Kły i pazury

Wydawnictwo: Albatros
Tooth and Claw
demon, duch, śmierć
horror

Jim Rook, nauczyciel angielskiego w West Grove Community College w Los Angeles, obdarzony zdolnością postrzegania zjawisk nadprzyrodzonych, ma od nowego roku nową podopieczną - Indiankę Navaho Catherine Biały Ptak. Po jakimś czasie do szkoły z różnych źródeł zaczynają napływać groźne sygnały. Duch dziadka zapowiada nadejście tajemniczego zagrożenia ze wschodu; ktoś demoluje szkolną szatnię; policja znajduje nieludzko zmasakrowane zwłoki chłopca Catherine. Rook dowiaduje się, że Catherine jest rytualnie zaręczona z Indianinem z Arizony, który wysłał za nią demoniczną bestię w celu ostrzeżenia jej przed nawiązaniem stosunków z mężczyznami. Ofiarą bestii pada narzeczona Jima. Demon, będący wcieleniem złośliwego indiańskiego ducha Coyote, planuje masakrę wszystkich uczniów Rooka...

pUlla | 2014-08-01
Na półkach: Przeczytane, Bardzo dobre

Wyszła lepiej niż pierwsza część.

książek: 2057
Kuuuba | 2012-09-01

Dobra powieść, ale koniec przekombinowany.

dilbi | 2015-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2015

Jest trochę dobrego Mastertona, są jak zwykle siły niezwykłe, niekoniecznie dobre, ale.. no właśnie za to wielkie ALE odjęłam sporo. Jest zwyczajnie nudnawo i zakończenie w stylu "i żyli długo i było im zielono..."
Robię sobie przerwę od tej serii, bo się niechęciłam trochę, ale jej nie porzucam i jeszcze do niej wrócę :)

Aramina | 2015-01-25
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Zakończenie mnie zawiodło. W całej książce czuje się dobrego, klasycznego Mastertona, będącego w swoim żywiole, czyli motywach indiańskich duchów. Jednak końcówka... przekombinował z nią i tyle, zaklasyfikowałabym ją pod komercyjnie tworzone bajkowe fantasy, a nie Grahama, jakiego czułam przez całą powieść.

BornInChaos | 2013-10-21

Czytałem ją dawno i dobrze wspominam.

michall_1985 | 2015-11-22
Przeczytana: maj 2002

Seria o Rook'u jest typem horrorów dla nastolatków.

Czyta się to nieźle,ale brak podstawowych,charakterystycznych elementów książek Mastertona.

Główny bohater,to nauczyciel,który przez kilka książek przeżywa "straszne" przygody,z których raczej można się pośmiac,jak się ma więcej niż 18 lat.

Ta pozycja to moje pierwsze spotkanie z Rookiem,nie przypadła mi do gustu.Zwłaszcza po lekturze "Głodu" czy "Rytuału".Później przeczytałem jeszcze jedną książkę z tej serii i zarzuciłem Mastertona na długo.

Ela | 2014-05-21
Przeczytana: 12 maja 2014

Hmm... Masterton i jego książka "Kły i pazury"... Książka szybko się czyta i pozostawia trochę wątpliwości. Niestety czytając książki Ketchuma trudno wyrazić się pochlebnie o książce, w której straszy nas magiczna Niedźwiedzia Panna. Jednak trochę dobrego można o niej powiedzieć, niewątpliwe wciąga czytelnika tajemnica przepowiedni, którą usłyszał Jim Rook od swojej sąsiadki. Poszczególne wydarzenia są może i ciekawie opisane, akcja jest jednak zbyt szybka a zakończenie książki niestety pozostawia ogromny niesmak.

HolyDio | 2013-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Drugą część sagi "Rook" czytało się równie szybko i przyjemnie jak pierwszą. Niewymagająca prosta historia, oparta na ulubionym przez Mastertona schemacie z indiańskimi duchami w roli głównej dostarcza sporą dozę rozrywki. W tej części zdecydowanie króluje akcja kosztem klimatu przez co dużo trudniej o prawdziwy dreszcz grozy. Niestety kuriozalne (po raz kolejny) zakończenie + kilka innych niuansów, powoduje iż końcowe wrażenie jest mocno zepsute. Dlatego też 4 a nie 6 gwiazdek.

słoneczko | 2015-11-26
Przeczytana: wrzesień 2015

Jednak pierwsza część była lepsza. Do przeczytania dla miłośników horroru i Mastertona.

Paweł Wróblewski | 2014-08-13

Książka ok. Trochę końcówka mnie zawiodła. Ale :) do przeczytania. Polecam.