień z wycieczki, żeby pokazać, jak wyglądają takie wyjazdy i przestrzec przed zagrożeniami czyhającymi za granicą. Porywa czytelnika w zwariowany, pełen namiętności świat imprez, alkoholu i intensywnej zabawy.

Główną bohaterkę poznajemy na początku roku akademickiego, kiedy wraz ze swoim chłopakiem rozpoczyna nowe życie w Hiszpanii. Wymarzona podróż rozpoczyna się katastrofą – Anna i Tomek podejmują decyzję o zakończeniu związku. Skazani na siebie przez najbliższe miesiące, zmuszeni do dzielenia łóżka, szukają ucieczki w przelotnych romansach. Anna poznaje Alvaro, najprzystojniejszego chłopaka na Erasmusie i szybko nawiązuje z nim bliższą znajomość. Przez jej życie przewijają się również inni mężczyźni: troskliwy, pogodny Mario, zdecydowany Pascual, Roberto, a nawet Tomek, do którego bohaterka decyduje się wrócić, chociaż nie na długo. To Alvaro zajmuje największą część jej myśli, staje się obsesją, ucieleśnieniem marzeń dziewczyny.

Książka została napisana szczerym, prostym językiem, z entuzjazmem i odwagą, ale po jej przeczytaniu mam bardzo mieszane odczucia. Zastanawiam się nad sensem organizowania wymian pokroju Erasmusa, mających pierwotnie na celu rozwijanie młodego człowieka, skoro relacja z wycieczki została sprowadzona do poznawania nowych osób i bezustannej, często nieodpowiedzialnej zabawy. Z opisanych scenach można wywnioskować, że studenci nie wyjeżdżają na wymianę po to, by się uczyć, lecz nabywać doświadczenia seksualne, pić na umór i odwiedzać najlepsze kluby. Dziewczyny nie zastanawiają się wiele nad przyszłością i poszerzaniem horyzontów, zamiast tego dyskutują, który chłopak im się najbardziej podoba i rozważają, jak go zdobyć.

Anna jest bohaterką pełną werwy, ale i lekkomyślną, powierzchowną, bez żadnych ambicji. Pędzi bezrefleksyjnie od jednej rozrywki do drugiej, sypia z kim popadnie, w dodatku bez zabezpieczeń czy zadumy nad własnym postępowaniem. Wiąże się z jednym mężczyzną, a potem go zdradza i jeszcze próbuje się usprawiedliwiać, że to on ją źle traktował i wyzywał od dziwek. Nie jest to postać, o której czytałoby się z przyjemnością, właśnie ze względu na jej postępowanie.

Tempo fabuły jest szybkie, lecz czasami działa to na niekorzyść historii. Wydarzenia następują po sobie w szaleńczym galopie, przez co nie znajdziemy w tej książce odpowiedniego budowania napięcia. Jest to lektura na jeden wieczór, lekka i ciekawa.

literanna.pl

Opinia pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/
Erasmus to program dla studentów, oferujący im kontynuacje edukacji na zagranicznych uczelniach. Młoda dziewczyna bierze w nim udział ze swoim chłopakiem i wyjeżdżają do Hiszpanii, gdzie nauka schodzi na drugi plan, a główną rolę w jej życiu odgrywają mężczyźni.

Muszę przyznać, że od samego początku, główna bohaterka nie przypadła mi do gustu, nie mogłam w żaden sposób zrozumieć jej toku myślenia, nie wspominając o zachowaniu. Słyszałam o tym, że gdy młodzi urywają się z domu do miejsca gdzie, wydaje im się, że pozostają anonimowi, zachowują się różnie, czasami dziko, czasami głupio... Miałam wrażenie, że i ona tego doświadczyła.
Nie mam zamiaru poddawać analizie jej moralności, każdy robi to, co uważa za słuszne, ale muszę wam powiedzieć, co mnie do niej zraziło. Nienawidzę, gdy traktuje się ludzi przedmiotowo, a Anna mężczyzn właśnie tak traktowała.

