Dom cichej śmierci

Wydawnictwo: Mozaika
978-83-7512-675-4
kryminał, groza, morderstwa, obrzędy

Czyta Ryszard Faron. To wciągający i trzymający w napięciu do samego końca kryminał z elementami powieści grozy. Tajemnicze morderstwa, skarby Majów oraz niezwykłe obrzędy... Szybka, wartka akcja i zakończenie które zaskoczy niejednego słuchacza.

źródło opisu: okładka

Monika | 2014-03-15
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 marca 2014

Niezły, chociaż dość przeciętny kryminał. Oczywiście do samego końca nie udało mi się wykryć mordercy :)))

CicheBaBum | 2015-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2015
Edyta Zawiła | 2016-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2016

Moje pierwsze spotkanie z Tadeuszem Kosteckim zapodałam sobie audiobooka na wycieczkę rowerową pod Dębowcem.
Autor wprowadza nas w angielski klimaty klasycznych kryminałów na pograniczu grozy z Poe.
Londyn, mgła, deszcz, ponuro, dom z przedmieścia i niespodziewana wizyta Jack Granmore, którego wbrew pozorom nikt się nie spodziewał, choć listownie został wręcz w trybie nagłym zaproszony.
Hermetyczny klimat domu profesora archologii, szumy, trzaskanie, kult Majów,krwawej bogini Matki i rutuały, dmuchawka, złamana strzała i zapowiedź "pierzastej śmierci", tajemnicza śmierć kuzyna Roberta, młodego sportowca, który 22 lipca zmarł na anewryzm serca...po drodze trup ściele się gęsto, a Scotland Yard nie jest w stanie odkryć tożsamości i brakuje tropu , i podejrzanych.
Akcja zaczyna się powoli rozwijać wraz z wydelegowanym porucznikiem Hopkinsem, który krok po kroku przybliża nas do mordercy, którego możemy po drodze już znaleźć...ale autor dość sprytnie szacuje klimat.
Chętnie przeczytam...

Magnis | 2016-04-29

Kryminał z dodatkiem grozy. Tajemnicze morderstwa tworzą klimat i nie wiadomo kto za nimi stoi. Tylko zakończenie trochę psuje efekt, ponieważ mogło być lepsze. Co trzeba przyznać dobrze się czyta.

Marczewek | 2014-09-13
Przeczytana: 12 września 2014

Książka zaczyna się dość mrocznie. Jack Granmore przybywa na zaproszenie do domu swojego stryja. Wysiada z dorożki w gęstej mgle i czeka przed drzwiami na wpuszczenie do środka. Autor to przedstawił tak, że byłem pewien że chodzi o jakąś zapadłą wieś i środek nocy, tymczasem okazało się że był jeszcze dzień, i na dodatek w Londynie. A jeszcze przy okazji czekania jakieś szmery z tyłu się pojawiły, myślałem że zaraz jakiś koleś wypadnie i go zadźga. Potem już w sumie nie było tak strasznie.
Większość akcji rozgrywa się w domu, i pytanie tylko kto jest mordercą?

Książka w gruncie rzeczy w sam raz na jakiś pochmurny deszczowy dzień, bo spokojnie można ją machnąć w kilka godzin.

Emkas | 2013-09-09
Przeczytana: 19 lipca 2013

5 gwiazdek oznacza 'przeciętna'. A ta książka jest przeciętna ze wszech miar.

Wszystko zaczyna się obiecująco. Jest tajemnica związana z pewną religią kultywowaną przez starożytnych majów, jest ciężki klimat starego domu angielskiego lorda, jest morderstwo, jest ktoś kto ma zagadkę rozwiązać. Szkoda, że ze względu na bardzo hermetyczne środowisko powieści wszystko wiadomo już mniej więcej w połowie powieści, bo podejrzanych było od początku bardzo niewielu. Brakuje tu jakiegoś bardzo mocnego zwrotu akcji. Wydaje mi się, że gdzieś w połowie Autor mógłby zakończyć już swoje poczynania, ponieważ dalej nie dzieje się nic godnego uwagi i nic tak naprawdę wpływającego na główną intrygę. Wszystko jest mydleniem oczu poprzez wprowadzenie nowych postaci i częściowe przeniesienie akcji.

Cape | 2012-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2012

Kryminał trochę w starym stylu. Akcja rozgrywa się w Angli na przedmieściach Londynu. Jack Glanmore otrzymuje od swego stryja list z prośbą o szybkie przybycie. Przyjeżdża więc jak najszybciej się da do domu, w którym się wychował. Gdy zjawia się pod drzwiami kamienicy, nikt go nie wita. Wręcz przeciwnie – domownicy są zaskoczeni jego niespodziewanym przybyciem. Dodatkowo panuje atmosfera przygnębienia, znerwicowania i wiszącej w powietrzu tajemnicy. Okazuje się, że nikt z domowników nie wzywał Jacka. Stryj co prawda napisał list do Jacka jednak nigdy go nie wysłał. Rodzina jest w żałobie – niespodziewanie zmarł kuzyn Jacka – Robert. Robert był zdrowym, młodym człowiekiem i nikt nie może zrozumieć jego nagłego odejścia. Tym bardziej, że w domu od jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy. Znikają eksponaty zbierane latami przez stryja (archeologa, znawcę kultury Majów) a sam stryj otrzymywał już wcześniej listy z pogróżkami. Wkrótce padają kolejne ofiary…
Po książkę sięgnęłam...

asia1990 | 2014-01-23

akurat ja miałam audiobooka i słuchałam przed snem :) bardzo dobrze zasypiało mi się przy tej pozycji

Jagoda | 2011-11-24
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 24 listopada 2011

Niezłe, szkoda, że gdzieś tak w połowie jestem w stanie się zorientować, kto morduje. A tego, co mnie interesowało od samego początku i tak się nie dowiedziałam. I tylko nie rozumiem jednego: dlaczego autor Majów i Azteków traktuje jakby byli tym samym plemieniem Indian. No, ale akurat ten szczegół nie ma wpływu na intrygę kryminalną.

koemata | 2014-03-20
Przeczytana: 20 marca 2014

świetne płaszcze z piór kolibrów, które między przyjaciółmi kosztują po parę tysięcy funtów,