Trzy tygodnie z Lady X

Okładka książki Trzy tygodnie z Lady X Eloisa James
Okładka książki Trzy tygodnie z Lady X
Eloisa James Wydawnictwo: Amber Cykl: Księżna w desperacji (tom 7) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Księżna w desperacji (tom 7)
Romans Historyczny [Amber]
Three Weeks with Lady X
Amber
2016-12-08
2016-12-08
Joanna Nałęcz, Ewa Morycińska-Dzius
fortuna posiadłość dekoratorka romans miłość plany uczucia

Dawno... a może nie pamiętam - tu kobieta jest na wyższej pozycji niż partner - książę ale z nieprawego łoża, o czym zresztą wciąż przypomina. Kobieta z mocnym charakterem, która pracuje, co w tamtych czasach należy do rzadkości. Podobały mi się emocjonalne, wręcz impulsywne dialogi, a przy tym spora doza żartu. Miła lektura i można się odprężyć.

Zdecydowanie lepsza od poprzedniej tej autorki, którą czytałam. Historia Lady X. i Thorna owiele bardziej przypadła mi do gustu niż historia Vandera i Mii. Czuć, że Vander jest inny w tej książce.

Albo ta książka jest na prawdę słaba, albo ja już wyrastam z tego typu romansów.
Wynudziłam się jak mops, a jedyną ciekawą wstawką okazal siedrugoplanowy wątek dotyczący milosci Lali i wiejskiego lekarza.

Co zaś się tyczy pierwszego planu, za dużo bezrozumnego pożądania, za mało treści.
Thorn jest sztampowym bękartem z wyglądem modela i ciemną przeszłością, a India czy tez Xenobia, cóż... tu akurat spójności nie widzę, bo dziewczyna dziwnie ewoluuje.

Spodziewalam się po tej książce czegoś więcej, zasugerowałam się wysokimi notami i pochlebnymi opiniami i mam za swoje.

Eloisę James stać na więcej, o wiele, wiele więcej.

Historia typowa dla tego gatunku.
On szuka żony a ona miłości.

Historia typowa dla tego gatunku.
On szuka żony a ona miłości.

Romans historyczny, część cyklu o księżnych w desperacji. Tym razem głównym bohaterem jest najstarszy syn księcia Villiers, w poprzednim, szóstym tomie będący jeszcze nastolatkiem.
Lektura lekka, odprężająca, szybka, bez przynudzania. Bohaterowie energiczni. Mankamentem fabularnym jest częściowe podobieństwo zalotów syna do wcześniejszych ojca - panną młodą miał być ktoś inny. Ponadto sporo odstępstw od "prawdy historycznej" - wskazane podejście z przymrużeniem oka. Niemniej opowieść sprawdziła się jako przerywnik, czytany pomiędzy odmiennymi gatunkowo publikacjami.

Kolejny tom z serii "Księżna w desperacji". I kolejny tom lekkiej, przyjemnej lektury.
Thorn Dautry dorobił się wielkiej fortuny, lecz towarzystwo ciągle pamięta tylko o tym, że jest nieprawym synem księcia. Potrzebuje więc żony szanowanej na salonach. Lecz nie zaprosi żadnej damy do podupadłej posiadłości. Musi ją odnowić, a nikt nie zna się na tym lepiej niż Lady Xenobia. Poważana na salonach za swój gust i wyczucie stylu India podejmuje się wyzwania, że całkowicie odnowi rezydencję Thorna i to zaledwie w trzy tygodnie! Czy to wystarczająco by oboje osiągnęli swoje cele?
Bardzo dobrze mi się czytało tę część. Może to dlatego, że w odróżnieniu od większości romansów historycznych jakie do tej pory przeczytałam w tej książce o dziwo to kobieta jest wyższej pozycji niż mężczyzna. Thorn mimo, że był synem księcia to ciągle był bękartem o czym towarzystwo i przeszłość nie pozwalało mu zapomnieć. Była to naprawdę przyjemna odmiana. Tym bardziej, że postać Indii też bardzo mi się podobała. Była bardzo silną i niezależną kobietą, która w dodatku sama zarabia na siebie, co było wielką rzadkością w tamtych czasach i nie wszystkim się to podobało, a mimo to India miała w nosie zdanie innych.
Fanom romansów historycznym polecam ten tom.

Świetna

Świetna

Na tle przeczytanych przeze mnie romansów historycznych, ta jest jedna z ciekawszych, impulsywne relacje damsko męskie, dowcipne dialogi, trudne dzieciństwo bohaterów oraz intrygująca główna bohaterka.
Gorąca miłość, ta fizyczna też.

Gorąca miłość, ta fizyczna też.

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny