Psychologia rozwojowa w zarysie. Od niemowlęctwa do dorosłości

Okładka książki Psychologia rozwojowa w zarysie. Od niemowlęctwa do dorosłości Ann Birch, Tony Malim
Okładka książki Psychologia rozwojowa w zarysie. Od niemowlęctwa do dorosłości
Ann BirchTony Malim Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Developmental Psychology From Infancy to Adulthood
Wydawnictwo Naukowe PWN
1997-01-01
1997-01-01
8301119381
Jan Łuczyński, Marian Olejnik

Okładka książki Wprowadzenie do psychologii Ann Birch, Tony Malim, Alison Wadeley
Wprowadzenie d... Ann Birch, Tony Mal...

Interesująca dla każdego, kto szuka podstawowych informacji nt. procesu rozwoju psychicznego człowieka. Wymienia różne teorie i wskazuje ich wady i zalety. Książka oryginalna została napisana w 1988 r., ale jej treści są wciąż aktualne. Ważne jest również to, że obejmuje analizę całego okresu życia człowieka od niemowlęctwa, przez dojrzewanie do starości. Najwięcej miejsca poświęcono w niej pierwszym etapom życia.

Dla mnie najważniejsze w niej były treści dotyczące sposobów poznawania świata/rozwoju dzieci. Zbyt często bowiem spotykam się z traktowaniem dzieci, jak "niepełnowartościowych", głupich, niezdolnych do podejmowania logicznych decyzji, a jest zupełnie inaczej. To brak zrozumienia przez dorosłego mechanizmów postępowania dzieci ogłupia je.
Dodatkowo interesujący jest zarys życia człowieka, jako jednostki ukierunkowanej w pierwszych jego etapach na poznawanie świata, następnie budowanie swojej tożsamości, relacyjności, wybór celów i obronę ich na etapie dojrzałości i zmaganie się z oceną własnego życia u jego kresu.

• Psychologia
  • Psychologia/Pedagogika
  • Rok 2023
  • Przeczytane dawno
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Psychologia rozwojowa w zarysie. Od niemowlęctwa do dorosłości