"Kilka drinków i piw dodały mi odwagi. Podeszłam do niego. Był bardzo zdziwiony, a jego koledzy bardzo ciekawi, jaka będzie reakcja. Wypiłam mu drinka, po czym zapytał, czy mam chłopaka. Oczywiście odpowiedziałam przecząco i nagle poczułam jego język na moich ustach."

Jeżeli chodzi o fabułę to była zadziwiająco interesująca, z zaciekawieniem śledziłam poczynania przyjaciół, doświadczałam ich złości i radości. A także sama Hiszpania nie jest mi obojętna, więc i opisy, choć jak dla mnie zbyt skąpe chłonęłam zachłannie.

„Erasmus” jest erotykiem, a ja mam dość specyficzne oczekiwania do tego gatunku. Otóż ma być ostro, ma wrzeć, ale nie ma tu miejsca na wulgarność czy brak uczuć... Anna Forestern starała się lawirować na granicy dobrego smaku i wulgarności w scenach erotycznych, niestety według mnie nie wyszło to dobrze i nie raz zdarzyło mi się odłożyć książkę z niesmakiem, co sprawiło, że czytałam ją prawie dwa tygodnie.

Podsumowując, ta książka nie jest zła, nie jest też dobra, jest przeciętna. Myślę, że może się podobać, po prostu nie jest to książka dla mnie.

Opinia pochodzi z bloga http://www.posredniczkaa.pl/

Muszę przyznać, że od samego początku, główna bohaterka nie...

Świeżo upieczona studentka turystyki i rekreacji postanawia spróbować swoich sił za granicą i wyjeżdża na wymianę do Hiszpanii nie znając języka. Bardzo szybko zakochuje się w malowniczym mieście i uzależnia od imprez, co ma swój oddźwięk w związku, który kończy po roku wspólnego życia. Przypadkowo poznaje starszego od siebie Mario, dzięki któremu bardzo szybko uczy się hiszpańskiego oraz poznaje bliżej kulturę i kulinaria tego kraju. Jednak chęć imprez, jego stabilne życie i ciągła praca sprawiają, ze czegoś jej brakuje. Wtedy spotyka swój ideał. Wbrew woli głównej bohaterki zaczyna jej się śnić po nocach, staje się prześladowcą jej umysłu. Jak postąpi Anna? Czy będzie miała odwagę wyznać prawdę i zerwie z Mario? „Erasmus- Bóg sexu i miłości” to książka opisująca wydarzenia z szaleńczej młodości odważnych ludzi, którzy wzięli udział w programie „Erasmus”. Jest to historia usłana losami międzynarodowej „rodziny”, pełna intryg i doprawiona nutą erotyki, w której oprócz codziennych zmagań i tęsknoty za krajem bohaterowie wyciskają maksimum szczęścia z każdego dnia.

Każdy, kto uwielbia czytać książki o zabarwieniu erotycznym to ta książka jest bez wątpienia dla niego.

Fantastyczna, lekko napisana książka, która studencki program Erasmus pokazuje z nieco innej strony, czyli strony studentki, która może poznawać nową kulturę i jej przedstawicieli we wszystkich aspektach;)

Dla młodej Polki Hiszpania zdaje się edenem, w którym czas płynie niecodziennym rytmem. Zdaje się,że w słonecznej Hiszpanii nikt nadmiernie się nie śpieszy. Tutaj nawet codzienne problemy zadają się mniejsze i łatwiejsze do rozwiązania,ponieważ czas rozplanowany pomiędzy prace, rodzinę i odpowiednia ilość rozrywki pozwala cieszyć się optymistycznym nastawieniem do świata.

Oczywiście dla wielu osób "zwiedzanie" Hiszpanii nie będzie najważniejszym aspektem książki, ponieważ już sama okładka i tytuł zapowiada, ze będzie naprawdę gorąco, gdy tylko trafimy w objęcia przystojnego Hiszpana;)

Nie rozczarujemy się!!!! Autorka opowiada bowiem pikantne szczegóły miłosnej przygody, którą każdy powinien przeżyć sam, ściskając mocno książkę w dłoni;)

• Do kupienia
  • ✿Posiadam- ebooki ✿